Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1744 posty 307 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

PARKUJESZ W DUŻYM MIEŚCIE-ZAPŁACISZ 10 ZŁ/h

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ministerstwo Polskie szykuje zmianę przepisów odnośnie opłat parkingowych w dużych miastach.Zapłacimy w centrum miasta nawet i 10 zł za godzinę!?Abonamenty na drugi samochód wzrosną do ponad 2 tyś.To na paliwo zabraknie kierowcy.

Publiczno-prywatnym, które mają pozwolić największym miastom w Polsce podnieść opłaty za parkowanie nawet trzykrotnie oraz wprowadzić opłaty również w niedzielę. Zmiany dotyczą 16 największych ośrodków w Polsce, gdzie liczba mieszkańców przekracza 200 tys.

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec oraz Toruń. To miasta, w których można się spodziewać podziału na dwie strefy parkowania: zwykłą i śródmiejską (centrum). Wyższe opłaty, również te w niedzielę, będzie można pobierać wyłącznie w strefach śródmiejskich. Chodzi o zmniejszenie natężenia ruchu, który, zdaniem ministerstwa, jest główną przyczyną smogu. Jednocześnie ma to zachęcić nas do poruszania się komunikacją miejską lub rowerami.

REKLAMA

Obecnie godzina postoju w centrach największych miast kosztuje ok. 3-4 zł. Przy trzykrotnym wzroście będzie to już około 10 zł za godzinę. Mieszkańcy okolicznych miejscowości wybierając się więc na warszawską starówkę na 3-godzinny spacer, zapłacą około 30 zł za samo parkowanie.

Obecnie projekt jest na etapie konsultacji publicznych, więc spokojnie. Jednak w samej Warszawie mogą nastąpić inne zmiany. Zaniepokojone brakiem nawet tych płatnych miejsc parkingowych władze stolicy, zamierzają podnieść drastycznie cenę abonamentu rocznego dla mieszkańców, którzy posiadają więcej niż jedno auto.

Dla mieszkańców również drożej. Nawet 2400 zł!

Obecnie roczny abonament kosztuje 30 zł, dlatego na płatnych miejscach postojowych jest sporo samochodów stojących tam miesiącami. Tymczasem osoby płacące za godziny nie mogą znaleźć miejsca. Władze Warszawy zamierzają wprowadzić przepisy, które podniosą opłatę za drugie auto do nawet 2400 zł!

Ma to na celu przede wszystkim zwiększyć rotację aut na płatnych postojach. Takie rozwiązanie już wprowadzono w Poznaniu, gdzie roczna opłata za parkowanie to 120 zł za jeden samochód, a za drugi 1800 zł. Dotyczy to oczywiście osób mieszkających w płatnych strefach.

Właściciele jednego pojazdu nadal korzystali z bardzo atrakcyjnej stawki 30 zł/rok. Jednak tylko przez pewien czas, bo od 2020 roku promocja może już dotyczyć wyłącznie samochodów spełniających normę emisji spalin Euro 6. W praktyce są to pojazdy kupione nie wcześniej niż w zeszłym roku i to też nie wszystkie.

REKLAMA

Mieszkańcy Warszawy na razie nie mogą narzekać. Roczny abonament, w porównaniu z największymi miastami w Polsce, jest w stolicy najniższy. W Katowicach kosztuje 200 zł, w Lublinie 100 zł, a w Olsztynie 50 zł.

 

KOMENTARZE

 • @
  Chory kraj...
  10zł/h za parkowanie,
  13zł/h płaca MINIMALNA...

  Fakt, pracującym w centrach wielkich miast raczej nie płacą minimum (ale co z "niewidzialnymi": sprzątaczki, "ochrona").

  I 2.500zł/mc na więźnia...
  Jak za "komuny" opłacało się być "CIECIEM" a nie nauczycielem, to teraz KIM opłaca się być? :O

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej