Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1706 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

Moje komentarze

 • JA WTENCZAS MIAŁEM 15 LAT WIDZIAŁEM CO DZIAŁO SIĘ W GDŃSKU!
  Słuchałem z moim Tatą ŻOŁNIERZEM NIEZŁOMNYM w TV przemówienia towarzysza Kociołka z Polskiej Zjednocznej Partii Robotniczej , który zapraszał ludzi do pracy i uspokajał , że w Gdyni jest już spokój.Posiadam do dziś kasetę nagraniem tego, co działo się na preronie w Gdyni.
  Wasze przepychanki w komentarzach pod tym wpiesem , relacje i porównania do Majdanu i rządów nijak nie pasują do tamtych reali!Zejdźcie panowie na ziemię i pochylcie się nad tą TRAGRDIĄ I MASAKRĄ na Wybrzeżu!
  Tam ludzie niewinni idący do pracy zginęli w zasadzce jaką zgotowała im ówczesna WŁADZA!
  NIE MIESZAJCIE DO TEGO POLITYKI LECZ ODDAJCIE CZEŚĆ POLEGŁYM!

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  ROCZNICA MASAKRY W GRUDNIU 1970 W GDYNI
 • @35stan 17:31:14 Rocznica STANU WOJENNEGO POD DOMEM LECHA WAŁĘSY!?
  Proponuję waćpanu dostosować tekst i przesłać mnie na maila , bo ja ma zbyt mało czasu , gdyż organizauje DEMONSTRACJE POD DOMEM LECHA WAŁĘSY Z OKAZJI 37 ROCZNICY WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO!
  Zapraszam do współpracy

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  AMERYKAŃSKA MYSZ WPŁYNĘŁA NA WODY ROSJI?
 • SUPER TO MASERATI - RYSIEK MIAŁEŚ FARTA!
  Twoja Wycieczka - Ucieczka była bardzo intrygująca i w ten sposób dla czytelnika wciągająca!Opisujesz swoje przygody w dość ciekawy sposób , choć czasami zbyt dożo szczegółów opisujesz....Poczytamy i zbaczymy co tam jeszcze się z Wami działo....

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  AMEN-Autobiografia Naukowa- Odc.16
 • Adwoce @AgnieszkaS 18:55:45
  Totalne nieporozumienie , bo na zdjęciu jestem na DEMONSTRACJI wraz Piotrem Dudą, przeciwko Rzadowi TUSKA - jego złoty pomnik w tle!
  To , że poruszam ten temat, to nie znaczy , ze ja się opowaidam za czy przeciw.Ta cała DYSKUSJA jeat poroniona, bo zamiast rozmawiać o meritum insynujecie mi odpwiadanie sie ZA , czego nie potwierdzam ani nie zprzeczam!Nie jestem orędownikiem Piotra Rybaka a z Zygmuntem Miernikiem robiłem wspólną demonstrację onegdaj pod studnią NEPTUNA w Gdańsku przeciw BEZROBOCIU i POLICJA też mi w niejdnej demostracji przeszkadzała atakując mnie a więc wiem z autopsji , jak to jest!!Ponadto razem z Miernikiem plynąłem TRATWĄ w REJSIE SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ z Tyńca Wisłą do Skowronek!

  Pozdrawiam moich zwolenników i przeciwników z Gdanska
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  PIKIETA PT.UWOLNIĆ BASIĘ POLESZUK
 • ADWOCE @Rzeczpospolita 00:55:08
  Ja tu nie zamieściłem żadnej sojej opini , jeno opublikowałem film eMisja TV oraz udostępniłem opis do neigo!Wcale tu niema mojego komentarza!

  red.Sławomir Ziembiński
  www.neon24.pl
  PIKIETA PT.UWOLNIĆ BASIĘ POLESZUK
 • SKORO BYŁO 10 W SKALI BEAUFORTA TO BYŁO I JUŻ!
  Wy szczury lądowe sami przyjedźcie nad morze a nie wymądrzajcie się daleko od wielkiej wody!Ja pływałem po niejednym akwenie i nie jeden sztorm przeżyłem!Co do SOPOT, to fale na Zatoce Gdańskiej nigdy nie bywają tak duże , jak na otwartym morzu i oceanch!
  Mądrować się każdy z Was potrafi a wypłynąć w REJS na żaglach w morze z Czerwonym Korsarzem, to się żaden by z Was się nie odważył!!?

  CZERWONY KORSARZ
  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  10 W SKALI BEAUFORTA ZAATAKOWAŁO MOLO SOPOCKIE
 • OD TRZECH LAT JESTEM KONTRADMIRAŁEM I DOWÓDCĄ Morskich Drużyn Strzeleckich
  Informacje i filmy z mojego pasowania przez Komendanta Polskich Drużyn Strzeleckich Generała Jana Gustawa Grudniewskigo są dostępne w internecie.

  Pozdrowienia z Gdańska
  Sławomir Ziembiński
  DOWÓDZTWO MARYNARKI WOJENNEJ WRACA DO GDYNI!
 • CZERWONY KORSARZ JUŻ OD DAWNA JEST BEZ ŻONY!
  Miałem onegdaj żonę , która urodziła mnie dwoje dzieci , córkę i syna ale póżniej po 25 latach od ślubu miałem jeszcze PAPUGĘ.Popłynąłem w rejs i po powrocie okazało się , że PAPUGA .....zdechła!No cóż było zrobić , kiedy to wtenczas łatwiej mi było juz dogadać się z PAPUGĄ niż z ŻONĄ!?Zostawiłem tą ŻONĘ , bo nie chciałem przy niej też ...zdechnąć!
  Teraz już nie ma żadnej żony, choć jak wiadomo Wam "za mundurerem panny idą sznurem " i tak to w mym przypadku bywało....Mam jednak taką jedną teraz stałą niewiastę , bo bez kobiety było mnie całkiem smutno ale to nie jest ta na zdjęciu.Ona jest skromna i się nie lubi pokazywać!AHOJ!
  Proszę zobaczyć wpierw film , bo do ABORDAŻU też moja szybka motorówka podeszła do okrętu , co się zowie PIRAT!?

  RED KAPER KING
  SŁAWOMIR
  POLSKI NOWY FILM I TO WCALE NIE KLER
 • NO , CÓŻ JAK WIDAĆ HISTORIA ...KOŁEM SIĘ TOCZY!?
  Różni profeserowie robią inne badania i patrzą na ten sam temat z innego punktu widzenia!?Ja onegdaj pracowałem na Politechnice Gdańskiej i był tam taki prof.Stołychwo Kierownik Katedry Chemii tłuszczów, który to w TVP na swoich badaniach naukowych udowadniał , że masło jest zdrowsze od margaryny.Następnie ten sam profesor po kilku miesiącach udowadniał naukowymi badaniami, że MARGARYNA jest bardziej zdrowa od MASŁA!?Zapytłem więc prof.Stołychwę , który pracował obok mojej Katedry Aparatury i Maszynoznastawa Chemicznego, dlaczego tak on postępuje?Odpowiedził wtenczas mi , że raz mu zapłaciła mlaeczarnia a następne badania sfinansowały zkłady tłuszczowe produkujące margarynę AMADA.
  WIDAĆ WIĘC , ŻĘ JAK SIĘ PŁACI TO SIĘ UDOWADNIA!TAK SAMO JEST Z SONDAŻAMI WYBORCZYMI I INNYMI!

  MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  ADMIRAŁ FLOTY JÓZEF UNRUG SYN PRUSKIEGO OFICERA
 • W WOLNYCH MEDIACH WSZYSTKICH PROPOZYCJE WINY BYĆ POKAZANE!
  Ja uważam, że w neon24 nie mażdnych "notabli"!Mnie nie powinno sięd o nich zaliczać, jak do tej pory za to co piszę i filmuję nikt mi złotówki nie zapłacił a robię to bo mam taką pasję....

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO NEONA 24 - AD VOCE!?
 • ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA FILMU Z ZALEWU WIŚLANEGO
  Kapitan Babci Emki , czyli dawnej jednoski Marynarki Wojennej o kryptonimie M-2 mówi o Zalewie Mierzei Wiślanej i jakie problemy nas czekają w związku z PRZEKOPEM.
  https://www.youtube.com/watch?v=MDzgMvPI1UA&t=402s

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  PROWOKACJA OCHRONIARZY PREZYDENTA GDAŃSKA - MIEJSKA KOMISJA
 • KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI W GDAŃSKU ZAREJESTROWAŁ LISTĘ KANDYDATÓW NA RADNYCH, ALE?
  Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku wezwała nas jednak do uzupełnienia braków formalnych w drukach no i do wymiany 2-ch mężczyzn z listy kandydatów na dwie ...kobiety.W podanym terminie t.j 19-tego września 2018 r.stawiliśmy się wrzaz z kobietami pod Komisją Wyborczą, aby wszystko poprawić, ale Komisja Wyborcza postawiła w drzwiach dwóch mocnych Strażników Miejskich , którzy dostali za zadnie nie wpuszczania kandydatów na Radnych Miasta na salę!Wpuszczano jedynie pojedynczo poszczególnych Pełnomocników.Stracilśmy więć nipotrzebnie 5 godzin czekając wpierw na korytarzu a następnie Strażnicy Miejscy wyprosili nas na podwórko przed Urząd Miasta Gdanska.Pełnomocnik został sam na sam Komisją a nam Kandydatom na Radnych uniemożliwono dokonanie potrzebnych poprawek w drukach!?Nastepnego dnia zadzwoniłem do Komisji i zapytałem czy mogę tam przyjechać i na miejscu dokonać potrzebnych poprawek.Pani poinformowała mnie , że możemy to zrobić do 15 -tej, bo wtedy już zbierze się Komisja.Zadzowniłem więć do kandydatów kolegów i koleżanek ibpowiadomiłem ich , że powinni pojechać do Komisj, i aby naprawić te wskazne nam w protokole błędy.Po godzinie zadzwonił telefon i pani z Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku powiedziała , że bardzo przeprasza, ale mamy przyjechać na 15-tą i to z naszym Pełnomocnikiem .Pojawiłem się wraz z pełnomocnikiem 20 wraeśnia 2018 r. w Komisji i tam poprawiałem uchybienia i parafowałem je.W jednym z druków należało podkreślić inaczej , ale to technicznie byłó nie możliwe ze wzglęu na wcześniejsze błędne pokreślenia!Prosiłem więc aby Komisja wzięła ode mnie już wcześniej wypełniony właśćiwie druk , który to przywiozłem ze sobą , ale pani nie chciała tego zrobić.W końcu kiedy, to okazało się, że wcześniejszego dokumentu poprawić nie można, to zgodzono się na przjęcie nowego i dołączenia go do dokumentacji mojej kandydatury!Okazało się , że mam też dołączyć też dwie puste kartki załączników , mimo że tam nie potrzeba było nic napisać.W efekcie nie dane mnie było dokonać skutecznego poprawienia dokumentów,, bo Komisja właściwych druków ......nie posiadała.To Kandydat nosić ze sobą odpowiednie druki , tak powiedziała bardzo ważna urzedniczka i nie chciała dokończyc procedury poprawienia moich dokumentów.Kazała ochroniarzowi mnie zabrać ze sali a został tam tylko Pełnomocnik!jJestem Radnym Dzielnicy Stogi W Gdańsku i uważam takie aroganckie działanie URZĘDNIKÓW Miejskiej Komisji Wyborczej za celowe utrudnianie REJESTRACJI kandydatów do Rady Miasta Gdańska, no bo jak można dostać się na sale , skoro Strażnicy Miejscy mają rozkaz nie wpuszczać Kandydatów na Radnych do sali . gdzie muszą oni poprawić złóżone przez siebie wcześniej w Komisji Wyborczej dokumenty do których to sama Komisja ich wcześniej zawezwała!?Ponadto w Komisji niema potrzebnych przy poprawkach właściwych ...druków!

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  W GDAŃSKU ZAREJESTROWANO KANDYDATÓW NA RADNYCH!ALE?
 • JAN WOJEWODA TO CZŁOWIEK SCHOROWANY I SAMOTNY:
  Pana Jana Wojewodę poznałem podczas wycieczki historycznej i IPN -u i swoimi pełnym ekspresji opowieśiami w Zajezdni Autobusowej przy ulicy Generała Hallera spowdował , to że postanowiłem go odwiedzić w domu.Opowiedział mi pan Jan , jak to było w tamtych czasach.Porzomowialiśmy też i o czasach dzisiejszych i jego perypetiach na emeryturze.....i trudnościach ze służbą ZDROWIA .

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu
  NIEZNANE FAKTY Z SIERPNIA 1980 ROKU
 • DUCH ŚWIĘTY A FARYZEUSZE I POLITYCY
  CHODZIĆ W DUCHU ŚWIĘTYM TO CAŁYM SERCEM DZIĘKOWAĆ I UWIELBIAĆ BOGA
  28.08.2018, wtorek

  Wyciszenie – zapraszaj Ducha Świętego, aby On prowadził modlitwę...


  Jarosław Ruciński dzisiaj, Jezus wyraźnie potępia: «Biada Wam (...)! Biada Wam (...)!» (Mt 23,23.25). Obiektem jego skargi są uczeni w Piśmie i faryzeusze, którzy reprezentują rządzące klasy społeczne, gdyż sprawują duchową i moralną władzę nad ludem. Jak mogą kierować ludźmi skoro są „ślepymi przewodnikami”? Ich ślepota polega na niespójnym acz skrupulatnym przestrzeganiu rzeczy małych, które mają swoją wagę, ale zaniedbują sprawy najważniejsze, takie jak sprawiedliwość, miłość i wierność. Dbają o swój wizerunek, który nie odzwierciedla ich wnętrza, pełnego «zdzierstwa i chciwości» (Mt 23,25). Co ciekawe, Jezus używa terminów odnoszących się do ekonomii.

  Dzisiejsza Ewangelia zaprasza, aby najważniejsze osoby i grupy reprezentujące wspólnoty chrześcijańskie - ich przewodnicy - zrobili rachunek sumienia. Czy szanujemy najważniejsze cnoty? Czyżby przepisy były ważniejsze od ludzi? Czy nakazujemy innym, to czego sami nie jesteśmy w stanie spełnić? Czy odwołujemy się do słuszności naszych idei czy też do pokory naszych serc? Jak mówił Helder Cámara: «Chciałbym być niebem odbijającym się w kałuży». Czy ludzie widzą w swoich duszpasterzach orędowników Boga, którzy potrafią odróżnić to co zbyteczne od tego co ważne? Słabość wymaga zrozumienia, hipokryzja budzi odrazę.

  Słuchając dzisiejszej Ewangelii możemy wpaść w pułapkę. Jezus mówi uczonym w Piśmie i faryzeuszom, że są hipokrytami. Ale byli wśród nich również uczciwi. Możemy pomyśleć, że ten tekst odnosi się do biskupów i kapłanów. To oczywiste, że jako przywódcy wspólnot chrześcijańskich, muszą być ostrożni, aby Jezus nie potępiał ich zachowania, ale musimy pamiętać, że wszyscy wierzący – kobiety i mężczyźni – mogą zrobić miejsce w swoim wnętrzu dla «ślepego faryzeusza». Jezus woła do nas: «Oczyść wpierw wnętrze kielicha, a jego strona zewnętrzna także stanie się czysta». (Mt 23, 26) Duchowość ma swoje korzenie wewnątrz serca.
  CZERWONY KORSARZ WYLOSOWAŁ ...TELEWIZOR NA FESTYNIE
 • WIĘCEJ NA TEMAT PROCEDOWANIA I TREŚCI NOWEJ USTAWY O POSIADANIU BRONI
  http://gunblog.eu/2018/06/wyciekla-ukrywana-nowa-ustawa-o-broni-i-amunicji/
  NOWA USTAWA O POSIADANIU BRONI, TO ZAREKWIROWANIE
 • NAMOLNY KOMENTATOR NIE ZNAJĄCY ZASAD BRACTWA KORSARSKIEGO RP
  Zupełny brak zrozumienia meritum sprawy i bzdurne wydumane uzasadnienia świadczą , że rzeczywiście waćpan jest chory na NIEŻYT!
  Dla mnie jest pan nudnym internautą i na dodatek anonimem!Po za tym to na TY nie jesteśmy i zapewne nie będziemy!

  MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
  AGRESYWNY I CHAMSKI OPERATOR PLAŻY W STEGNIE!
 • TEN RYTUAŁ JEST NIEBEZPIECZNY DLA DZIECI...
  Rada Europy uznała, że obrzezanie to pogwałcenie integralności fizycznej dzieci. MSZ Izraela jest oburzone i uważa, że to niemożliwy do tolerowania atak na tradycje religijne.
  OBRZEZANIE JEST OBOWIĄZKOWE W 8 DNIU ŻYCIA
 • TO ZALEŻY CZY TO PEDAŁ LEWY , CZY RACZEJ PRAWY?
  Z pedałami to różnie bywa , bo kiedy jechałem z obozem rowerowym to mi dwa pedały poodpadały i obozowicze mi się na nowe pedały składały.

  Czerwony Korsarz z Gdańska
  Sławomir Ziembiński
  SZTORM I MORZE ZNISZCZYŁO MOLO W SOPOCIE !
 • MON O PRZEKOPIE MIERZEI WIŚLANEJ
  Defence24
  DOTYCZY:

  MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ MON
  W związku z publicznym kwestionowaniem przez gen. broni rezerwy Mirosława Różańskiego potrzeby otwarcia drogi morskiej poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej, MON wyjaśnia, iż uważa tę inwestycję za niezbędną dla bezpieczeństwa państwa - oświadczył w poniedziałek resort obrony.

  W zeszłym tygodniu gen. Różański w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nawiązał m.in. do planów przekopania Mierzei Wiślanej. "Wiecie, gdzie był początek dyskusji na ten temat? W MON. Wiceminister Grabski chciał na mnie wymusić pisemne stanowisko, że się zgadzam na przekopanie tej mierzei. Tłumaczyłem mu, że takich projektów nie da się uzasadnić względami bezpieczeństwa i obrony, bo na Zalew Wiślany nie wpłynie żadna jednostka pływająca Marynarki Wojennej. Średnia głębokość wynosi tam 1,7 m. W porcie w Elblągu żaden okręt wojenny nie wykona nawet manewru" - mówił.

  "Mój podpis był jednak potrzebny dla uzasadnienia tego projektu. Dla wzmocnienia tezy o niezbędności tego projektu. Nie wiem, może i gospodarczo to jest uzasadnione, ale nie ma to żadnego związku z bezpieczeństwem. Dla świętego spokoju może powinienem to pismo napisać i podpisać. Nie godziło się to jednak z moją wiedzą. Nie mogłem tego uzasadnić tym, że w Elblągu będzie kiedyś port wojenny" - oceniał Różański.

  Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz "przedstawiając stanowisko w tej sprawie w styczniu 2016 r. wobec Dowództwa Generalnego RSZ, minister Bartłomiej Grabski przekazywał stanowisko resortu obrony, a nie swoje własne".

  "Także w stanowisku Dowództwa Generalnego podkreślono szczególnie konieczność poprawy zabezpieczenia potrzeb transportowych Sił Zbrojnych RP oraz ułatwienia wejścia okrętów Marynarki Wojennej na wody Zalewu Wiślanego. Wskazano również na dotychczasowe utrudnienia, związane z uzależnieniem od Federacji Rosyjskiej z uwagi na konieczność uzyskania od jej właściwych organów zgody dyplomatycznej na przejście jednostek polskich przez wody terytorialne Rosji" - dodała.

  Jak podkreśliła "MON uważa za szkodliwe upowszechnianie przez byłych wojskowych tez forsowanych przez Federację Rosyjską w odniesieniu do kluczowych zagadnień bezpieczeństwa Polski".

  Budowa nowego szlaku wodnego ma się rozpocząć w 2018 r., a zakończyć w 2022 r. Jej koszt to ok. 880 mln zł. Projekt w całości finansowany będzie ze środków budżetu państwa. Kanał ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości - 100 m, szerokości - 20 m.
  PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ, ARGUMENTY ZA I PRZECIW!?
 • DZIKI UCIEKŁY JUŻ DO KRYNICY MORSKIEJ I W SKOWRONKACH ICH NIE WIDZIAŁEM
  W Krynicy Morskiej rozpocżął się już sezon i Turyści się pomału zjeżdżają i do tańca... zapraszają.Wczoraj dopadła mnie kobieta w bieli i mało się to nie skończyło w....pościeli?
  TANIEC CZERWONEGO KORSARZA Z KOBIETĄ W BIELI:
  https://www.youtube.com/watch?v=pKw9__ouR_o

  CZERWONY KORSARZ
  SKOWRONKI MIEJSCOWOŚĆ, GDZIE BĘDZIE PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej