Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1414 postów 236 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

Moje komentarze

 • CZERWONY KORSARZ JUŻ OD DAWNA JEST BEZ ŻONY!
  Miałem onegdaj żonę , która urodziła mnie dwoje dzieci , córkę i syna ale póżniej po 25 latach od ślubu miałem jeszcze PAPUGĘ.Popłynąłem w rejs i po powrocie okazało się , że PAPUGA .....zdechła!No cóż było zrobić , kiedy to wtenczas łatwiej mi było juz dogadać się z PAPUGĄ niż z ŻONĄ!?Zostawiłem tą ŻONĘ , bo nie chciałem przy niej też ...zdechnąć!
  Teraz już nie ma żadnej żony, choć jak wiadomo Wam "za mundurerem panny idą sznurem " i tak to w mym przypadku bywało....Mam jednak taką jedną teraz stałą niewiastę , bo bez kobiety było mnie całkiem smutno ale to nie jest ta na zdjęciu.Ona jest skromna i się nie lubi pokazywać!AHOJ!
  Proszę zobaczyć wpierw film , bo do ABORDAŻU też moja szybka motorówka podeszła do okrętu , co się zowie PIRAT!?

  RED KAPER KING
  SŁAWOMIR
  POLSKI NOWY FILM I TO WCALE NIE KLER
 • NO , CÓŻ JAK WIDAĆ HISTORIA ...KOŁEM SIĘ TOCZY!?
  Różni profeserowie robią inne badania i patrzą na ten sam temat z innego punktu widzenia!?Ja onegdaj pracowałem na Politechnice Gdańskiej i był tam taki prof.Stołychwo Kierownik Katedry Chemii tłuszczów, który to w TVP na swoich badaniach naukowych udowadniał , że masło jest zdrowsze od margaryny.Następnie ten sam profesor po kilku miesiącach udowadniał naukowymi badaniami, że MARGARYNA jest bardziej zdrowa od MASŁA!?Zapytłem więc prof.Stołychwę , który pracował obok mojej Katedry Aparatury i Maszynoznastawa Chemicznego, dlaczego tak on postępuje?Odpowiedził wtenczas mi , że raz mu zapłaciła mlaeczarnia a następne badania sfinansowały zkłady tłuszczowe produkujące margarynę AMADA.
  WIDAĆ WIĘC , ŻĘ JAK SIĘ PŁACI TO SIĘ UDOWADNIA!TAK SAMO JEST Z SONDAŻAMI WYBORCZYMI I INNYMI!

  MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  ADMIRAŁ FLOTY JÓZEF UNRUG SYN PRUSKIEGO OFICERA
 • W WOLNYCH MEDIACH WSZYSTKICH PROPOZYCJE WINY BYĆ POKAZANE!
  Ja uważam, że w neon24 nie mażdnych "notabli"!Mnie nie powinno sięd o nich zaliczać, jak do tej pory za to co piszę i filmuję nikt mi złotówki nie zapłacił a robię to bo mam taką pasję....

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO NEONA 24 - AD VOCE!?
 • ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA FILMU Z ZALEWU WIŚLANEGO
  Kapitan Babci Emki , czyli dawnej jednoski Marynarki Wojennej o kryptonimie M-2 mówi o Zalewie Mierzei Wiślanej i jakie problemy nas czekają w związku z PRZEKOPEM.
  https://www.youtube.com/watch?v=MDzgMvPI1UA&t=402s

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  PROWOKACJA OCHRONIARZY PREZYDENTA GDAŃSKA - MIEJSKA KOMISJA
 • KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI W GDAŃSKU ZAREJESTROWAŁ LISTĘ KANDYDATÓW NA RADNYCH, ALE?
  Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku wezwała nas jednak do uzupełnienia braków formalnych w drukach no i do wymiany 2-ch mężczyzn z listy kandydatów na dwie ...kobiety.W podanym terminie t.j 19-tego września 2018 r.stawiliśmy się wrzaz z kobietami pod Komisją Wyborczą, aby wszystko poprawić, ale Komisja Wyborcza postawiła w drzwiach dwóch mocnych Strażników Miejskich , którzy dostali za zadnie nie wpuszczania kandydatów na Radnych Miasta na salę!Wpuszczano jedynie pojedynczo poszczególnych Pełnomocników.Stracilśmy więć nipotrzebnie 5 godzin czekając wpierw na korytarzu a następnie Strażnicy Miejscy wyprosili nas na podwórko przed Urząd Miasta Gdanska.Pełnomocnik został sam na sam Komisją a nam Kandydatom na Radnych uniemożliwono dokonanie potrzebnych poprawek w drukach!?Nastepnego dnia zadzwoniłem do Komisji i zapytałem czy mogę tam przyjechać i na miejscu dokonać potrzebnych poprawek.Pani poinformowała mnie , że możemy to zrobić do 15 -tej, bo wtedy już zbierze się Komisja.Zadzowniłem więć do kandydatów kolegów i koleżanek ibpowiadomiłem ich , że powinni pojechać do Komisj, i aby naprawić te wskazne nam w protokole błędy.Po godzinie zadzwonił telefon i pani z Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku powiedziała , że bardzo przeprasza, ale mamy przyjechać na 15-tą i to z naszym Pełnomocnikiem .Pojawiłem się wraz z pełnomocnikiem 20 wraeśnia 2018 r. w Komisji i tam poprawiałem uchybienia i parafowałem je.W jednym z druków należało podkreślić inaczej , ale to technicznie byłó nie możliwe ze wzglęu na wcześniejsze błędne pokreślenia!Prosiłem więc aby Komisja wzięła ode mnie już wcześniej wypełniony właśćiwie druk , który to przywiozłem ze sobą , ale pani nie chciała tego zrobić.W końcu kiedy, to okazało się, że wcześniejszego dokumentu poprawić nie można, to zgodzono się na przjęcie nowego i dołączenia go do dokumentacji mojej kandydatury!Okazało się , że mam też dołączyć też dwie puste kartki załączników , mimo że tam nie potrzeba było nic napisać.W efekcie nie dane mnie było dokonać skutecznego poprawienia dokumentów,, bo Komisja właściwych druków ......nie posiadała.To Kandydat nosić ze sobą odpowiednie druki , tak powiedziała bardzo ważna urzedniczka i nie chciała dokończyc procedury poprawienia moich dokumentów.Kazała ochroniarzowi mnie zabrać ze sali a został tam tylko Pełnomocnik!jJestem Radnym Dzielnicy Stogi W Gdańsku i uważam takie aroganckie działanie URZĘDNIKÓW Miejskiej Komisji Wyborczej za celowe utrudnianie REJESTRACJI kandydatów do Rady Miasta Gdańska, no bo jak można dostać się na sale , skoro Strażnicy Miejscy mają rozkaz nie wpuszczać Kandydatów na Radnych do sali . gdzie muszą oni poprawić złóżone przez siebie wcześniej w Komisji Wyborczej dokumenty do których to sama Komisja ich wcześniej zawezwała!?Ponadto w Komisji niema potrzebnych przy poprawkach właściwych ...druków!

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  W GDAŃSKU ZAREJESTROWANO KANDYDATÓW NA RADNYCH!ALE?
 • JAN WOJEWODA TO CZŁOWIEK SCHOROWANY I SAMOTNY:
  Pana Jana Wojewodę poznałem podczas wycieczki historycznej i IPN -u i swoimi pełnym ekspresji opowieśiami w Zajezdni Autobusowej przy ulicy Generała Hallera spowdował , to że postanowiłem go odwiedzić w domu.Opowiedział mi pan Jan , jak to było w tamtych czasach.Porzomowialiśmy też i o czasach dzisiejszych i jego perypetiach na emeryturze.....i trudnościach ze służbą ZDROWIA .

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  NIEZNANE FAKTY Z SIERPNIA 1980 ROKU
 • DUCH ŚWIĘTY A FARYZEUSZE I POLITYCY
  CHODZIĆ W DUCHU ŚWIĘTYM TO CAŁYM SERCEM DZIĘKOWAĆ I UWIELBIAĆ BOGA
  28.08.2018, wtorek

  Wyciszenie – zapraszaj Ducha Świętego, aby On prowadził modlitwę...


  Jarosław Ruciński dzisiaj, Jezus wyraźnie potępia: «Biada Wam (...)! Biada Wam (...)!» (Mt 23,23.25). Obiektem jego skargi są uczeni w Piśmie i faryzeusze, którzy reprezentują rządzące klasy społeczne, gdyż sprawują duchową i moralną władzę nad ludem. Jak mogą kierować ludźmi skoro są „ślepymi przewodnikami”? Ich ślepota polega na niespójnym acz skrupulatnym przestrzeganiu rzeczy małych, które mają swoją wagę, ale zaniedbują sprawy najważniejsze, takie jak sprawiedliwość, miłość i wierność. Dbają o swój wizerunek, który nie odzwierciedla ich wnętrza, pełnego «zdzierstwa i chciwości» (Mt 23,25). Co ciekawe, Jezus używa terminów odnoszących się do ekonomii.

  Dzisiejsza Ewangelia zaprasza, aby najważniejsze osoby i grupy reprezentujące wspólnoty chrześcijańskie - ich przewodnicy - zrobili rachunek sumienia. Czy szanujemy najważniejsze cnoty? Czyżby przepisy były ważniejsze od ludzi? Czy nakazujemy innym, to czego sami nie jesteśmy w stanie spełnić? Czy odwołujemy się do słuszności naszych idei czy też do pokory naszych serc? Jak mówił Helder Cámara: «Chciałbym być niebem odbijającym się w kałuży». Czy ludzie widzą w swoich duszpasterzach orędowników Boga, którzy potrafią odróżnić to co zbyteczne od tego co ważne? Słabość wymaga zrozumienia, hipokryzja budzi odrazę.

  Słuchając dzisiejszej Ewangelii możemy wpaść w pułapkę. Jezus mówi uczonym w Piśmie i faryzeuszom, że są hipokrytami. Ale byli wśród nich również uczciwi. Możemy pomyśleć, że ten tekst odnosi się do biskupów i kapłanów. To oczywiste, że jako przywódcy wspólnot chrześcijańskich, muszą być ostrożni, aby Jezus nie potępiał ich zachowania, ale musimy pamiętać, że wszyscy wierzący – kobiety i mężczyźni – mogą zrobić miejsce w swoim wnętrzu dla «ślepego faryzeusza». Jezus woła do nas: «Oczyść wpierw wnętrze kielicha, a jego strona zewnętrzna także stanie się czysta». (Mt 23, 26) Duchowość ma swoje korzenie wewnątrz serca.
  CZERWONY KORSARZ WYLOSOWAŁ ...TELEWIZOR NA FESTYNIE
 • WIĘCEJ NA TEMAT PROCEDOWANIA I TREŚCI NOWEJ USTAWY O POSIADANIU BRONI
  http://gunblog.eu/2018/06/wyciekla-ukrywana-nowa-ustawa-o-broni-i-amunicji/
  NOWA USTAWA O POSIADANIU BRONI, TO ZAREKWIROWANIE
 • NAMOLNY KOMENTATOR NIE ZNAJĄCY ZASAD BRACTWA KORSARSKIEGO RP
  Zupełny brak zrozumienia meritum sprawy i bzdurne wydumane uzasadnienia świadczą , że rzeczywiście waćpan jest chory na NIEŻYT!
  Dla mnie jest pan nudnym internautą i na dodatek anonimem!Po za tym to na TY nie jesteśmy i zapewne nie będziemy!

  MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  AGRESYWNY I CHAMSKI OPERATOR PLAŻY W STEGNIE!
 • TEN RYTUAŁ JEST NIEBEZPIECZNY DLA DZIECI...
  Rada Europy uznała, że obrzezanie to pogwałcenie integralności fizycznej dzieci. MSZ Izraela jest oburzone i uważa, że to niemożliwy do tolerowania atak na tradycje religijne.
  OBRZEZANIE JEST OBOWIĄZKOWE W 8 DNIU ŻYCIA
 • TO ZALEŻY CZY TO PEDAŁ LEWY , CZY RACZEJ PRAWY?
  Z pedałami to różnie bywa , bo kiedy jechałem z obozem rowerowym to mi dwa pedały poodpadały i obozowicze mi się na nowe pedały składały.

  Czerwony Korsarz z Gdańska
  Sławomir Ziembiński
  SZTORM I MORZE ZNISZCZYŁO MOLO W SOPOCIE !
 • MON O PRZEKOPIE MIERZEI WIŚLANEJ
  Defence24
  DOTYCZY:

  MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ MON
  W związku z publicznym kwestionowaniem przez gen. broni rezerwy Mirosława Różańskiego potrzeby otwarcia drogi morskiej poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej, MON wyjaśnia, iż uważa tę inwestycję za niezbędną dla bezpieczeństwa państwa - oświadczył w poniedziałek resort obrony.

  W zeszłym tygodniu gen. Różański w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nawiązał m.in. do planów przekopania Mierzei Wiślanej. "Wiecie, gdzie był początek dyskusji na ten temat? W MON. Wiceminister Grabski chciał na mnie wymusić pisemne stanowisko, że się zgadzam na przekopanie tej mierzei. Tłumaczyłem mu, że takich projektów nie da się uzasadnić względami bezpieczeństwa i obrony, bo na Zalew Wiślany nie wpłynie żadna jednostka pływająca Marynarki Wojennej. Średnia głębokość wynosi tam 1,7 m. W porcie w Elblągu żaden okręt wojenny nie wykona nawet manewru" - mówił.

  "Mój podpis był jednak potrzebny dla uzasadnienia tego projektu. Dla wzmocnienia tezy o niezbędności tego projektu. Nie wiem, może i gospodarczo to jest uzasadnione, ale nie ma to żadnego związku z bezpieczeństwem. Dla świętego spokoju może powinienem to pismo napisać i podpisać. Nie godziło się to jednak z moją wiedzą. Nie mogłem tego uzasadnić tym, że w Elblągu będzie kiedyś port wojenny" - oceniał Różański.

  Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz "przedstawiając stanowisko w tej sprawie w styczniu 2016 r. wobec Dowództwa Generalnego RSZ, minister Bartłomiej Grabski przekazywał stanowisko resortu obrony, a nie swoje własne".

  "Także w stanowisku Dowództwa Generalnego podkreślono szczególnie konieczność poprawy zabezpieczenia potrzeb transportowych Sił Zbrojnych RP oraz ułatwienia wejścia okrętów Marynarki Wojennej na wody Zalewu Wiślanego. Wskazano również na dotychczasowe utrudnienia, związane z uzależnieniem od Federacji Rosyjskiej z uwagi na konieczność uzyskania od jej właściwych organów zgody dyplomatycznej na przejście jednostek polskich przez wody terytorialne Rosji" - dodała.

  Jak podkreśliła "MON uważa za szkodliwe upowszechnianie przez byłych wojskowych tez forsowanych przez Federację Rosyjską w odniesieniu do kluczowych zagadnień bezpieczeństwa Polski".

  Budowa nowego szlaku wodnego ma się rozpocząć w 2018 r., a zakończyć w 2022 r. Jej koszt to ok. 880 mln zł. Projekt w całości finansowany będzie ze środków budżetu państwa. Kanał ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości - 100 m, szerokości - 20 m.
  PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ, ARGUMENTY ZA I PRZECIW!?
 • DZIKI UCIEKŁY JUŻ DO KRYNICY MORSKIEJ I W SKOWRONKACH ICH NIE WIDZIAŁEM
  W Krynicy Morskiej rozpocżął się już sezon i Turyści się pomału zjeżdżają i do tańca... zapraszają.Wczoraj dopadła mnie kobieta w bieli i mało się to nie skończyło w....pościeli?
  TANIEC CZERWONEGO KORSARZA Z KOBIETĄ W BIELI:
  https://www.youtube.com/watch?v=pKw9__ouR_o

  CZERWONY KORSARZ
  SKOWRONKI MIEJSCOWOŚĆ, GDZIE BĘDZIE PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ
 • KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE - TAKIE JEST MOTTO TOWARZYSZY PARTYJNYCH!
  Wojciechu wiesz , że zachowana musi być ciągłość WŁADZY i dlatego dawni TOWARZYSZE PARTYJNI z lewicy są " przeflancowani " do partii PIS.Mając ich w swoich szeregach można egzekwować ich posłuszeństwo i karnośc , bo oni mają to poprzedniej epoki!Ponadto PIS ma wsparcie ich kolesi w swoich zakulisowych działaniach i tak to się toczy w POLSCE PARTYJNIACKIEJ.....ACHOJ!

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  FARBOWANE LISY
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:08:04
  Z tą kobietą to nwiązałem już wcześniej bliższe stosunki i dlatego to się na zdjęciu odwracam aby to się nie ...wdało!?

  Czerwony Korsarz
  Sławomir
  WRÓCIŁEM Z TRATWY - STOI ONA TERAZ W KAZIMIERZU DOLNYM
 • KACPER PŁAŻYŃSKI KOMENTUJĘ AWARIĘ W PRZEPOMPOWNI ŚCIEKÓW W GDAŃSKU
  SYN śp. MACIEJA PŁŻYŃSKIEGO Kacper - kandydat na Prezydenta Gdańska komerntuje dziłania Prezydenta Pawła Adamowicza w sprawie AWRII OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZpNyvvsG1GI

  MORSKIE DRUŻYNY STRZELCKIE
  KONTRADMIRAŁ
  SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI
  KATASTROFA EKOLOGICZNA W GDAŃSKU-TONY FEKALII IDĄ DO MOTŁAWY
 • JADĄC DO KAZIMIERZA DOLNEGO NA REJS SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ BĘDĘ
  W WARSZAAWIE i odwiedzę red.Eugieniusza Sendeckiego.Założyłem onegdaj w 1990 roku stowarzyszenie POLSKĄ ORGANIZACJA BEZROBOTNYCH i do 1992 byłem Prezesem jej Zarządu Głównego więc dobrze znam procedury stowarzyszeń i fundacji.Ponadto skończełem studia Zarządzania Stowarzyszeniami i Fundacjami.....

  Pozdrawiam z Gdańska
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  UTWORZYMY WŁASNE STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY I TWÓRCÓW
 • KRZYSZTOFIE MUSISZ WIEDZIEĆ , ŻE JA PO 3 TYGODNIACH WRÓCIŁEM
  Z 23 Wojskowego Szpitala w Lądku Zdrój i mam masę spraw zaległych do zrobienia, bo zarządzam www.fundacja-slawpol.eu od 12 lat.Ponadto 18 Maja jest SŁAWOMIRA , nie wiem czy dam radę być w Warszawie , bo jestem finansowo spłukany!?27 maja mam być w Kazimierzu Dolnym i przejąć stery na TRATWIE REJSU SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ, a 23 maja mam być w Sadzie w Szczecinie , jako oskarżyciel posiłkowy...Dziś mam patrol na molo w SOPOCIE!
  SERCEM jestem z Wami na pewno i możecie mnie wpisać , jako ZAŁOŻYCIELA Stowarzyszenia DZIENNIKARZY!

  Pozdrawiam z Gdańska
  RED KAPER KING
  Sławomir Ziembiński
  UTWORZYMY WŁASNE STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY I TWÓRCÓW
 • WIDAĆ NA ZDJĘCIU , ŻE LECH WAŁĘSA NA NASZĄ TRATWĘ SIĘ NIE ZAŁAPAŁ!?
  Zabrał więc Dance stary dywani worki z pustymi flaszkami , co mu zostały po libacjach z Kiszczakiem i wypłynął sam z wielkim kijem na... ryby?
  Teraz jego ochrona ma problem, bo eskortuje go pontonem na wiosłach!
  Ma ten gość różne dziwne pomysły na stare lata , i co niech ktoś powie , że Nobla dostał a przeceż widać , że roztrwonił wszystko i przepił biedak wszystko i ....popłynął!?AHOJ!

  Czerwony Korsarz z Gdańska
  APEL DO MIN. GOSPODARKI MORSKIEJ I ŚRÓDLĄDOWEJ-SPRAWA WISŁY
 • NIEMCY WYTWARZALI MYDŁO Z TŁUSZCZU LUDZKIEGO NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ
  Istniała tam specjalna linia technologiczna i pokazywano ją onegdaj studentom Wydziału Chemicznego.W 1999 roku byłem pracownikiem PG w Katedzrze Aparatury Chemicznej pod egidą prof.Witolda Lewandowskigo i pomagałem studentom tworzyć IŃZYNIERSKIE PRACE DYPLOMOWE .

  red.Sławomir Ziembiński
  www.neon24.pl
  Mydło z tłuszczu ludzkiego - historia mitu

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej