Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1748 postów 310 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

W SYRII SŁUŻBY SPECJALNE WYBIJAJĄ DOWÓDCÓW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na terytoriach zdobytych i wyzwolonych dochodzi do zabijania dowódców przez wyspecjalizowanych w tym specjalnych agentów Assada. Taktyka ta ma na celu wyniszczenie islamistów...

Po zdobyciu Aleppo, służby bezpieczeństwa Assada i ich sojusznicy przeniosył się do taktyki ukierunkowanych zabójstw


Siły specjalne ruchu libańskiego "Hezbollah" rozpoczęły ukierunkowane zabójstwa dowódców polowych syryjskiej opozycji w prowincji Idlib. Przez weekend, trzech  przywódców bojowników zginęło. Eksperci uważają, że nowa strategia pozwoli zrobić   pełną skalę operacji wojskowej w Idlib.

W niedzielę, nieznani zaatakowali mocnym punktem Wolnej armii syryjskiej w pobliżu miejscowości Maarat szkód i zabili dwóch watażków - Ahmad Khatib i YOUNIS Zureyka. Dzień wcześniej, w sobotę, jego samochód został wysadzony Abu Uday, jeden z dowódców grupy islamistycznej "Ahrar al-Sham".

Według mediów regionalnych, Abu Uday i innych dowódców wyeliminowani przez  komandosów "Hezbollah", którzy otrzymują informacje na temat miejsca pobytu wojujących liderów z syryjskich służb specjalnych oraz irańskiego wojska. Jest to nowa taktyka, której celem  jest uniknięcie operacji na dużą skalę na rzecz precyzyjnych ataków na liderów opozycji. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od stolicy prowincji, która jest pod kontrolą opozycji w marcu 2015 roku, jest obecnie islamscy siły bezpieczeństwa zablokowane ulice i zablokować kwadraty, aby zapewnić instrukcje bezpieczeństwa.

Wcześniej media regionalne napisały, że po zdobyciu Aleppo, wojska Baszara Assada i jego sojuszników przeniesły się do Idlib. Ta prowincja w północno-zachodniej Syrii, jest podstawą dla dwóch najsilniejszych grup islamistycznych.

Najbardziej znanym z nich jest "Dzhabhat Fatah al-Sham" (do lipca 2016 roku jako "Dzhebhat en-Nusra", zakazany w Rosji), dawniej część "Al-Kaidy" (zakazane w Rosji). Bojownicy z tej grupy były na czele opozycji do ofensywy od początku konfliktu syryjskiego. "Dzhabhat Fatah al-Sham" steruje w stolicy prowincji - miasta Idlib.

Również w prowincji Idlib wielu bojowników "Ahrar al-Sham" (zakazane w Rosji). Ta grupa powróciła w 2011 roku i otrzymała hojne wsparcie ze strony Turcji i Kataru. Do tej pory, ma w swoich szeregach około 20 tys. Fighters. Jednak ostatnio w "Ahrar al-Sham" rozłamu. Niektóre z bojowników chciała odejść od sztywnego Salafi-dżihadu dogmat w trosce o poprawę stosunków z Turcją i Zachodem.

Uważa się, że w Idlib koncentruje islamskich bojowników, którzy uciekli do innych części kraju, głównie z zachodnich przedmieść Damaszku oraz ich liczba, według ekspertów, może osiągnąć kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Ponadto, charakter terenu sprzyja partyzantom.

Według ekspertów krajowych, biorąc pod uwagę sytuację na frontach przejścia do taktyki strajków chirurgicznych w Idlib w pełni uzasadnione. Jak powiedział, "Izwiestia" Truevtsev Konstantyna, starszy pracownik w Centrum Studiów Islamskich i arabskich, Instytut Orientalistyczny, wojska syryjskie są teraz w zupełnie różnych kierunkach.

- Najbardziej krytyczna sytuacja nie jest w Idlib i okolice Al-Bab. Pojawienie się  wojsk tureckich w tym samym czasie, syryjska armia i oddziały kurdyjskie, - ekspert mówi. - Na drugim miejscu ma znaczenie Palmyra. Podczas gdy jest przerwa na północy, Syryjczycy będą myśleć o wyzwoleniu Palmyra, ponieważ jest to kwestia prestiżu.

Konstantin Truevtsev zauważyć, że sytuacja w Idlib oraz rozwój kontaktów w trójkącie Rosja-Turcja-Iran daje nadzieję na polityczne rozwiązanie tej kwestii.

- Wokół Idlib to świetna gra. Turcja chce kryzys na korzystnych warunkach i powrótu i jest  gotowa do odegrania konstruktywnej roli w rozwiązywaniu - wyjaśnia politolog. - Trump Ankara wynikają z islamistami. rodniki mogą być oddzielone od umiarkowanej opozycji pomocy Turcja, może powodować łagodne negocjacje  z Damaszku. Radykałowie również stopniowo zabije albo jego lub Syryjczycy i ich sojusznikami.

źródło rosyjski portal internetowy

zredagował :red.Sławomir Ziembiński

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA

www.fundacja-slawpol.eu

 

 

KOMENTARZE

 • zródło tych "rewelacji"
  i "eksperci" jak zawsze anonimowi- chazarski omlet.de czy chazarski defence 24 godziny ajwaj ?
 • @kfakfa 09:49:56
  Nie wiem jak jest, ale lepiej wybić kilkudziesięciu przywódców zdolnych zorganizować opór niz potem tracić w walkach tysiące ludzi.
  Zresztą tak działają służby w całym świecie - także w Polsce swego czasu bardzo aktywny był seryjny.... Także u nas słuby rozbijają w zarodku każdy ruch niepodległościowy , by uniemożliwić powstanie realnej opozycji.
  Tam skala większa, bo i zagrożenie realniejsze. ISIS też głowy niepokornym obcinało. Takie życie.
 • ???
  Panie redaktorze, proszę zmiłować się nad czytelnikami.
  Tekst podwójnie przepuszczony przez translatora, bez żadnej korekty nie nadawał by się nawet do Komsomolskiej Prawdy. :-))
  Średnio inteligentny szympans ...znaczy lemming w takiej formie nie zrozumie. Poza tym cóż to za "źródło", pierwsze słyszę o takiej agencji informacyjnej. Jedynym portalem o takiej nazwie jest strona Tygodnika Rodzin Katolickich, oni tego chyba nie napisali... ?
  Jest jeszcze opcja, że pochodzi to ze "Źródła"- "bezpłatnej aplikacji do obsługi Systemu Rejestrów Państwowych", to wtedy nie mam pytań. System za pare baniek nie może się mylić.
  :-))
  Pozdrawiam serdecznie. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku,
 • @zadziwiony 10:11:52
  To samo dotyczy polityków. Lepiej ukatrupić kilku politycznych oprawców narodu niż energię narodu kierować na masowe protesty i rewolucje i ciągnąć sprawę przez dziesiątki lat. Gdyby Niemcy ukatrupili polityka Hitlera to nie byłoby holokaustu Polaków czy samych Niemców.
 • Redakcja/Admin
  Kolejny raz muszę zwrócić uwagę szanownej administracji i właścicielom Neonu24, że zamieszczanie tekstów sformułowanych w tak niezrozumiałym bełkocie jak powyższy daje trzy fatalne skutki: (1) dezinformuje zamiast informować; (2) bezcześci nasz ojczysty język; (3) kompromituje portal i obraża czytelników oraz tych, którzy chcieliby nie musieć pisać w takim śmietniku.
  W związku powyższym informuję, że coraz częściej rozważam przeniesienie mojego blogu na inny portal, na którym bardziej dba się o jakość zamieszczanych wpisów. Po prostu nie chcę się wstydzić.
  Z poważaniem BJ.

  PS. Zdjęcie które towarzyszy temu tekstowi jest chybione: przedstawia pogrzeb bojowników kurdyjskiej formacji YPG zabitych w starciach z Daesz, a nie pogrzeb zlikwidowanych hersztów międzynarodowego terroryzmu
 • Nie bądźmy tacy rygorystyczni wobec nardowców od pana E.Sendeckiego
  Myślę, że ten film wiele może nam wyjaśnić.

  https://www.facebook.com/piotr.wisniewski.961556/videos/1310536435654399/
 • @Rzeczpospolita 12:49:08
  Ostatnio widziałem "legionistkę " lat 54 stopień pułkownik.Córka ukrów z Akcji Wisła.Do czasu "smoleńska" aktywna miłośniczka LSD i pura chazara Stolecmana.Teraz w jud/z/e PIS/ukrop.
 • @Rzeczpospolita 12:49:08
  Właściwie wyjaśnia wszystko. Idę się napić...
 • @Rzeczpospolita 12:49:08
  Jako str. szer rezerwy bardzo dobrze pamiętam pasowanie na vicka, doopa bolała parę dni / od wojskowych pasów, na marginesie /, czy mię wzrok nie zmyla i czy nie widziałem tam naszego rednacza p. Oparę, panie doktorze rozumiem gdyby pan był TU poniżej, ale ta KOmedia slapstikowa w TAkim anturażu tylko wzmaga siłę wyrazu tej szopki !!!
  http://www.przedszkola.sosnowiec.pl/Files/Image/JKA/zz3.jpg
 • @Bogusław Jeznach 12:20:59
  Dbałość o nasz język jest godna pochwały,

  ale co ma robić szary człowiek, jak się nasłucha rzekomo polskiej telewizji ?

  składnia, wymowa, słwonictwo, akcent już nie mają z polskim wiele wspólnego.

  Już nawet Miodek popiera -izmy,

  nie mamy gdzie się podziać.
 • @Katana 13:15:25
  Problemem nie jest tu sam Korsarz i jego wpis, tylko decyzja o zakwalifikowaniu tego tekstu na czołówkę, bo to świadczy o polityce Redakcji, której widocznie jest wszystko jedno co poleca, nawet tego nie czytając. Pozdrawiam BJ
 • @Bogusław Jeznach 18:13:56
  Oj tam oj tam...

  Panie Bogusławie, sam Pan doskonale wie, że prowadzenie a zwłaszcza administrowanie dobrym portalem to "niejebajka" :)))
 • @Katana 18:20:24
  Miłe z Pana chłopisko. Spokojne takie, do świata życzliwe i nie agresywne jakieś.
  Pozdrawiam coraz przyjaźniej. BJ
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:38:31
  No nie je, nie je... Pozdrawiam po starej przyjaźni. BJ
  (PS. A co Pan teraz porabia?)
 • @Bogusław Jeznach 19:11:18
  Co ja porabiam?...
  Starom bide klepie, jak to u nas mówią...

  Ale niech Pan, Panie Bogusławie, nie opuszcza NEonu...
  Padnie jak nic a co wierni czytelnicy bez Pana zrobią?
 • @Bogusław Jeznach
  Panie Bogusławie, przyłączam się do Jarka Ruszkiewicza. Niech Pan nie opuszcza Neonu... i nas wiernych Pańskich czytelników.
 • @Bogusław Jeznach 12:20:59
  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/nie-idz.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:54:04
  //Starom bide klepie…// Tak samo tłumaczyła się stara Grzelakowa spod Zamościa, kiedy jej mąż się poskarżył, że go po pysku prała ilekroć swą marną pensję do domu przynosił.
  A co do odchodzenia z Neonu: ja przecie piszę, że dopiero coraz częściej rozważam, a nie że już odchodzę. W znanym Panu języku jest takie przysłowie: Dal detto al fatto c'è un gran tratto. I na razie tego się trzymajmy. Zresztą - gdzie będzie mi lepiej niż na Neonie? Tu nawet ideowi adwersarze są moimi przyjaciółmi (np. Husky albo Moher), a z większością czytelników po prostu się lubimy. Prawie tak, jak z Panem.
  I tylko Nany mi nadal brak, więc może na inny portal by wróciła? Pozdrawiam. BJ
 • @Bogusław Jeznach 21:57:04
  //Dal detto al fatto c'è un gran tratto.//

  Sięgnąłem do mojego zapasu rozmówek różnych i odszyfrowałem ten idiom. Ups... Udało się :)

  // a z większością czytelników po prostu się lubimy. Prawie tak, jak z Panem. //

  To "prawie" mnie trochę niepokoi, Panie Bogusławie...
  Mam nadzieję, że będzie mnie Pan tak samo doceniał jak unych...
  (co jo godom co jo godom... :)
 • @Bogusław Jeznach 21:57:04
  Można się różnic pięknie
  ZDROWIA
 • @roux 21:04:19
  Fajne :). Miłego wieczoru. BJ
 • @interesariusz z PL 16:23:50
  //Już nawet Miodek popiera –izmy//
  Puchatek do Krzysia: To że Prosiaczek popiera –izmy, wcale mnie nie dziwi. Zawsze był świnią. To, że Kłapouch też się za nimi opowiada, to też nic dziwnego – przecież to osioł. Ale żeby Miodek…?!
  Pozdrawiam BJ
 • KRYTYKOWAĆ KAŻDY POLAK POTRAFI, ALE SAMEMU TWORZYĆ!?
  Nie podoba się Wam moje tłumaczenie , to proszę może , ktoś bardziej po POLSKU ten tekst zredaguję!?Ja od NEONA24 za moją pracę złotówki nie otrzymuję a Wy mądrale żądacie ą i ę!?Jedyne co otrzymałem od www.neon24.pl , to legitymację prasową od Ryszarda Opary i za to mu dziękuję!
  Ja mam zbyt wiele obowiązków , gdyż jestem od 10 lat Prezydentem www.fundacja-slawpol.eu i teraz zostałem Dowódcą nowo tworzonych Morskich Drużyn Strzelców Polskich i mam mało czasu na dopieszczanie TEKSTÓW!?Moim priorytetem jest robienie reportaży filmowych , ale jak znajdę ciekawy temat , to Wam daję na pożarcie.I co, pastwicie się potem nade mną Wielcy BLOGERZY i komentatorzy!?

  Szczęśliwego Nowego Roku 2017 życzy Wam

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.fundacja-slawpol.eu

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej