Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1744 posty 307 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

W POLSCE SĄDY ŁAMIĄ PROCEDURY I...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

WYDAJĄ NAGMINNIE WYROKI NA NIEWINNYCH LUDZI!?TAK DZIAŁA POLSKI WYMIAR NIESPRAWIEDLIWOŚĆI...

Mężczyzna, przez 11 lat zamknięty w "psychiatryku", może walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa
PAP, as 17.11.2015 , aktualizacja: 17.11.2015 14:03 A A A Drukuj
Sąd
Sąd (Paweł Małecki)
Proces policjantów przed Sądem Okręgowym w Gorzowie. Funkcjonariusze zostali oskarżeni przez fundację PRO 'Prawo do życia' o przekroczenie uprawnień przy interwencji podczas Przystanku Woodstock w 2012 r. - miniatura
Sąd Najwyższy, Warszawa - miniatura
Prof. Irena Lipowicz, odchodząca RPO i Adam Bodnar, jej następca - miniatura
Zobacz zdjęcia (4)
SN uchylił postanowienia sądów w sprawie 78-latka, który podejrzany był o groźby karalne. Choć za tego typu przestępstwa groziła mu grzywna lub kara więzienia do dwóch lat, mężczyzna spędził 11 lat w zakładzie psychiatrycznym. Kasację do Sądu Najwyższego wniósł RPO.
Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas
78-latek po decyzji SN może ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa, za bezzasadne umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym.

Mężczyźnie przed laty postawiono zarzut wypowiadania gróźb karalnych. Sąd rejonowy zajmujący się sprawą umorzył postępowanie karne i zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w "psychiatryku". Tytułem "środka zabezpieczającego".

Mężczyzna zaskarżył postanowienie, argumentując, że źle oceniono jego stan zdrowia. Od początku też nie przyznawał się do postawionych mu zarzutów. Jednak sąd II instancji nie uwzględnił zażalenia i utrzymał w mocy decyzję o umieszczeniu mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym.

Kasacja

Według RPO, sąd odwoławczy "powierzchownie odniósł się do zażalenia i nie ustosunkował się należycie do wszystkich zarzutów". Dlatego rzecznik wniósł o kasację.

RPO w kasacji do Sądu Najwyższego wniósł o uchylenie postanowień sądów oraz o umorzenie postępowania karnego wobec mężczyzny, z powodu ustania karalności zarzucanych mu czynów. Do stanowiska rzecznika przyłączył się nie tylko obrońca oskarżonego ale także prokurator.

SN uwzględnił w całości kasację.  

www.prezydentbezpartyjny.pl

SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI

 

 

KOMENTARZE

  • Trzeba im pomagać ułaskawieniem winnych zbrodni politycznej na Leperze i solidarnym z nim Giertychu
    dokonanej w obronie naszości wojny z Irakiem (potępionejnawet przez znanego judofila JP2) pr5zed wypowiedziami Lepera i Giertycha na forum sejmowym, po ktorych w TV pojawiał sikę Lech slawetny wstrzymaniem ekshumacji w jedwabnem i pomstowal, że nie ma z kim rządzić. promotorem jej wsparcia popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń na sweych minostrów i koalicjantow oraz Mariusza Kamińskiego gruntowym ziobrohakiem na Lepera i solidarnego Giertycha kwestionujących na forum sejmowym tą naszość. Po każdej qypoqiwdzi Lepera lub Giertycha o wojnie w kiraku pojawial sie w TV slawetny wstrzykmanhjiem ekshumacji w jedwabnem Lech gotujący się do lizbońskiego wpólojcostwa i warszawskiej nie a nawet ratyfikacji traktatu UE i pomstował na brak mlożliwości rządzenia z takimi koalicjantami.
    http://telewidz.neon24.pl/post/80973,rocznica-objawienia-na-adl-org-katastrofalnej-lini-politycznej-blizniakow-kaczynskich
    Jahve Talmudycznej rasy nie byl ukontentowany wypełnieniem tylko w 2/3 przez Lecha Kaczyńskiego żądania Abrahama Foxmana usuniecia z polskiej sceny politycznej Giertycha , Lepoera i Rydzyka jako antysemitów i ksenofobów siejących nienawiść i natnął chyba Tuska z Putinem do kataqstrofalnego zamachu smoleńsko katyńskiego. a kard Dziwisza do wykorzystasnia pookatastrofalnych zwłok Lecha i jego damy dla kopulacji in vitro łaskawej do kolejnej profanacji Wawelu (wcześniej byla hitlerowska warta honorowa w krypcie Piłsudskiego jako pierwszego protektora sjonistycznej kolonizacji Palestyny , o której realizację walczyla grupa niemieckich homoseksualistow z aszkenazyjskimi korzeniami ptzrzymająca wladze w Reichu hitlera ze stalinowskim ZSRR)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej