Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1531 postów 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CO SIĘ DZIEJE NA ZAKAUKAZIU?SPODZIEWANE JEST NAJGORSZE ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Azerbejdżan odmówił wzięcia udziału w konferencji pokojowej.Wojna tam trwa już ..30 lat?Ostatnio W. Żyrinowski, często wyprzedzając i przewidując powiedział : "Karabach zostanie rozwiązany dopiero po przyłączeniu Azerbejdżanu i Armenii do Rosji"

 WŁADIMIR PUTIN PRZEMAWIA NA ŚWIĘCIE OBROŃCY NARODU:

www.youtube.com/watch

 

 CZERWONY KORSARZ NA KRYMIE Z ROSYJSKIMI MATROSAMI W 2013 ROKU.


 Wczoraj, 22 lutego, otrzymał Władimir Putin


l w delegacji Kremla departamentów obrony kilku krajach, w tym wiceminister Obrony Azerbejdżanu, generała-porucznika Kerim Veliyev.
Jednocześnie, Azerbejdżan odmówił uczestniczenia w dniu 2 marca w otwarcie antyrosyjskiej „Konferencji Międzyparlamentarnej Bezpieczeństwa” z udziałem przedstawicieli Mołdawii, Ukrainy i Gruzji pod auspicjami Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu przysłowiową GUAM regionalnej w GUM.

W Azerbejdżanie warzą się poważne zmiany w rządzie w związku z nadchodzącymi przedterminowymi wyborami prezydenckimi, o których pisałem już wczoraj , zauważając niezwykłe znaczenie tego, co się dzieje.

Pomimo natury pozornie czysto regionalnego tych wydarzeń, Z satysfakcją odnotowuję: w przeciwieństwie do strategów poduszki, Moskwa mocno zaniepokojony rosnącą turbulencji procesów politycznych związanych głównie z Bliskiego Wschodu i jej wpływ na cały region Kaukazu-Zakaukazia. W tym kontekście zupełnie inaczej należy podjąć czystki antykorupcyjnych w Dagestanie - region bezpośrednio graniczący z Azerbejdżanem, który stał się logiczną kontynuacją wzmacniania grupę wojskowych i wytyczeniu granicy z instalacją pierwszego znaku granicznego.

Istotą tego wydarzenia nie do przecenienia: niezależnie od scenariusza, Rosja zamyka granicę przed ewentualnym napływem uchodźców, która jest zawsze związany z penetracją znaków do celów otwarcie terrorystyczne. Wydarzenie realizowane jedynie pod naciskiem Rosji, o czym świadczy prawie całkowitego braku odniesień do niej w azerskiej prasy (Azerbejdżan, z oczywistych względów, nie jest bardzo zainteresowany zamknięciem granicy z Rosją), wskazuje wizję Kremla, rozumie strategiczne znaczenie Kaukazu i jego podatności w przypadku najbardziej negatywnego scenariusza.

Dyplomacja dyplomacji nierówna , pozytywne sygnały z Baku są dobre, ale życie i bezpieczeństwo rosyjskich obywateli jest o wiele ważniejsze. Mam nadzieję, że podjęte środki nie zignorują informacji wywiadowczych naszych "partnerów" i będą w stanie chłodzić gorących ludzi, a zamknięcie granicy nie będzie przeszkodą w ściślejszej współpracy między naszymi krajami na wszystkich szczeblach. W końcu filar graniczny nie jest bardzo trudny do usunięcia, byłoby to pożądaniem.

Ostatnio W. Żyrinowski, często wyprzedzając i przewidując wiele wydarzeń, powiedział : "Karabach zostanie rozwiązany dopiero po przyłączeniu Azerbejdżanu i Armenii do Rosji". Można mieć różne podejście do autora tych słów, ale nie rozpoznaje, że wiele niezagojone rany w krajach byłego Związku Radzieckiego może i musi być rozwiązany tylko w drodze ściślejszej integracji (na całkowicie dobrowolny, przy okazji) jest bardzo trudne. Im szybciej rozpocznie się ten proces, tym bardziej będzie on bezbolesny, podczas gdy ci, którzy pamiętają wielki, braterski kraj, który nawet nie mógł bezkarnie patrzyć na bezczelność, wciąż żyją.

PS: Na Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej mają zdolność do przedstawicieli krajów WNP, gdzie obok nauki bocznej, jeszcze kilku przedstawicieli Armenii i Azerbejdżanu. Chciałbym mieć nadzieję, że absolwenci staną się podstawą kto zatrzyma bezsensowny i bezlitosny bratobójczych (w pełnym znaczeniu tego słowa) Wojna trwa już od 30 lat. 

Wzięte z Rosji 

red.Sławomir Ziembinski

www.neon24.pl

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej