Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1747 postów 308 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

O NAJGORSZYM SORCIE POLAKÓW INACZEJ!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JAROSŁAW KACZYŃSKI USZCZEGÓŁOWIŁ....

O najgorszym sorcie

Przyznam, że byłem dość zniesmaczony, gdy Jarosław Kaczyński wyjaśnił już, o co chodziło mu z tym "gorszym sortem Polaków"- że nie chodziło mu o, de facto, połowę Polaków, którzy jak się okazuje, nie zgadzają się z linią partii i jeśli nie protestują na ulicy, to na jakieś inne sposoby. Zniesmaczenie dotyczyło faktu, że już po tym wyjaśnieniu, media nadal podtrzymywały te słowa wyrwane z kontekstu jako dowód na to, iż Kaczyński gardzi połową narodu.

Mimo to, sam termin "najgorszy sort Polaków" nadal grał mi w uszach i budził złowieszcze skojarzenia. To po prostu niemożliwe, by Kaczyńskiemu chodziło tylko o tych "donoszących na Polskę"- wszak reprezentanci PiS, jak i również sam papa Rydzyk- także donosili. Tu chodzi jednak o pewną ideologię, która za tym wszystkim stoi i która uprawnia bądź nie uprawnia do "donosów" na arenie międzynarodowej.

W ten sposób wracamy do wydźwięku terminu "gorszy sort Polaków". Mamy do czynienia z jakimś sortem. Nie z jednostkami, które kierując się nieuczciwymi intencjami dopuszczają się różnych działań (m.in. donosów), aby się wypromować, a jednocześnie zaszkodzić innym osobom. Nie- "gorszy sort" przywołuje klimaty segregacyjne. Samo to określenie przywołuje na myśl jeśli nie uprzedmiotowienie, to przynajmniej odczłowieczenie ludzi, sprowadzenie człowieka do najzwyklejszej zwierzyny.

Część Polaków musi być jakoś "zdeterminowana genetycznie" do tego, by chłonąć zepsute ideologie zachodnie, żeby chłonąć jakieś nowe odmiany "marksizmu" (bo przecież każdy nurt, który bardziej, czy mniej subtelnie zrywa z nacjonalizmem musi być pokłosiem marksizmu), a następnie w imię tych ideologii libertyńskich donosić na Polskę, gdy państwo odchodzi od wartości "marksistowskich"- od tych wszystkich "pedalskich wymysłów". 

KOMENTARZE

  • "Najgorszy sort" sam się odnalazł !!!
    Niedawno widziałem podobno autentyczne zdjęcie przedstawiające Tomasza Grossa stojącego w towarzystwie jakiejś kobiety na ulicy, oboje trzymają w rękach kartki z dużym napisem "Najgorszy sort Polaków". Trudno się z tym nie zgodzić, a i jest to odpowiedź na poszukiwania przez autora tego "najgorszego sortu ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej