Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1744 posty 307 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

NIEUCHRONNA ŚMIERĆ ROSYJSKIEGO FUNDUSZU REZERWOWEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Rosji działa Fundusz Rezerwowy , którego celem onegdaj było zabezpiecznie wyplat Emerytur i Rent w sektorze państwowym.Ostatnie lata KRYZYSU i sankcji UE spowodowały jego wilokrotne uszczuplenie, co prkatycznie spowoduje jego ŚMIERĆ!?

 

  Po "śmierci" Funduszu Rezerwowego, rząd musi zdewaluować dobrobyt narodowy zdjęcie: pixabay.com
Ostatnim dniem funkcjonowania Funduszu Rezerwowego był 22 grudnia 2017 r., Kiedy ostatnie 54 miliardy rubli opuściły jego konta. Oni, podobnie jak wszystkie poprzednie miliardy i tryliony, wypełnili ten stan "kubyshku", wydali na sfinansowanie deficytu budżetowego.


"Nieżyjący" urodził się w lutym 2008 r. W wyniku podziału funduszu stabilizacyjnego, w którym przelane zostały nadwyżki dochodów z drogiej ropy. Na ruinach Funduszu Stabilizacyjnego, dwa nowe fundusze państwowe zostały ustalone - Rezerwa przeznaczona na sfinansowanie deficytu budżetowego w przypadku gwałtownego spadku dochodów państwa, a Narodowy Fundusz Opieki Społecznej (NWF), która pierwotnie miała zapewnić emerytur dla przyszłych pokoleń, ale potem jej fundusze zostały wykorzystane w pomocy antykryzysowej do banków i finansowanie dużych projektów infrastrukturalnych.

Po pierwsze fundusz rezerwowy działał jako "starszy brat", ponieważ jego rachunki miały około 3 tryliony rubli, a w NWF - mniej niż bilion. Stopniowo jednak ich role zostały zmienione ze względu na różne funkcje: pierwsza była w rzeczywistości czymś rządu zagashnika na „czarną godzinę”, a drugi - rodzaj źródła finansowania rozwoju.

Kto by się wtedy domyślił, na początku 2008 roku, kiedy PKB kraju stale rosło, a cena baryłki zbliżała się do 130 dolarów, wyprzedzając krajową gospodarkę to prawie nieprzerwany "czarny dzień". W kraju, jeden po drugim, wystąpiły dwa najsilniejsze kryzysy gospodarcze (2008-2010 i 2014-2016), spowodowane w szczególności załamaniem cen ropy naftowej.

Każdy z tych kryzysów spowodowanych i rosyjska gospodarka jako całość, aw szczególności ciężki cios dla budżetu. A fakt, że te ataki nie były obecne katastrofalne, wielkie zasługi zmarłego Funduszu Rezerw: dzięki jego rezerw w pierwszym i w drugim przypadku był w stanie załatać dziury i koniec z końcem w budżecie federalnym, utrzymując się na powierzchni jego projekt. W rezultacie, rząd nawet w najtrudniejszych czasach spełnić swoich zobowiązań społecznych, pozostawiając bez wynagrodzeń pracowników państwowych, osób starszych bez emerytury, a biedny bez korzyści.

Pierwszy kryzys Fundusz rezerwowy, zdmuchnięty z 5 trylionów do 775 miliardów rubli, jakoś przetrwał. Wtedy gospodarka zaczęła się ożywiać, a ropa znów straciła swoją skalę za 100 dolarów, a do połowy 2014 r. "Jajko" wypełniło szalone petrodolary do gałek ocznych, osiągając 5,9 tryliona. rubli. Ale wtedy nastąpił drugi kryzys, spowodowany nie tylko załamaniem się ropy naftowej, ale także sankcjami zachodnimi. Fundusz rezerwowy znowu heroicznie sam sobie zadał, oszczędzając budżet deficytu przed upadkiem. Jednak przetrwanie tego ciosu dla naszego bohatera nie było już skazane.

Właściwie, to jest nadal nieuniknione koniec w 2016 pewnie przewidzieć, minister finansów Anton Siluanov. I nawet dokładna data „śmierci” jest znany z góry - to było w ostatnich dniach grudnia Ministerstwo Finansów jest tradycyjnie robi przelew na spłatę deficytu budżetowego. Dziura w budżecie 2017 roku, choć był mniejszy niż planowano, ale niestety, nie było więcej niż kwota, która była utrzymywana w funduszu rezerwowego. Więc jego przeznaczenie zostało zapieczętowane.

Jasne wspomnienie bohatera, który chronił nas przed najbardziej fatalnymi konsekwencjami kryzysu! I, oczywiście, zasługuje na dobre słowo „ojciec chrzestny” zmarłego - ex-minister finansów Aleksiej Kudrin, który jako pierwszy nalegał na jego powstania, a następnie, w między kryzysami, chronić przed wszelkiego rodzaju wpływowych lobbystów niezadowolony z faktu, że rząd zagashnike kłamstwie dużo pieniędzy, których nie mogą uruchomić na zwykłym "obcięciu".

Cóż, teraz na froncie sceny jest kiedyś "młodszy brat" - NWF, który już dawno stał się w rzeczywistości starszym, ale teraz pozostaje jedynym. Podczas gdy Fundusz Rezerwowy nie dołożył żadnych starań, aby zaoszczędzić budżet, NWF mniej lub bardziej spokojnie zbilansowane na przełomie 4 bilionów rubli. Oczywiście, we względnie prosperującym okresie 2011-2013 lobbyści i działacze chcieli go zatopić, ale przyszedł nowy kryzys. W połowie ubiegłego roku zdecydowano o połączeniu dwóch funduszy, które teraz zostały zjednoczone pod kierownictwem Narodowego Funduszu Bezpieczeństwa. Jednak nie ma już nic do drenażu z Funduszu Rezerwowego - nawet nazwa nie była przydatna.

Ale teraz możliwe jest sfinansowanie deficytu budżetowego ze środków NWF: to dla niego funkcja "kapsułek z jajkiem na deszczowy dzień", w której w tej chwili jest 3,75 biliona rubli. Jeśli "czarne dni" dla naszej gospodarki będą kontynuowane lub wracają, wtedy te biliony trafią do pieca następnego kryzysu. Jak długo to potrwa?

Przypomnijmy, że na początku kryzysu w 2014 r. W Funduszu Rezerwy leżało znacznie więcej - 5,9 biliona. "Spłonęły" w ciągu zaledwie trzech lat. Jednak obecny „ojciec chrzestny” jedynego pozostałego państwowego funduszu - Anton Siluanov - przysięga nowych zasad fiskalnych SWF nie roztrwonili, ale raczej będą uzupełniane, ale szczerze mówiąc, wierzę w to z trudem.

Zbyt elokwentna była historia "wielkiego brata" i zbyt smutny był jego koniec. Niezależnie od tego, co mówią wyżsi rangą urzędnicy, zmiana znaku suwerennego funduszu ma charakter symboliczny: rząd już podarł swoje rezerwy, teraz podejmuje działania w celu podziału dobrobytu narodowego.

Sankcje. Kronika wydarzeń
Dmitry Dokuchaev

Informację znalazłem w Rosji 

red.Sławomir Ziembiński

 

 

 

KOMENTARZE

 • Proszę nie wypisywać bzdur!
  Rosja jest krajem mlekiem i miodem płynącym.


  Gospodarka 2017: Recesja odchodzi do przeszłości

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/426/68/4266877.jpg

  Rosja wchodzi w Nowy Rok z rekordowo niskim poziomem inflacji i niedużym, ale stabilnym wzrostem gospodarki. Eksperci z przekonaniem mówią o wyjściu z recesji nazywając go głównym osiągnięciem odchodzącego 2017 roku.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201712266997524-Sputnik-Rosja-gospodarka-2017/

  Jeszcze jedno: Rosja stała się największym światowym producentem jabłek...
 • TO NIE JA PISAŁEM TYLKO ROSJANIN DYMTRIJ DUKACZEW
  Kto jak Kto ale Rosjanie lepiej wiedzą i obserwują co się dziaje w ich Kraju.
  Oficjalna PROPAGANDA zawsze będzie w Rosji mówić , że Rosja wychdzi na prostą....PRAWDA jest taka , jaką wdzą i czują sami Rosjanie , bo oni znają swoje realia!

  red.Sławomir Ziembiński
  www.neon24.pl
 • @Czerwony Korsarz z Gdańska 18:55:36
  No i upadła Matiuszka Rassija. Koniec, kropka. Już ni chleba, ni ogóra, ni nawet sety gorzałki emeryt nie uświadczy.
  Nic tylko trzeba teraz tych amerykańców zarezać. Oni są winni....
 • @autor-czy mamy cieszyć sie z faktu ze Rosja ma problemy -czy byla by to wlasciwa postawa
  Autor jakos niejednoznaczne patrzy na Rosje. Jej problemy wynikaja z znacznej czesci z agresji Anglo-amerykanskiej dlatego Rosja by utrzmac suwerennosc musi wydawac olbrzymie srodki na bron bo inaczej byla by najechana i podzielona a trzy okregi jak to planowal pan Zbigniew B. Jakos jednak nie doczekal upadku Rosji i odszedl niespelniny. Na dobra spreawe trwa wojna z Rosja i wbrew pozora nie chodzi ani o ukraine ani o krym,tylko o ekonomiczne pokonanie Rosji jako jedynego liczacego sie rywala na drodze do globalnej domnacji nad calym ziemskim globem jesl tzw ,,urzyteczni,, mysla ze jak padnie Rosja to bedzie de best to nie życzyl bym im przekonania sie o tym. [film ,,End Game,] Dlatego to co mowi Pan Putin o Wielobiegunowym Swiecie pownno [patrz przemuwenie Putina z okazji swiat] byc swiete dla kazdego majacego nawet odrobine oleju w glowie.Co do obecnej sytuacji niewatpliwie nie jest najlepsza bo z kazdej strony podkladaja jej nogi by sie ne rozwinela angloamerykanie maja to we krwi [ patrz ,, Rosja najwieksza grabiez XXw oraz ,, Rozkwit Rosji i koniec swiata] Rosja wiec musi sobie radzic sama bo niema autorze strumyka w postaci waluty rezerwowe jak USA ktore drukujac bez opamietania pieniadz bez pokrycia okradajia caly swiat wymuzajac ta podleglosc militarnie i ciebie autorze ruwnierz [ bo gdzie przykladowo ida pieniadze jake placisz w postaci ubezpieczen zachodnim krorporacja] Wiec autorze mozna by powiedziec tak narody swiata beda przeklinac dzien w korym Rosja upadie i ukonrtytuuje sie jeden globaln rzad bez jakjkolwiek opozycji dla tych ludzi zabic miliard ludzi to jak splunac Patrz film ,,,Esotoric agenda ,, to nadchodzi ale nie od wschodu autorze
 • Ktoś cię haniebnie orżnął Korsarzu :)
  Obciach straszny.A tłumacza Ziembińskiego stawia w dość dziwnym świetle.
  (mam nadzieję że nam to jakoś wytłumaczy bo gotowiśmy pomyśleć najgorsze)

  Tak się składa że Dmitry Dokuchaev od roku siedzi w pierdlu śledczym.
  Akurat mija rok (w styczniu 2017 go wzięli) jak oficer FSB pracujący pod przykryciem jako haker został zatrzymany.Jak się okazało przez lata pracował na wroga.
  https://www.gazeta.ru/social/2017/01/26/10494701.shtml#page1
  Ja wiem że to "szczegóła" ale pan Ziembiński któremu ponoć nieobce są problemy rosyjskie nie mógł nie sprawdzić kogo tłumaczy.
 • @ikulalibal 19:42:54
  Artykuł pochodzi z Moskiewskiego Komsomolca.
  http://www.mk.ru/economics/2018/01/11/posle-konchiny-rezervnogo-fonda-pravitelstvu-ostalos-razderbanivat-nacionalnoe-blagosostoyanie.html
 • @fretka 22:03:52
  //Artykuł pochodzi z Moskiewskiego Komsomolca. //

  Nie wiadomo co gorsze.Czy podejrzenia o agenturalność czy pisanie do Moskiewskiego Komsomolca.
  https://www.youtube.com/watch?v=vk_7U63HXQ8
 • @ikulalibal 22:33:30
  Afera goni aferę.
  A gazetka propos jest prywatna to i PROPAGANDA tam też PRYWATNA.
 • @fretka 22:58:47
  //A gazetka propos jest prywatna//

  i z kurewskim biznesem związana.Kurewskim w dosłownym jak i przenośnym znaczeniu.

  https://www.youtube.com/watch?v=u9Yl2idgM3g&t=131s
 • @ikulalibal 23:07:09
  Ta gazetka to ja Chruszczow co butem walił w mównicę.
  W latach 90. w jakiś sposób pasowała do liberalnej koniunktury politycznej, ale teraz ...
  Tylko spójrz..... morda buraczana, pięściami wali, krzyczy, bluzga....
  Krótko mówiąc, klientela oddziału psychiatrycznego typu zamkniętego.
 • @fretka 23:42:56
  //Ta gazetka to ja Chruszczow co butem walił w mównicę.
  W latach 90. w jakiś sposób pasowała do liberalnej koniunktury politycznej, ale teraz //

  A teraz jakby się odwróciło,Żirinowski obiecuje hersztowi MK Gusewowi że go udusi a gazete zamknie.

  https://www.youtube.com/watch?v=GwKRcXeOPaA

  PS
  Gusjew grasejuje,zauważyłaś? istnieją na ten temat przesądy https://vseorechi.ru/narushenie-rechi/pochemu-evrei-kartavyat.html
  ale my ludzie nowocześni nie wierzymy w przesądy.
 • @fretka 23:42:56
  A w sprawie funduszu to od 1 stycznia 2018 r. Fundusz Rezerwowy został scalony z Krajowym Funduszem Świadczeń Socjalnych. A czy to dobrze czy źle?
 • @ikulalibal 00:20:53
  //Gusjew//
  No cóż, nie ma takiej rzeczy, której Chińczyk by nie zjadł a Sumer nie przyswoił na nazwisko.
 • Na ratuszu bije druga... Już kur zapiał..
  Pro-putinowska, jewrejska, rusofobska, antypolska i łże pro-słowiańska, - tutejsza agentura, już czuje bluesa. Wiedzą dobrze, że wkrótce kaplica, kalendarz i kaputt. Jeszcze żądlą jak muchy na jesieni, przed chłodem; ale już w nieodległej przyszłości, zanim zamilkną na dobre i znikną w tle, jeszcze przez chwilę będą się przymilać do czytelnika, jak obleśne i wyleniałe cioty pod koszarami do rekruta, na pierwszej przepustce...
 • @1abezmetki 04:50:06
  // ale już w nieodległej przyszłości, zanim zamilkną na dobre i znikną w tle,//

  Coś mi się zdaje koleś, że to ty szybko "zamilkniesz i znikniesz". Poziom kultury twoich komentarzy jest żenująco niski. Wyglądasz jak skrzyżowanie Niesiołowskiego z Palikotem.
 • @1abezmetki 09:43:01 AD VOCE RUSZKIEWICZ
  Poziom, poziomem a Kultura jest różnoraka , ale CENZURY w neon24 , jak mi powiedział onegdaj Ryszad Opara się nie przewiduje.Jeżeli komuś coś się nie podoba, to niech moich tematów nie otwiera i NIE CZYTUJE!?
  Z dotychczasowych moich reportaży wynika , że jest frekwenacja i ludzi to interesuję, co im proponuje tematycznie.Ja nie jestem literatem i polonistą ale chemikiem u którego to studenci tworzyli swoje Prace Dyplomowe inżynierskie na Politechnice Gdańskiej , więc mój warsztat pisarski odstaje o stndarów UE i Poprawności Politycznej , gdyż jestem BEZPARTYJNY!
  Dowodem zainteresowania moimi publikacji jest osiemnaście komentarzy pod tym TEMATEM!

  red.Slawomir Ziembiński
  www.neon24.pl
 • @1abezmetki 09:43:01
  Poczekam szabas-patrioto aż znajomi wrócą z podróży i poproszę ich żeby podzielili się soczystymi szczegółami z obozu, o których kiedyś napomknęli, a ja to zbagatelizowałem. Będzie jak znalazł, będą się ludzie rajcować.
 • @1abezmetki 11:09:35
  Proponuję się jednak trochę pohamować w tym obrzucaniu błotem piszących tutaj blogerów.
  Jakieś groźby... pod adresem zwłaszcza tych, którzy piszą pod swoim nazwiskiem?
  To normalne nie jest raczej, tak że proszę się zastanowić trochę nad swoim postępowaniem. Może się pan przedstawi? Wtedy przejrzymy i pańskich "krewniaków"?
  W dodatku w taki sposób nazywać piszących tutaj blogerów?
  cyt:
  "Pro-putinowska, jewrejska, rusofobska, antypolska i łże pro-słowiańska, - tutejsza agentura, już czuje bluesa. Wiedzą dobrze, że wkrótce kaplica, kalendarz i kaputt. Jeszcze żądlą jak muchy na jesieni, przed chłodem; ale już w nieodległej przyszłości, zanim zamilkną na dobre i znikną w tle, jeszcze przez chwilę będą się przymilać do czytelnika, jak obleśne i wyleniałe cioty pod koszarami do rekruta, na pierwszej przepustce..."

  Zastanawiam się jaka jest pańska rola na naszym portalu.. :(

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 11:46:34
  Nie odpowie ,wyjechał na leczenie . :)
 • @Astra - Anna Słupianek 11:46:34 ROLA MOJA TO REDAKTOR NR 2 W NEON24.PL
  To jest portal FORUM POLAKÓW i dlatego ja poruszam TEMATY i prowokuję Was do DYSKUSJI!?Nigdy nie ukrywałem swego nazwiska , bo jestem osobą publiczną Kontradmirałem w Morskich Drużynach Strzleckiech.Wy młodzi znacie życie z ksiązek i wiedze macie ze studiów a ja jestem praktykiem i przeżyłem już 63 lata w PRL I Rzeczpospolitej i nie raz byłem na wozie i pod wozem.Byłem Wrogiem PRL-u , tak napisano w kartotekach SB i w IPN mam stutus poszkodowanego.Walczyłem z komuną a ona nadal jest w mentlności ludzkiej.Uczelnie dzisiaj nie uczą samodzielnego myśłenia i LOGIKI!Są wylęgarnią zaprogramowanych NIEWOLNIKÓW dla rządzcych!?
  www.fundacja-slawpol.eu
  Prezydent
  Sławomir Ziembiński
 • @1abezmetki 11:09:35
  //Ruszkiewicz Włodzimierz Ambasada Kuala Lampur attache//

  A jednemu psu burek?
  Ciebie chyba kangur w mózg kopnął albo miś koala nasrał na łeb.
  Wal się chazarze i mam nadzieję, że cię tu szybko nie zobaczę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej