Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1601 postów 285 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

KŁADKA NAD MOTŁAWĄ W BUDOWIE, MUZEUM II WOJNY OTWARTE JUŻ!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Gdańsku otwarto już Muzeum II - giej WOJNY ŚWIATOWEJ , gdzie dużo miejsca poświęcono legendzie LECHA WAŁĘSY, a ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH niema zbyt wiele.Nad Motławą jest w trakcie budowa kontrowersyjnej KŁADKI dla pieszych!?

Pomysłodawcą budowy kładki dla pieszych przez Motławę do Polskiej Filharmonii w Gdańsku był dyrektor tej placówki Pan Perucki. Onegdaj po ujawnieniu tego pomysłu odbył się protest zorganizowany przez Gdańszczan gdzie zbierano podpisy przeciwko budowie tej kładki, ponieważ utrudni ona żeglugę na Motławie!? Szczególnie protestowali żeglarze , których to jachty muszą tamtędy przepływać do mariny zlokalizowanej przy Baszcie Mlecznej . Ja też jako Sternik Morski byłem przeciwny budowie kładki i brałem udział w proteście w stroju Czerwonego Korsarza. Mimo to , jak widać na filmie wbito pale w Motławę zawężając ją w tym miejscu i rozpoczęto budowę kładki,co utrudni żeglugę na Motławie takim statkom jak Czarna Perła i Lew- statki pirackie pływające z turystami na Westerplatte oraz statkom białej floty Żeglugi Gdańskiej np. katamaran Opal, Danuta, Elżbieta.Kładka pozwoli przemieścić się pieszym ponad Motławą z ulicy Grodzkiej na Wyspę Ołowianka i odwrotnie.

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red. Sławomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

RUSZYŁA BUDOWA KŁADKI DLA PIESZYCH NAD MOTŁAWĄ W GDANSKU:

 

https://www.youtube.com/watch?v=9MbyzUArJUk&t=6s

W Gdańsku zostało otwarte budowane przez wiele lat Muzeum II Wojny Światowej. Budowa była dość trudna ze względu na warunki hydrotechniczne po zrobieniu potężnego wykopu pojawiła się tam woda gdyż obok jest rzeka Motława oraz kanał !? Głośno było o tej budowie gdyż zanim zakryto konstrukcję dachem dzwig wstawił tam niemiecki czołg ,Pantera . Jak się dowiedziałem od kolegi zwiedzającego to muzeum, to dużo miejsca poświęcono legendzie Lecha Wałęsy , natomiast niewiele jest o Żołnierzach Wyklętych. Ponadto Pan Prezydent Adamowicz zagroził na sesji Rady Miasta Gdańska , że jeżeli Rząd zdecyduje się połączyć Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum na Westerplatte to On w imieniu Miasta Gdańska wycofa wcześniejszą darowiznę ziemi pod nowo otwarte muzeum. Dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej wniosła do sądu sprzeciw dotyczący decyzji połączenia obydwu muzeów przez Pana Profesora Glińskiego Ministra Kultury. Sprawę tę niebawem rozstrzygnie sąd.

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www. fundacja -slawpol.eu

https://www.youtube.com/watch?v=9MbyzUArJUk

RELACJA Z OTWRTEGO JUŻ MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU:

https://www.youtube.com/watch?v=5IS2cSaM0Ao

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej