Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1706 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

GENERAŁ J.GRUDNIEWSKI OBALIŁ MINISTRA A. MACIEREWICZA !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już znamy nazwiska nowych ministrów. Odwołani zostali Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk i Henryk Kowalczyk.Jest nowy rząd Mateusza Morawieckiego!

 

Odwołani zostali Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk i Henryk Kowalczyk.

na zdjęcieu od prawej General Jan Gustaw Grudniewski Komendant Polskich Drużyn Strzeleckich , Slawomir Ziembiński Kontradmirał Dowódca Morskich Drużyn Strzelececkich ,  Wojciech  adiutant Konttradmirała

ORĘDZIE NOWOROCZNE PREZYDENTA I KONTRADMIRAŁA NA 2018 ROK:

 Kliknij na poniższy link a obejrzysz ORĘDZIE NOWOROCZNE

www.youtube.com/watch

KORNEL MORAWIECKI O DYMISJI MACIEREWICZA:

www.youtube.com/watch

 Jest nowy rząd Mateusza Morawieckiego!
Nowe stanowiska to: Andrzej Adamczyk - Ministrem Infrastruktury, Mariusz Błaszczak - szefem MON, Jacek Czaputowicz - MSZ, Joachim Brudziński - MSWiA, Henryk Kowalczyk - Ministrem Środowiska, Łukasz Szumowski Ministrem Zdrowia, Jerzy Kwieciński Ministrem Inwestycji i Rozwoju, Jadwiga Emilewicz Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii, Teresa Czerwińska Ministrem Finansów.

 Generał Jan Gustaw Grudniewski rozesłał w zeszłym roku 2017 r pismo do:nych osób

Państwa Polskiego ,   którgo to wynikiem jest usunięcie Antoniego Macierewicza z funkcji zwierzchnika MON

 OTO PEŁNA TEŚC TEGO DOKUMENTU:

OPINIA O AKTUALNYM STANIE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA POLSKIEGO  2017 r.

                                                                                                                 Warszawa 10 listopada 2017 r.

 

Prezydent  RP Pan Andrzej Duda

Premier  Rządu RP Pani Beata Szydło

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Kaczyński

 

 W ciągu dwóch lat jakie minęły od zmiany rządu z PO i PSL na rząd Prawa i Sprawiedliwości,

dokonano ogromnych zmian w sferze bezpieczeństwa Polski. Z poprzedniego stanu dążenia władz Platformy Obywatelskiej i PSL do ubezwłasnowolnienia i likwidacji państwa polskiego tzw. „okupacji demokratycznej”, nowa władza PiS zmieniła dotychczasową koncepcję degradacji Polski, na program dbałości o samodzielne bezpieczeństwo gospodarcze i militarne kraju.

W przedstawionej opinii zwrócę szczególną uwagę na aspekt militarny Polski. Bezpieczeństwo militarne kraju jest jednym z najważniejszych elementów egzystencji narodu, dlatego pierwszorzędnym obowiązkiem władzy, jest przede wszystkim zabezpieczenie takiego bezpieczeństwa. Rodzajów bezpieczeństwa jest wiele: może być bezpieczeństwo gospodarcze, żywnościowe, energetyczne, demograficzne, itp., ale brak bezpieczeństwa militarnego burzy wszystkie rodzaje bezpieczeństw gdyż jest ono dla Narodu podstawowe. Wojna okupacyjna niszczy i burzy wszystkie sfery ludzkiej działalności materialnej, ale też niszczy normy etyczne i moralne. Cofa naród na poziomie cywilizacyjnym o jedno czy dwa pokolenia. Szczególnie najgroźniejsza jest wojna prowadzona na własnym terenie.

Do tego nie wolno dopuścić.

Polska leży geograficznie między dwoma napierającymi na siebie przeważającymi siłami, Wschodu i Zachodu, jest obszarem gdzie wojny, a szczególnie wojenne przemarsze wojsk burzą polską strukturę ludnościową, materialną i moralną.

Dlatego nie dopuszczenie do wojny na terenie naszego kraju, powinno być podstawową tezą we wszelkich kalkulacjach i planowaniu bezpieczeństwa narodowego.

Nowy minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zaczął dobrze, Czyścił agenturę sowiecką

z wojska , awansował nowych ludzi na wyższe stanowiska w Wojsku Polskim. Początki były bardzo dobre

i rokowały na racjonalne przemiany personalne w Siłach Zbrojnych oraz przyjęcie racjonalnej koncepcji Bezpieczeństwa Państwa. Niestety początkowa seria sukcesów w reformowaniu armii i systemu bezpieczeństwa militarnego polegająca na: przejmowania produkcji broni przez podmioty polskie, przygotowywanie się do powszechnego szkolenia wojskowego, przymiarka do obowiązkowego poboru, zaczęła się łamać przez nadmierne zadufania w swoje możliwości i wiedzę. Dominacja w zarządzaniu, wprowadzanie w kierowaniu „kultu jednostki” oraz braku wyczucia i kultury.

Wojsko mimo, że z natury opiera się hierarchicznej budowie i ma piramidalną strukturę, zawsze starało się

o zachowanie demokratycznego sposobu wypracowania decyzji oraz utrzymanie zdrowo rozsądkowego opiniowania zamierzonych działań. Pierwszym sztandarowym programem, po oczyszczeniu przedpola

z sowieckich naleciałości w armii było budowanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednak od początku zadania ich nie były do końca jasno sprecyzowane, a ich znaczenie wyolbrzymione. WOT-y skupiając przeważnie bardzo młodych ludzi i wyróżniające się krótkim okresem szkolenia – sprawiają wrażenie raczej „ mięsa armatniego„ więc nie do końca są zrozumiałe intencje Ministra Obrony Narodowej.

Wylansowanie na siłę Wojsk Obrony Terytorialnej jako nowego, piątego rodzaju wojsk zakrawało na pewien infantylizm, - zdziecinnienie. Rodzaje wojsk określa się na podstawie rodzaju środowiska naturalnego do użycia w którym są przygotowywane. Dlatego Wojska lądowe są przygotowane do działania „na lądzie”, Wojska Lotnicze w „powietrzu, Marynarka Wojenna na „morzu” a Wojska Specjalne we wszystkich środowiskach, Mocarstwa mają także Wojska Kosmiczne, Cybernetyczne i inne… Wojska Obrony Terytorialnej są wojskami lądowymi i najwyżej można było wydzielić osobne Dowództwo WOT a nie wydziwiać wbrew wojskowej logice nowym rodzajem wojsk. Takie decyzje ośmieszają poważny urząd państwowy.

 - Kolejną sprawą wymagającą zastanowienia jest sprawa nadmiernego udziału propagandy i medialnego szumu w mówieniu o sprawach wojska a także w publicznym egzaltowaniu się zagrożeniami ze strony Rosji. Ministerstwo Obrony upodobniło się do Ministerstwa Propagandy, gdzie co 3 dni musi być publicznie ogłoszony, na wyreżyserowanej konferencji, na tle zamaskowanych komandosów „news” o nowym chwalebnym dziele Ministerstwa i oczywiście wzmianka drażniąca Rosję. Rosja jest mocarstwem światowym,

o imperialnej dumie i oczekiwaniach, więc zgodnie z polskim ludowym przysłowiem „ nie należy patykiem drażnić niedźwiedzia, bo to nierozsądne”, czy „ kopać się z koniem- , bo można kopnąć konia, ale gdy on odda na pewno wyląduje się w szpitalu”

Tej prostej mądrości życiowej powinniśmy żądać od tej rangi Ministerstwa i od jego przełożonych.

 Przypomina to wystąpienie ministra Józefa Becka w 1939 r. gdzie buńczuczne „nie oddawał Niemcom ani guzika” a 1 września 1939 r. oddal wszystkie „guziki i marynarkę”. Społeczeństwo polskie nie ma zaufania do nadmiernie pewnych siebie wystąpień propagandy sukcesu. Słucha się ich z uwagą ale nie mają one żadnej merytorycznej wartości. Józef Beck po klęsce wrześniowej uciekł przez Zaleszczyki do Rumunii a on i rządząca Sanacja nigdy nie odzyskała honoru. Sanacja już się nie odrodziła i do dzisiaj jest w pogardzie, choć miała ogromne sukcesy gospodarcze, szerokie perspektywy i do dzisiaj może wzorcem w wielu państwowotwórczych i gospodarczych dziedzinach.

 Wojny zazwyczaj zaskakują napadniętego przeciwnika. Wybuchają wtedy, gdy napadnięty nie jest do nich jeszcze przygotowany. Według ówczesnych planów rządu sanacyjnego Polska byłaby przygotowana do wojny w 1941 r. ale została napadnięta nieprzygotowana w 1939 r. a dwa dni przed wybuchem wojny zasłużony dla rozwoju przemysłu chemicznego Prezydent RP prof. Mościcki wyjechał na urlop nad morze. Świadczy to, że nawet pełnienie najwyższych stanowisk i najwyższe tytuły nie chronią przed brakiem rozsądku i roztropności.

- Kolejnym problemem związanym z Ministerstwem Obrony jest bagatelizowanie kosztów finansowych bezpieczeństwa kraju. W ustroju demokratycznym nadmiernie kosztowne zbrojenia w czasie pokoju, mogą zachwiać równowagą budżetową państwa, zaniżyć budżety socjalne i doprowadzić do przegrania wyborów parlamentarnych. W konsekwencji zmianę rządu i polityki bezpieczeństwa. Dlatego należy starać się tak zadbać o bezpieczeństwo militarne kraju, aby osiągnąć je przy możliwie najniższych kosztach finansowych zbrojenia. Obecne Ministerstwo Obrony realizuje często pomysły perspektywiczne, niemal fantastyczne, czyli bardzo dobre i przyszłościowe, ale zaraz popełnia błędy krytyczne, szkodliwe i nie mające przyszłości czy rozsądku. Często bilans takich działań wychodzi na zero, czyli jak byśmy nic nie robili. Ponosimy duże koszty a korzyści żadnych.

- Zmiana organizacji dowodzenia WP na szczeblu centralnym zaprojektowana przez rządy PO- PSL miała na celu takie rozmycie odpowiedzialności za dowodzenie, aby Wojsko Polskie nie miało możliwości sprzeciwu w ewentualnym rozbiorze Polski- w tzw. „demokracji okupacyjnej” . Utrzymywanie od dwóch lat tego niejasnego i wieloznacznego systemu dowodzenia WP, niezrozumiałego nawet dla oficerów zawodowych budzi obawy i zadziwienie. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem ociągania się jest to, że w takich zawiłych strukturach dowodzenia i odpowiedzialności, cywilny Minister Obrony ma większą władzę niż powinien mieć w uporządkowanym systemie. Prezydent RP Andrzej Duda jako konstytucyjny Zwierzchnik Sił zbrojnych już od wielu miesięcy naciska ministra Macierewicza na uporządkowanie struktury dowodzenia, ale Minister Obrony mając władze większą, niż należna z racji stanowiska te naciski lekceważy.

„Pani Premier jako bezpośrednia przełożona Ministra ON się w to nie miesza, bo co kobiecie się wtrącać, jak się chłopy za czuby biorą”. Wygra silniejszy i będzie spokój. Jednak przy równych siłach spór się przedłuża, traci Ojczyzna i jej bezpieczeństwo a tworzące się zawirowania personalne wykorzystują karierowicze w pięciu się do góry.

- kolejną sprawą, która budzi uwagi i brak zaufania do aktualnego Wojska Polskiego jest obecność „zakonu politruków” na kluczowych stanowiskach w wojsku. Po przewrocie ustrojowym w 1989 r., gdy przeprowadzano masowe zwolnienia kadry LWP, jakiś niezrozumiały i ukryty system zadbał, aby lojalni oficerowie polityczni zatarli po sobie przeszłość i zmienili życiorysy. Ich nie zwalniano, ale stawali się oficerami wywiadu, kończyli kursy specjalistyczne i byli wysyłani za granice jako dyplomaci, przeszkolono ich na misje do Iraku, Afganistanu, stawali się pracownikami administracji państwowej czy nauki. Do dzisiaj spotyka się ich na ważnych stanowiskach w wojsku. Są niby lojalni dla nowej władzy, wywiązują się z obowiązków, ale palcem nie kiwną aby zrobić coś więcej. Wiedzą, że ich kariera zależy od ukrytych sił twórców tego „Zakonu” a nie od ministra Macierewicza, który nawet ich nie rozróżnia i o nich nie wie.

 

- Należy przyjrzeć się zjawisku typowym dla ludzi z ADHD rozpoczynania coraz to nowych frontów koncepcyjnych i inwestycyjnych w Ministerstwie Obrony. Nie zakończyło się realizowanie pierwszej koncepcji a już rozpoczyna się drugą, trzecią, … piątą itd.… Podobnie z zakupami kosztownej broni za granicą. Sprowadziliśmy wojska amerykańskie na teren Polski aby pohamować zagrożenie rosyjskie, miało to przynieść dla nas korzyści, ale Rosjanie zmienili swoja doktrynę wojenną, która upoważnia ich do wyprzedzającego uderzenia bronią jądrową w bazy amerykańskie leżące przy granicach Rosji.

Teraz wiec dla obrony tych baz przeciw-balistycznym rakietom jądrowych mamy sprowadzić z USA w 2019 r. za jedną - dziesiątą, a może więcej - 35 mld zł, budżetu narodowego zestawy Patriot do ochrony tych baz USA.Chyba Pan minister pomylił kraje , myśli że jest Ministrem ON Niemiec czy USA.

Wielu nie zdaje sobie sprawy z wielkości tej kwoty. Jest to wydatek 35 tysięcy milionów złotych a nie rozwiązuje to wcale bezpieczeństwa kraju czy obrony przeciwlotniczej. Patrioty były skuteczne w atakach Hamasu na Izrael czy ataku na Arabię Saudyjską, bo wystrzeliwano jedną czy dwie rakiety na tydzień. Nie było ich stać na więcej, ale Rosjanie są w stanie wystrzelić 50 rakiet śmieci aby po 50- ciu strzelać rakietami jądrowymi. Są blisko i mogą w każdej chwili zaskoczyć amerykańską bazę leżącą w odległości kilkudziesięciu kilometrów.

Nie jest mądrze prowadzić wojnę na terenie własnego kraju a szczególnie już wojnę jądrową.

Jeżeli Pan minister Macierewicz ogłosił, że będziemy Patrioty mieli w 2019 r. to w czerwcu 2018 r. możemy spodziewać się wybuchu wojny, żeby Rosjanie zaskoczyli nas i zaoszczędzili na rakietach śmieciowych.

Już lepiej byłoby żeby się Pan Minister tymi terminami nie chwalił i nic nie ogłaszał.

Sprawy wojskowe lubią: mądre planowanie, konsekwentne działanie, spokój i ciszę a nie medialny zgiełk.

 - Czy jest mniej kosztowny, a bardziej pewny system zabezpieczenia bezpieczeństwa militarnego kraju ? Jest taki, ale opiera się na innej od koncepcji Macierewicza zasadzie . Minister Macierewicz niedawno ogłosił, że wojska powinno być 250 tysięcy i że wojsko zabezpieczy bezpieczeństwo kraju.

Nigdy wojsko samo nie zapewniło bezpieczeństwa żadnego kraju. Wojsko zapewnia szkolenie rezerw i dopiero wyszkolony i uzbrojony Naród jest w stanie obronić się przed agresją. Agresji dokonuje się gdy ma się przynajmniej trzykrotną przewagę. Pan Macierewicz tego nie rozumie i trudno go do tego przekonać. Jeżeli Naród jest uzbrojony i wyszkolony, to nikt nie rozpoczyna z takim krajem wojny.

Zrozumiałem to już w 1988 r., gdy dla Oficerów Patriotów z VIRITIM przygotowywałem koncepcję Totalnej Obrony Narodowej, jako koncepcji bezpieczeństwa Polski. Kraju który, chce być suwerenny i niezależny od sowieckich czy niemieckich nacisków. Niezależną i suwerenną politykę zagraniczną mogą prowadzić tylko te kraje które mają silną armię a system własnego bezpieczeństwa zapewnia odporność na agresjęi podporzadkowanie.

W koncepcji TOTALNEJ OBRONY NARODOWEJ jest harmonia między Armią Czynną docelowo 250 tysięczną a do 450 000 Samoobroną Obywatelską w gminach. Wystarczy ze Samoobrona Obywatelska obejmie od 2000 do 2500 gmin aby zapewnić nienaruszalność militarną naszego kraju.

Wstępny koszt ich uzbrojenia, w broń strzelecką, przeciwlotniczą, przeciwpancerną i dywersyjną, jest rzędu 2,5 miliarda złotych ale nie 35 miliardów za broń, która może rozwiązać tylko jeden z elementów bezpieczeństwa. Jeżeli w czasie powstań, w niekorzystnym okresie zaborów i okupacji, Polakom niewiele brakowało, żeby pokonać armię zaborcy, to czy nie lepiej w czasie niepodległości i pokoju przygotować taki system obronny, aby Polska była nie do ruszenia, jednocześnie optymalizując wydatki aby nie spowodować załamania się finansów państwa.

 Wiele dotychczasowego dorobku Pana Macierewicza jest dalej przydatne i wpasowuje się w koncepcję Samoobrony Obywatelskiej, bo już przynajmniej od 12 lat publikuję i wykładam ją każdemu kto jest cokolwiek zainteresowany bezpieczeństwem Polski. Jednak z powodu niepoprawności politycznej tej koncepcji jest ciągle przemilczana. Przytaczało ją publicznie, jako swoją wielu polityków i komentatorów ale mimo to dalej brniemy w koncepcje ofensywną i propagandę agresywnej wojny.

Dołączam skrót w załączniku Nr 1

Wcale nie musimy zdobywać Wilna, Smoleńska czy Kijowa. Wystarczy nam 10 lat bezpiecznego pokoju,

w dotychczasowych granicach, aby przy obecnej polityce gospodarczej zająć 3 miejsce w Unii Europejskiej.

Polska odzyska wówczas status poważnego państwa.

Dopiero po zabezpieczeniu swoich tyłów Samoobroną Obywatelską, spokój z Rosją i Białorusią jest potrzebny, bo cała środkowa i wschodnia ściana Polski ma setki tysięcy ton owoców, warzyw i ziemiopłodów, które chce z zyskiem sprzedać Rosji i Białorusi, lecz prowadzona od lat buńczuczna werbalnie i nierozsądna polityka „machania szabelką” temu przeszkadza.

Z mocarstwem należy postępować przebiegle a nie zarozumiale.

 

- W problem bezpieczeństwa Polski wpisuje się sprawa Dywizji Specnazu niegdyś stacjonującej

w warszawskim Rembertowie. Przed wyprowadzeniem wojsk sowieckich rozpłynęli się w Polsce wtapiając się w ludność i zajmując stanowiska w newralgicznych punktach, szybko awansowali a pan Minister Obrony o nich zapomniał mimo, że początkowo służby wojskowe kontrolowały ten stan. Jest to sprawa ważna, bo mogą oni liczyć około kilku tysięcy wyszkolonych w dywersji i manipulacji ludzi.

 - Ostatnia sprawa która od lat nurtuje dużą część środowisk patriotycznych, jest to epizod udziału Pana Antoniego Macierewicza, ówczesnego posła opozycji w pogrzebie zmarłego tragicznie Wielkiego Mistrza Loży masońskiej Wielki Wschód Francji w Paryżu i przemówienia na pogrzebie.

Wielu się zastanawia,  czy obecnie ta nadmierna władza i pewność siebie w sprawach dotyczącej Polski może wynikać z ważnego umocowania się w ponadnarodowych tajnych organizacjach, nie konieczni bliskich interesowi Polski.

 

Z poważaniem: Jan G. Grudniewski tel 601 361 962

 

Płk WP w st. spoczynku.

Gen dyw DS. Komendant Naczelny Polskich Drużyn Strzeleckich (zał.1908-1911 r.)

 

Załącznik nr 1 : Totalna Obrona Narodowa

Załącznik nr 2 : Aby propaganda Ministerstwa ON nie przedstawiła mnie za ruskiego trola dodaję

w załączeniu „Poświadczenie” Solidarności Walczącej o mej osobie z 2014 r

CO DALEJ Z ANTONIM MACIEREWICZEM ,  MÓWI RZCZNICZKA RZĄDU MATEUSZA MORAWIECKIEGO:

www.youtube.com/watch

 

 

 

 

 

 


 

KOMENTARZE

 • ?'
  // w załączeniu „Poświadczenie” Solidarności Walczącej o mej osobie z 2014 r. //

  - NIE WIEM CZY TO ZASZCZYT BYĆ "ZAŚWIADCZONYM" PRZEZ SW Kornela Morawieckiego [?] http://ziut.neon24.pl/post/141694,morawiecki-te-7-tys-uchodzcow-nie-powinno-byc-problemem
 • Podziękowanie dla Czerwonego Korsarza Kontradmirała Floty Króla Walezego III
  Dziękuje Czerwony Korsarzu za błyskotliwe, i błyskawiczne zamieszczenie mojego opracowania do Władz RP z listopada 2017 r. które odegrało dużą w role w przemianach politycznych i zwróciło uwagę na prawdziwy obraz Bezpieczeństwa Polski i stanu Wojska Polskiego w 2017 r.
  Mam nadzieje że nowy Minister Obrony wnikliwie je przeczyta i wyciagnie słuszne wnioski. Zobaczymy.
  Jan G. Grudniewski
 • @Jan G.Grudniewski 14:48:21
  // Załącznik nr 2 : Aby propaganda Ministerstwa ON nie przedstawiła mnie za ruskiego trola dodaję w załączeniu „Poświadczenie” Solidarności Walczącej o mej osobie z 2014 r. //

  ... ciekaw jestem cóż tam w tym załączniku stoi?
 • Chyba nie o to walczyła ”dobra zmiana”
  Czy Antonii Macierewicz ( pomimo swoich niewątpliwych historycznych osiągnięć i niezłomnośc)i był człowiekiem nie do zastąpienia ?
  Tylko on miał moralny mandat do ”dochodzenia do prawdy" ?
  Czy jest warty wywoływania tak brutalnej wojny na prawicy, która zdaje się nie dostrzegać, że przecież ostatecznie zmiany i tak akceptował Jarosław Kaczyński ?
  Tak emocjonalne przywiązanie do jakiegokolwiek urzędnika nie jest postawą propaństwową, tylko partyjną.
  5*

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej