Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1601 postów 285 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

PRAWO SZARIATU KOMPATIBILNE Z PRAWEM UE!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poseł Tarczyński przeciw PRAWU SZARIATU w Unii Europejskiej podczas DYSKUSJI w parlamencie UE!?Decyzja w tej sprawie ma zapaść za trzy miesiące ...Czy w Europie nastąpi zmiana PRAWA na ......!?

DYSKUSJA NAD PRAWEM SZARIATU  W .......PARLMENCIE UE:

 

https://www.youtube.com/watch?v=LrFcCYTTTLM

KOMENTARZE

 • @
  POLexit...
 • @laurentp 22:57:16
  Co do różnic kulturowych:

  Potrafię sobie wyobrazić dopuszczalność bi, trój lub nawet czwórżeństwa (jeśli dzieje się to na zasadzie dobrowolności i świadomości wszystkich uczestników tego typu pięciokąta), ba, potrafię sobie wyobrazić anty-islam feministyczny (1 kobieta i wielu mężczyzn).

  Wszak chcącemu nie dzieje się krzywda.

  Nie potrafię sobie natomiast wyobrazić pozbawiania drugiej płci prawa decydowania o samym sobie. Nawet jeśli wchodząc w dany związek (w daną konwencję kulturową) pozbawiamy się niektórych praw, to możliwość wejścia implikuje możliwość wyjścia. Like a Brexit.

  Dlaczego Rewolucja Francuska wygrała pod względem prawnym?
  Ponieważ KRK wprowadzając nienaruszalność małżeństwa stanął po stronie ciemiężyciela (w jego interesie jest, by druga strona z tego związku nie wyszła), tak samo jak wprowadzając zasadę, że wiara pochodzi od Boga, stanął po stronie rządzących.

  W wielu przypadkach (rozsądni małżonkowie, rozsądna władza) te dogmaty się sprawdzają.

  W skrajnych przypadkach działają PRZECIW temu, który jest ciemiężony (bitej żonie, uciskanemu ludowi). Klerowi od zawsze łatwiej było INKASOWAĆ i patrzyć przez palce na grzechy władzy, niż angażować się po stronie słabszych. Dlatego takich kapłanów, jak x. J.Popiełuszko, mniejszość, a tych, którzy w ostatecznym rozrachunku nawołują do pokory, wybaczenia i skulenia się w sobie, większość.

  Owszem, pewną furtkę dało usankcjonowanie separacji.

  Ale dla ciemiężonych pełną wolność od ciemiężyciela daje dopiero wolność gospodarcza (realna możliwość usamodzielnienia się) + separacja (dla wierzących) i rozwód (dla chcących wejść w powtórne związki).

  A co z Syryjczykami? Solidaryzm z uchodźcami?

  Oczywiście że tak. Ludziom w potrzebie trzeba pomóc. Byle mądrze.

  Potrafię sobie wyobrazić otwarcie granic RP nawet dla trzech milionów potrzebujących pomocy. Tylko na tym możemy skorzystać, jeśli
  - zaoferujemy pomoc, na którą nas stać
  - druga strona takiej pomocy będzie potrzebować i dobrowolnie ją wybierze (a nie w formie narzuconych nam kontyngentów)
  - wystąpi adekwatność potrzeb i oczekiwań.

  Ktoś, kto wyjeżdża z poziomu niedawno równego poziomowi życia w Słowenii i oczekuje (ba, żąda), że w najgorszym razie będzie miał niewiele gorzej, jest zainteresowany tylko UK, Niemcami i Skandynawią, no od biedy Holandią i Francją.

  Istnieje pewna subtelna, ale robiąca różnicę rozbieżność pomiędzy ludźmi "potrzebującymi pomocy" (tym bezwzględnie trzeba pomóc i to jest prawdziwe zadanie dla UE) a postawami roszczeniowymi.

  Dwudziestoparolatek, który przyjeżdża do Europy, bo nie ma pracy, jest tak naprawdę zainteresowany tylko trzema rzeczami:

  - bezpieczeństwem finansowym (stałym zasiłkiem + brakiem pracy (po co?)
  - konsumpcją (furą, skórą i komórą (w RFN: kilkuletnim BMW, nowymi rzeczami do ubrania i kosmetykami pierwszej jakości + smartfon i wakacje 2x w roku)
  - doraźnym spełnieniem (czytaj: europejskimi kobietami na najbliższą dekadę bez zobowiązań)

  Ktoś taki spełnia jedynie kryterium roszczeniowości.

  Przy rozczarowaniu choćby jednej z tych trzech pozycji (brak zasiłku lub brak białej kobiety tudzież zbyt niski zasiłek na BMW lub brak abonamentu na smartfon) podatność na frazeologię ISIS wzrasta arytmetycznie. Przy rozczarowaniu co do dwóch z tych trzech pozycji - w postępie geometrycznym. A weźmy młodego jurnego przedstawiciela niezwykle żywotnej demograficznie religii muzułmańskiej, który ma wdrukowane w podświadomość posiadanie licznego potomstwa, żyjącemu w kulturowym wyalienowaniu w Europie Zachodniej, któremu nic z tych rzeczy nie udaje się osiągnąć - podatność na terroryzm absolutna.


  Pomagać? Głównie kobietom i dzieciom. No i ojcom je utrzymującym (czytaj: pracującym, gotowych do rezygnacji z własnych kanonów kulturowych w celu stabilizacji na wygnaniu).

  Zadaniem mężczyzn jest walczyć o swój kraj. Niestety. Tylko tak świat idzie do przodu.
 • @maharaja 12:30:31
  Oj, NIE.
  Tzn ZASIEKI NA GRANICACH,
  jeśli pomagać, to na ICH terenie.
  Cóż, najnowsza historia pokazuje dobitnie, że ich
  "kultura" ma się NIJAK to wartości kultury Europejskiej(nie mylić z Jewropejską) / Łacińskiej.
  Inne podejście do człowieka, życia, praw...

  "Nie da się być cywilizowanym na 2 sposoby".

  Poza tym, jeśli ktoś przyjeżdża do "nich" wymagają BEZWZGLĘDNEGO podporządkowania się LOKALNYM prawom (wywodzącym się często z islamu).

  DLACZEGO nie ŻĄDAĆ tego od nich, gdy przyjdą do "NASZEGO domu"??? I tak samo twardo egzekwować!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej