Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1531 postów 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CHINY SZYKUJĄ SIĘ DO III WOJNY ŚWIATOWEJ Z ...USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naczelny Wódz CHIN ogłosił przygotowania do wojny z USA

Minister obrony Chin wezwał wojsko i naród do przygotowania się do wojny z USA
Chiński minister obrony Chang Wanquan oficjalnie wezwał ponad miliard mieszkańców tego kraju do przygotowywania się do „narodowej wojny na morzu w celu obrony suwerenności państwa”.

01-mocw

Agencja prasowa „Xinhua” ogłosiła, że dowódca wielkiego mocarstwa jądrowego oświadczył, że „w czasie swojej inspekcji” – ostrzegł Chiny „o istniejących zagrożeniach w obszarach morskich”.

„Armia, policja i naród powinny przygotować się do mobilizacji w obronie suwerenności i terytorialnej całego kraju”, – stwierdził szef Ministerstwa Obrony Chin i nakazał „przygotowanie ludzi do obywatelskiej obrony”.

Przypomnijmy, że 12 lipca Sąd Arbitrażowy w Hadze uznał, że Pekin „nie ma prawa do spornych wysp na Morzu Południowochińskim.” W odpowiedzi prezydent Chin Xi Jinping powiedział, że terytorium to „od czasów starożytnych jest integralną częścią Chin„.

Chiny nazywały Trybunał Arbitrażowy w Hadze „marionetka” sił zewnętrznych po tym jak sąd postanowił, że Chiny naruszyły suwerenne prawa Filipin „przez szkody dla ich okrętów, a także statków rybackich i projektów naftowych”.

Chińskie media przypomniały również, że od 2013 roku, „Pekin odmówił udziału w postępowaniu, nazywając jednostronne roszczenia nielegalnymi i podkreślając, że sąd nie jest właściwy do rozpatrzenia sporów terytorialnych”.

Później, na początku manewrów floty USA koło spornych wysp, władze Chin zaprotestowały żądając „przemyślenia swoich słów i decyzji”.

W odpowiedzi Chiny zobowiązały się do „podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu obrony swej suwerenności na Morzu Południowochińskim, podkreślając, że” każdy ma prawo do tworzenia strefy obrony powietrznej.”

Nieco później, sekretarz generalny KPCh Xi Jinping dokonał sensacyjnego oświadczenia. Oznajmił „partii, narodowi i światu” – sojusz „między Rosją a Chinami ustali przyszły porządek świata„. Xi Jinping według doniesień mediów ogłosił sojusz wojskowy, który „uczyni NATO bezsilnym”.

Ponadto, rok temu, rząd Chiński opublikował swoją najnowszą „Białą Księgę” – w rzeczywistości, nową doktrynę wojenną, która jasno określa wszystkie zmiany strategii obronnej państwa. Jego istotą – „nie napadniemy na was jeżeli nas nie ruszycie”.

Kluczowa pozycja, przedstawiona w „białej księdze” pozostaje niezmienna – będzie trzecia wojna światowa. Nie ważne kiedy, nie wiadomo kto ją zacznie ale ona na pewno będzie miała miejsce, dlatego trzeba być na nią gotowym. Najprawdopodobniej będzie to wojna ze Stanami Zjednoczonymi – właśnie takie stwierdzenie znajduje się w chińskiej „Białej Księdze”.

Nawiasem mówiąc admirał marynarki wojennej Chin Wu Shengli już uprzedził marynarkę wojenną USA oświadczając, że „jeżeli USA tak jak dawniej będą kontynuowały niebezpieczne, prowokacyjne działania, to może wywołać napięcia między siłami frontowymi po obu stronach – na morzu i w powietrzu, nawet drobny incydent może rozpocząć wojnę”.

Możemy również zauważyć, że według światowych mediów, Rosja i Chiny mogą przeprowadzić „złote uderzenie” w ekonomię USA – skupując złoto i masowo wycofując swoje aktywa z amerykańskich wierzytelności państwowych. „W 1980 roku PKB Chin stanowiło 7% w porównaniu do amerykańskiego, a eksportu – 6%. Rezerwy walutowe wynosiły 15% do rezerw USA. W 2014 roku nominalnie PKB Chin (11 bilionów dolarów) osiągnął 60% do amerykańskiego (18 bilionów), a eksport wyprzedził o 6% amerykański. W tym samym czasie Chińskie rezerwy walutowe są aż o 28 razy większe niż Stanów Zjednoczonych „- napisali eksperci z Atlantico. 

KOMENTARZE

 • Ciekawe jest źródło tego info
  Prosto z siedziby CIA: http://www.kramola.info/vesti/novosti/ministr-oborony-kitaya-prizval-armiyu-i-narod-gotovitsya-k-voyne-s-ssha
 • @Talbot 11:28:00
  Takie źródło może być?
  http://news.xinhuanet.com/english/2016-08/02/c_135558582.htm
 • celebryto
  ----CHINY szykują się !! do ??
  ninanonimowa

  narzucanie się ludziom ma podkład chorej psychiki
 • @Talbot 11:28:00
  Źródło japońskie a Japończycy chyba nie kłamią :)
  http://www.japantimes.co.jp/news/2016/08/03/asia-pacific/china-must-prepare-peoples-war-sea-defense-chief-says/
 • @fretka 12:02:57
  Japończycy nie kłamią, bo to Samuraje i ludzie honoru. Gorzej z Rosjanami...
  Tak czy siak widać, że niektórzy ludzie nie mogą doczekać się wojny światoweju - stąd te ciągłe wrzutki z rewelacjami.
 • @Talbot
  http://www.reuters.com/article/us-southchinasea-ruling-china-insight-idUSKCN10B10G
  http://www.businessinsider.com/beijing-prepare-for-peoples-war-at-sea-2016-8?pundits_only=0&get_all_comments=1&no_reply_filter=1
 • @Talbot 12:16:39
  Samurajowie to już nieaktualne teraz Yakuza :)))
 • @fretka 12:18:40
  Amerykanie odpuścili sobie bycia żandarmem świata, ich miejsce zajmują Chiny i Rosja, którzy wcześniej niż później wezmą się za łby, chcąc ustanowić swopje strefy wpływów. Może i o to Amerykanom chodzi?
 • @Talbot 12:30:08
  "Amerykanie odpuścili sobie bycia żandarmem świata..."
  To w którym momencie sobie odpuścili, bo nie zauważyłem?
 • @Robik 13:32:02
  "To w którym momencie sobie odpuścili, bo nie zauważyłem?"

  Bo patrzysz nie tam gdzie trzeba...
 • @Talbot 14:06:37
  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/news/2015_02_07/Swiatowa-dominacja-USA-dobiegnie-konca-do-2030-roku-3716/
 • @Talbot 14:06:37
  Oni sobie niczego nie odpuszczają.
  Po prostu Imperium zapada się pod własnym ciężarem choć miało plany zdominowania całego świata.
  Ot, nie wyszło.
 • @Robik 15:06:16
  Jak zwał tak zwał.
  Sam fakt, że Rosja miesza w Syrii i na BW świadczy o tym, że wszystko jest dogadane przez Bilderbergów - stąd znalazł się kandydat Trump.
  Kiedyś czytałem (nie mogę znaleźć), że bankierzy chcą skończyć z lichwą i całkowicie zmienić ekonomię światową.
  Wszystko na to wskazuje, że dzieje się to obecnie.
  Problemem jest tylko Rosja, która z obecnego systemu czerpie profity.
  Trump powiedział niedawno, że nie będzie spłacał długów USA, tylko wymieni pieniądze w stosunku 1:10 i długu już nie będzie.
  Dlatego Amerykanie zabiegają o poparcie Putina, gdy Chiny poczują się wydymane - stąd ich zgoda na mieszanie Rosji w Syrii.
 • Wspólna akcja
  Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu powiedział, że Moskwa i Waszyngton są bliskie osiągnięcia porozumienia ws. wspólnej akcji wojskowej w syryjskim mieście Aleppo.

  - Jesteśmy obecnie w bardzo intensywnej fazie negocjacji z naszymi amerykańskimi kolegami. (...) Zbliżamy się krok po kroku do opracowania planu, mówię tu tylko o Aleppo, co pozwoliłoby nam rozpocząć wspólnie walkę, która przyniesie ludziom pokój i pozwoli im wrócić do domów - powiedział Szojgu agencji RIA Nowosti.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Minister-obrony-Rosji-jestesmy-bliscy-porozumienia-ws-rosyjsko-amerykanskiej-akcji-wojskowej-w-Aleppo,wid,18466836,wiadomosc.html?ticaid=1178dc
 • Ważny artykuł
  .
  w natłoku wydarzeń mniej lub bardziej banalnych.

  Zaślepieni w nasze własne zaściankowe problemy, nie dostrzegamy problemów, które na pewno będą określały naszą egzystencję.

  „W 2014 roku nominalnie PKB Chin (11 bilionów dolarów) osiągnął 60% do amerykańskiego (18 bilionów), a eksport wyprzedził o 6% amerykański. W tym samym czasie Chińskie rezerwy walutowe są aż o 28 razy większe niż Stanów Zjednoczonych „- napisali eksperci z Atlantico.”

  Tylko „nominalnie 60%”, z uwagi na zaniżony kurs yuana i dość niedokładne dane statystyczne publikowane przez Chiny Ludowe, szacuje się, że "Chiny Ludowe są największą potęgą gospodarczą."

  - http://pppolsku.blogspot.com/2014/10/number-1.html

  Słabość Chin Ludowych jest jednak szczególnie wyraźna w dziedzinie uzbrojenia morskiego, co gwarantuje, że w najbliższym dziesięcioleciu nie będą w stanie objąć funkcji wiodącej w strukturze imperium,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  czego USA są świadome, dlatego swe ataki wymierzyły w pierwszym rzędzie przeciwko groźniejszym konkurentom: UE, która miałaby największe szanse na spadek po USA, jak też Rosję. Pucz w Kijowie, utworzenie „Daesh” (nazywany też „państwem islamskim”) czy brexit były, jak się niektórzy domyślili, wymierzone przeciwko obu tym konkurentom. Artykuł w linku widzi wszakże możliwość struktury imperialnej MWF w formie rozłożonej geograficznie.

  Brexit, acz powodujący wile szkód UE, ma jedną zaletę, z konieczności przenosi finansowy punkt ciężkości UE z City of London do centrum finansowego we Frankfurcie nad Menem. Jednakże nie zapadło jeszcze ostatnie słowo odnośnie brexitu, znana jest historia powtórnego referendum w Irlandii, które musiało w końcu pasować, jak to wielki demokrata UE Juncker zgrabnie orzekł:
  „Die Länder, die mit Nein stimmen, MÜSSEN die Frage erneut stellen“
         Jean-Claude Juncker

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Orban

  dlaczego na sąsiedniej wyspie miało by być inaczej ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej