Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1531 postów 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

PUTIN PREZYDENTEM A MIEDWIEDIEW PREMIEREM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory w Rosji już za trzy miesiące ale ustlone już wcześnij jest , kto wygra i jak będzie też konfiguracja w Rządzie Rosyjskim.Zapewne nastąpi DOBRA ZMIANA i Premierem zostanie Miedwiedew a Władimir Władimirowcz Putin obejmie fotel PREZYDENTA!

STARY PRZYJACIEL JEST LEPSZY OD DWÓCH NOWYCH!

 

W czwartek, 1 marca, głowa państwa odczyta wiadomość do Zgromadzenia Federalnego. Impreza odbędzie się w Manege i zaproszeni zostaną nie tylko zastępcy, senatorowie, ministrowie, gubernatorzy, ale także różne osoby publiczne. Władimir Putin ma przedstawić raport z pracy i opowiedzieć o zadaniach na najbliższe sześć lat.

Przedstawiony program będzie musiał zostać wdrożony przez nowy gabinet ministrów. Obecny skład finalizuje ostatnie miesiące. Wybory prezydenckie odbędą się 18 marca, obecne moce Władimira Putina wygasną 7 maja, a jednocześnie odbędzie się nowa inauguracja.

Co więcej, nowy prezydent ma dwa tygodnie na przedłożenie kandydatur parlamentarnych na stanowisko szefa rządu. W 2012 roku Władimir Putin zrobił to już 8 maja. Prawdopodobnie w przypadku jego zwycięstwa w wyborach tak będzie i tym razem. Premier powinien przekazać prezydentowi władzę wykonawczą w ciągu tygodnia. Sześć lat temu struktura została zatwierdzona przez prezydenta 21 maja.

Większość wysokich rangą rozmówców Gazeta.ru uważa, że ​​obecny urzędujący premier Dmitrij Miedwiediew zachowa swoje stanowisko. Wcześniej sądzono, że to miejsce zostanie zajęte przez kogoś innego. W szczególności wymieniono nazwiska ministra rozwoju gospodarczego Maxima Oreshkina i szefa banku centralnego Elwira Nabiullina .

Jedno ze źródeł bliskich Kremlowi wie, że Miedwiediew z powodzeniem zbudował z rządem pracę dla Putina. Ponadto pojawienie się nowego premiera przyciągnęłoby jego uwagę jako prawdopodobnego następcy prezydenta w wyborach w 2024 r., Mówi inne źródło znające sytuację.

Według niego bardziej logiczne wydaje się oczekiwanie powtórzenia programu, który został wprowadzony pod koniec drugiej prezydenckiej kadencji Władimira Putina. Następnie de facto dwaj wicepremierzy ubiegali się o prawo do uzyskania tytułu następcy: Siergiej Iwanow i Dmitrij Miedwiediew.

Wicepremierowie zmęczeni rutynowymi

wicepremierami mogą uzyskać wyższy status w nowym gabinecie ministrów niż obecnie. W tym samym czasie ich liczba może wzrosnąć z obecnych dziewięciu do dwunastu, mówią rozmówcy "Gazeta.ru".

Chęć zmiany charakteru ich obowiązków powiedzieli niedawno, wicepremier Arkady Dworkowicz .

"Myślę, że wicepremier powinien idealnie pełnić inne funkcje, powinien zarządzać projektami, a nie być instrumentem koordynującym te stanowiska, na których istnieją różnice ", powiedział na forum inwestycyjnym w Soczi w lutym.

Według niego, dziś walka z resortowymi sporami przyjmuje od gubernatorów rządu do 70-80% czasu pracy. "Uważam, że musimy po prostu robić inne rzeczy. W obecnym systemie współrzędnych lepiej byłoby nie istnieć, w innym układzie współrzędnych moglibyśmy robić inne rzeczy, co przyniosłoby wielkie korzyści społeczeństwu "- powiedział Dvorkovich.

Obecnych wice-premier źródła „Gazety.Ru” wyrzucenia odwoływanie Dmitrija Rogozina , który według nich jest wyraźnie przesadza z mieszanymi PR akcji (ostatni możliwy do zapamiętania Jamnik „wpuszczone” w obecności prezydenta Serbii Aleksandar Vučić ).

Również Biały Dom długo dyskutował o odejściu szefa aparatu i wicepremiera Siergieja Prikhodko , którego dotknął skandal z udziałem Olega Deripaski i Nasty Rybki . Mała szansa na pozostanie na swoim krześle i wicepremiera Witalija Mutko , którego nazwisko jest ściśle związane z kryzysem dopingowym w rosyjskim sporcie, a także figurantem licznych konfliktów Ministra KulturyVladimir Medinsky . Źródła mówią, że nie ma jednoznacznego zrozumienia przyszłości Igor Szuwałowa .

Ponadto uważa się, że nowa struktura rząd nie w pełni odpowiadają obecnych ministerstwach terytorialnych - Ministerstwo rozwoju Dalekiego Wschodu i Ministerstwa Północnym Kaukazie - i ich opiekunów, wicepremier Jurij Trutnew i Aleksandr Chłoponin .

Jednak nie ma jeszcze jasnego zrozumienia, w jaki sposób należy zbudować strukturę zarządzania regionem. Ale jest zrozumienie, że reforma rządu powinna być na dużą skalę, ale przeprowadzona bez kredytu, źródła uważają.

Centrum efektywności dla urzędników

"To będzie transformacja kulturowa" -zauważyć w styczniu na forum Gaidar zastępca szefa aparatu rządowego Andrei Slepnev .

W Białym Domu jest on uważany za głównego ideologa wdrażania modelu zarządzania projektami. Pod jego kierownictwem, w 2017 r., Zostały opracowane pierwsze metody, z których pierwszy tysiąc urzędników federalnych został przeszkolony i certyfikowany do działania w ramach projektu.

"Urzędnicy federalni, którzy obecnie pracują, są w nieco mniej rozwiniętej kulturze sprzętowej niż w latach 90. Nawet porównując sposób działania organów federalnych w latach 1990 i 00, widzimy wiele dużych problemów. Wiele obiektywnych powodów: ogromny wachlarz nowych informacji, nowe wyzwania, przyspieszenie tempa. Jednak fakt, że niemożliwe jest odpowiednie sprostanie nowym wyzwaniom w istniejących mechanizmach państwowych, jest faktem, i to jest główny powód, dla którego metody projektowania zaczęły być wprowadzane bez czekania na konstrukcję wspólnego, zrównoważonego projektu ", wyjaśnił Andrei Slepnev swoje działania.

Pod koniec ubiegłego roku obserwatorzy zasugerowali, że w rządzie pojawi się wicepremier "projektu". I to właśnie Slepnev był najbardziej prawdopodobnym kandydatem na to stanowisko.

Ale 15 lutego tego roku minister rozwoju gospodarczego Maxim Oreshkin powiedział, że na spotkaniu z pierwszym wicepremierem Igorem Shuvalovem ogłoszono: Andrei Slepnev wyjeżdża na czele rosyjskiego centrum eksportu. Ta struktura stanie się centralnym elementem priorytetowego projektu pod nazwą "Międzynarodowa współpraca i eksport w przemyśle".

Źródła na Kremlu są przekazywane na stanowisko wicepremiera w projektach Maxima Oreshkina lub szefa Centrum Badań Strategicznych Aleksieja Kudrina . CSR ma pakiet propozycji dotyczących restrukturyzacji pracy zarówno rządu, jak i całego systemu administracji publicznej. W szczególności Kudrin proponuje utworzenie w strukturze Gabinetu Centrum efektywności administracji publicznej, które zajmie się odpowiednio reformą aparatu państwowego, personalnego i cyfryzacji funkcji państwowych.

"Powinno powstać Centrum Efektywności Administracji Publicznej, które zajmie się zasadami skutecznego zarządzania, wdroży je. Być może powinien to być premier lub na podstawie jakiegoś ministerstwa, nie wykluczam nawet Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego, jeśli odmawia on innych funkcji, w tym rutynowych, rutynowych "- powiedział niedawno.

Jednocześnie nikt nie może wyjaśnić, jak Aleksiej Kudrin, jeśli wróci do rządu, dogadać się będzie z Dmitrijem Miedwiediewem, który kilka lat temu odrzucił go jako ministra finansów po publicznej krytyce wzrostu wydatków na obronę.

Rozmówca "Gazety.Ru", bliski samego Kudrina, nie zaprzeczył plotkom o jego ewentualnym wice-premierze."Aleksiej Leonidowicz zgodzi się pracować w rządzie tylko wtedy, gdy zostanie mu przedstawiona konkretna propozycja, w której jego kompetencje będą wyraźnie wskazane " - powiedział.

Roboty działają, człowiek jest szczęśliwy

Digitalizacja wraz z działaniem projektu jest bardzo popularnym tematem w korytarzach władzy. Uważa się, że przeniesienie państwa na "liczbę" zmniejszy koszty i zwiększy wydajność. Aleksiej Kudrin przewiduje, że za sześć lat można zmniejszyć o jedną trzecią liczbę aparatów państwowych. CSR mówi również o możliwości digitalizacji do 50% wszystkich publicznych usług publicznych.

Ale "figury" nie można przekazać wicepremierom kadry projektowej, ale podzielić na osobny blok ze swoim przywódcą. Doświadczeniem pracy z dużymi danymi w obecnym rządzie jest szef Federalnej Służby Podatkowej (FTS)Michaił Miszustin , rozmówcy notatki "Gazety.Ru".

Na przykład w ubiegłym roku z powodzeniem wdrożył projekt przeniesienia administrowania składek na ubezpieczenie społeczne z Funduszu Emerytalnego Rosji (PFR) do Federalnej Służby Podatkowej. Tworzony jest zunifikowany osobisty system rachunkowości.

Nowym projektem administracyjnym w tym obszarze może być ujednolicenie funduszy pozabudżetowych - emerytury, ubezpieczenia społeczne i obowiązkowe ubezpieczenia medyczne. Tatyana Golikova

, przewodnicząca Izby Obrachunkowej, podjęła taką inicjatywę w styczniu . W lutym szef FIU, Anton Drozdov, powiedział, że związek jest nadal możliwy tylko na poziomie baz informacyjnych. Ale sam proces może wymagać pojawienia się specjalnego stanowiska wicepremiera"W gospodarce cyfrowej".

Podczas gdy konfiguracja nowego gabinetu jest nadal przedmiotem dyskusji, a konkretne decyzje, w tym dotyczące osobistości, nie są akceptowane. Ostateczne decyzje mogą być dość nieoczekiwane - jak wiesz, Władimir Putin lubi niestandardowe ruchy.
Andrei Vinokurov , Peter Orekhin 

KOMENTARZE

 • Sto lat panie prezydencie Putin
  https://img4.dmty.pl//uploads/201210/1349625005_by_syman_600.jpg
 • nastąpi DOBRA ZMIANA
  Putin prezydentem ???
  Dlaczego ?!!!
  Głowę daję, że bez fałszerstw się nie obędzie....

  https://pl.sputniknews.com/infografika/201802287447437-Rosja-wybory-prezydent-kandydaci-ranking/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej