Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1483 posty 246 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

BURSZTYNOWY OŁTARZ ZOSTAŁ ODSŁONIĘTY W BAZYLICE ŚW.BRYGIDY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Andrzej Duda PREZYDENT RP dokonał uroczystego odsłonięcia z Bazylice Świętej Brygidy BURSZTYNOWEGO OŁTARZA , którego to pomysłodawcą był śp.ksiądz Henryk Jankowski Proboszcz i Prałat tego kościoła, gdzie odbywały się MSZE PATRIOTYCZNE

 „Biada prawodawcom ustaw bezbożnych i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości i wyzuć z prawa biednych mego ludu; by wdowy uczynić swoim łupem i by móc ograbiać sieroty” (Iz 10,1-2).

 

„serce twoje stało się wyniosłe, powiedziałeś: Ja jestem Bogiem, ja zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz - a przecież ty jesteś tylko człowiekiem, a nie Bogiem, i rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu” (Ez 28,2)

 

 W dniu 16 grudnia 2017 r odbyła się UROCZYSTA MSZA W BAZYLICE ŚWIĘTEJ BRYGIDY połączona z odsłonięciem BURSZTYNOWEGO OŁTARZA , którego to pomysłodawcą był śp. ksiądz HENRYK JANKOWSKI Proboszcz i Prałat w tym kościele, gdzie odbywały się MSZE PATRIOTYCZNE w Stanie Wojennym.Odsłonięcia OŁTARZA BURSZTYNOWEGO dokonał uroczyście pan Andrzej Duda PREZYDENT RP.
Sławomir Ziembiński onegdaj członek Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w 1980 r. w STOCZNI GDAŃSKIEJ, aktualnie
Kontradmirał MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH wraz Bogdanem Klimeckim Komandorem Marynarki Wojennej i MDS udali się po Mszy Świętej w Bazylice Świętej Brygidy pod pomnik POLEGŁYCH STOCZNIOWCÓW W GRUDNIU 1970 r. aby tam dokonać złożenia BIAŁO-CZERWONEGO wieńca od MDS.Po dojściu pod Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej napotkaliśmy głośną demonstrację KOD-u, z napisami skierowanymi do PREZYDENTA RP: NIE PODPISUJ!?Idąc dalej zatakował mnie przy pomniku słownie jakiś na czarno ubrany facet , który był agresywny i próbowł mi wyrwać kamerę.Obok stał poseł Andrzej Jaworski Prawa i Sprwiedliwości znany mi z czasów , kiedy był on wcześniej Dyrektorem d/s Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.Prosiłem go interwencję , ale usłyszałem : coś Ty na siebie załóżył?Odpowiedziałem mu , że mam na sobie mundur Kontradmirała Polskich Drużyn Strzeleckich.Pan Andrzej zasśmiał się i odszedł!?Następnie spotkaliśmy Pana Bogusława Gołąba onegdaj Kierownika archiwum SOLIDARNOŚCI w Gdańsku .Wyjawił on nam do kamery , że pan Szarek Prezezes IPN został odznaczony medalem , którego matryca została wykradziona!?Zażadał on też zwrotu tego medalu do biura właśćiciela mieszczącego się w budynku SOLIDARNOŚĆI w Gdańsku.Po chwili przybył z eskortą pan Andrzej Duda PREZYDENT RP i po modlitwie , którą poprowadził ARCYBISKUP GENERAŁ Sławoj Leszek Głódz i APELU POLEGŁYCH rozpczęto składanie wieńców.Wieniec jako pierwszy złóżył PREZYDENT RP a następnie Wice PREMIER RP Jarosław Gowin i kolejne delegacje z Gdańska i całego kraju.Delegacja MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH też złożyła swój wieniec.

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www.neon24.pl

 OBEJRZJCIE RELACJĘ FILMOWĄ Z BAZYLIKI Świętej Brygidy w Gdańsku:

 https://www.youtube.com/watch?v=eqZovsFB3dw&t=25s&index=3&list=PLTQBLM_uonFclcDhT60jaPYj_FzmNo7OL

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej