Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1705 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

ĆWICZENIA "HYBRYDOWE" NA LITWIE OSTRZEŻENIEM DLA PUTINA!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stanowisko oficjalnego Wilna jest takie, że takie ćwiczenia pozwalają lepiej przygotować się do "hybrydowych zagrożeń" rzekomo pochodzących z Rosji; w Moskwie zauważyli i docenili upór i złudzenia strony litewskiej

 Nowelizacja ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium

Nowelizacja taka czeka już tylko na podpis Prezydenta. Na podstawie ustawy z dnia 8 lutego 2018 r. o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium żołnierze wojsk obcych stacjonujących w Polsce będą mogli zostać wyposażeni w broń i amunicję, jakimi dysponują Siły Zbrojne RP. Chodzi tu przede wszystkim o personel Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód.

Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy tych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP

 Stanowisko oficjalnego Wilna jest takie, że takie ćwiczenia pozwalają lepiej przygotować się do "hybrydowych zagrożeń" rzekomo pochodzących z Rosji; w Moskwie zauważyli i docenili upór i złudzenia strony litewskiej


Na Litwie odbywają się manewry „strategicznych” Hybrid Wiatr Internet przedmiotów 2018 z udziałem tysięcy członków armii, policji, kolejarzy, pilotów, pracowników portowych oraz przedstawiciele kilkunastu innych agencji. Scenariusze obejmują ruch niezidentyfikowanego łańcucha ciężkiego sprzętu w kierunku Kłajpedy, przymusowego lądowania z tranzytem rosyjskich wojskowych gromadzenie wojskowych z szyn Echelon, niezamierzonego odłączenia energii elektrycznej, łączności ruchomej i innych „hybryda” fantazji.

Być może wraz z nadejściem wiosny litewski przywództwo staje się coraz bardziej świadomi niebezpieczeństwa ataków cybernetycznych na obiektach rządowych o znaczeniu strategicznym: port w Kłajpedzie, spółki - lotniska operatora Lietuvos oro uostai, «Koleje Litewskie», Lietuvos radijo ir Televizijos centras i innych.

Pozycja oficjalnego Wilna jest taka, że ​​takie ćwiczenia pozwalają lepiej przygotować się do "hybrydowych zagrożeń", które promieniuje Rosja. Oczywiście w Moskwie zauważyli i docenili upór i złudzenia strony litewskiej (pod okiem amerykańskich kuratorów).

Wcześniej zauważyliśmy, że ćwiczenia "hybrydowe", z wyjątkiem gazet i statków parowych, obejmują całą "odpowiednio ukierunkowaną" społeczność Litwy (w tym polityków i służby specjalne). Hybrid Wind IoT 2018 - jest rozwinięciem algorytmów do usuwania z władzy legalnie wybranego, ale "źle zorientowanego" prezydenta kraju. Istnieje również precedens z impeachmentem z 2004 r., Który wielu Litwinów uważa za niekonstytucyjne.

STRACH NA LITWIE MA "WIELKIE OCZY"

 

Wybory prezydenckie na Litwie odbędą się w 2019 roku. Obecna prezydent Dalia Grybauskaite nie może kandydować na trzecią kadencję. Walka będzie ostra, a zachodni analitycy uważają, że Moskwa przygotowuje kompleksową obsługę, aby przejść do prezydencji prorosyjskiego kandydata. Oczywiście, w rosyjskim arsenale będzie korupcja, cyber wojna, kompromisów, ataki hakerów, a nawet fizyczna eliminacja polonu. Zachód pozwala przegrać kampanię prezydencką, ale nie kraj. W związku z tym Litwa staje się miejscem przeprowadzania eksperymentów na zombiefikacji miejscowej ludności.

Jednak dobrosąsiedztwo nie jest mitem. Rosja nie zamierza atakować krajów regionu bałtyckiego (jak również innych krajów). Nawet teoretycznie: podbicie Litwy przez zwykłe operacje wojskowe lub "hybrydowe" jest dość kłopotliwe i kosztowne. Tańsze jest niszczenie infrastruktury republiki, bez naruszania jej granic, ale dlaczego? Podczas gdy Litwa nie stwarza poważnych problemów swoim sąsiadom, nie zagraża to.

Podobnie jak każde inne mocarstwo, Rosja potrzebuje naturalnej strefy bezpieczeństwa. Nieprzyjazny blok wojskowy i ciągłe manewry w pobliżu moskiewskiej granicy państwowej, delikatnie mówiąc, są niewygodne. Rosjanie bardzo dobrze pamiętają 1812, 1941 i wiele innych "rozszerzeń na wschód".

Jeśli ktoś z bałtyckich sąsiadów chciałby z zyskiem umieścić zagraniczne wojska i arsenały na swoim terytorium, to jest to ich suwerenne prawo, ale pozycja Rosji nadal będzie musiała być brana pod uwagę. Lub głośno resent podejście do "Iskander" i transformacji krajowych celów strategicznych w celu.

Oczywiście Wilno powinno dobrowolnie łagodzić geopolityczne poczucie beznadziejności. Dziś jest NATO (korzyści nie są oczywiste), jutro zostanie rozwiązany (jak to było w przypadku bloku warszawskiego), a Rosja zawsze będzie. Ponadto łatwo jest dać się ponieść "hybrydowym" manewrom, stracić kontakt z rzeczywistością, stworzyć zagrożenie dla sąsiedniego kraju lub po prostu przełamać granicę. Jak zareaguje Rosja? Oczywiście wynik może być operacją, która zmusi bałtyckiego agresora do pokoju. NATO nie pomoże, ponieważ Europejczycy nie pójdą na śmierć za litewską Naskodivshuyu.

Zachowaj odległość

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział 1 marca: "Nigdy nie przestaliśmy być największą siłą jądrową". I przedstawione społeczeństwu najnowszych broni strategicznych, które nie mają odpowiednika w skali światowej: pocisk rejs z elektrowni jądrowej, międzykontynentalnej kompleks rakietowy „Sarmat” kompleks rakietowy naddźwiękowy samolot „Dagger”, bezzałogowe pojazdy podwodne, systemy walki laserowych.

Dla specjalistów to coś więcej niż broń. W nich - ucieleśnienie szybkiego rozwoju naukowego i technologicznego oraz skali państwowej. Uważam, że dla zwolenników "odstraszania" Rosji było to ostatnie ostrzeżenie ze strony Władimira Putina.

Prezentacja broni dała jasno do zrozumienia, że ​​globalny system obrony przeciwrakietowej i ekspansja NATO są bezcelowe i bezcelowe. Nie wspominając już o małym wojskowo-politycznym zamieszaniu w krajach bałtyckich. Niejednoznaczny sojusz między Stanami Zjednoczonymi a depresyjnymi państwami Europy Wschodniej wydaje się być skierowany przeciwko Rosji, ale amerykańskie czołgi prasują litewską ziemię, żołnierze NATO pozbawiają miejscową ludność swojego pokoju. Wygląda to ,  jak ogromne szaleństwo.

Alexander Khrolenko, Sputnik 

Wyszukał dla Was w mediach rosyjskich

Morskie Drużyny Strzeleckie

Kontradmirał 

Sławomir Ziembiński

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Putin do zajęcia Litwy potrzebowałby dwu dni
  dwu dni, łącznie z wydaniem nowym paszportów, więc jakieś odstraszanie Putina na Litwie nie jest raczej realne ;)

  pozdr
 • Cyrk ? czy dom wariatów w tej Polsce pod rządami żydowskiego PISu ?
  04.03.2018 r w TVP-info godzina 21,15 niejaki Kamil Trzaska oznajmia wszem i wobec że ! potrzeba więcej wojska amerykańskiego w Polsce bo Putin OGŁOSIŁ że ma rakiety niewykrywalne !!!!!!

  Słowianie ! jakiś sprzedajny gnojek żydowski chce nastraszyć Rosję zwiększając liczebność żydo-natowskich wojsk w Polsce, czyli z motyką na słońce !!! wariat ? czy typowy żydowski głupek !!!

  Jak Rosja walnie kilka rakiet to z POLSKI powstanie wielka dziura i ten gnojek Trzaska razem w tej dziurze zakończy swój zasrany żywot żyda !
  szkoda ze MY z tymi żydo pisowskimi gnojami zginiemy !

  UWAGA ! bandziory żydowskie w świecie i w Polsce szykują naszej CYWILIZACJI ZAGŁADĘ ! mówię poważnie !!!!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Ostrzegli Putina ,że z nimi nie przelewki,a jeszcze przecież nie są sami bo mają wielu sojuszników i tak jak i nam,
  włos im z głowy nie spadnie

  http://orzysz.wm.pl/profil/adamkomarczyk/23336,Pplk-Karpienko-Amerykanie-zabili-trzech-polakow-bo-spieszyli-sie-na-lunch-Szokujace-szczegoly-wypadku-na-poligonie.html

  Ppłk Karpienko: Amerykanie zabili trzech polaków bo spieszyli się na lunch! Szokujące szczegóły wypadku na poligonie
  2018-02-26 14:08:53

  Tydzień temu w poniedziałek po rehabilitacji gminnym busem wracało do Zakrzewa pięć osób. Nagle samochód zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Na miejscu zginęli kierowca busa Marcin Z. (†26 l.), Elwira D. i Anna C. (†60 l,), pracownica urzędu gminy w Zakrzewie. Dwie osoby, w tym opiekunka Elwiry, są w stanie krytycznym - informuje "Super Express".
  ierowca busa należącego do urzędu gminy Zakrzewo (woj. kujawsko-pomorskie) zawoził podopiecznych i ich opiekunów na rehabilitację do pobliskiego Aleksandrowa Kujawskiego. Po zajęciach odwoził do domów. Tym razem nie wrócili. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Trzy osoby zginęły na miejscu, dwie walczą o życie.

  - Nie wiemy na razie, co było przyczyną wypadku. Droga była prosta, warunki doskonałe. Będziemy sprawdzać jego telefon i wszystkie połączenia - mówił wtedy jeden z policjantów.

  Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii ze Szczecina oraz prokuratura. Służby wszczęły śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na poligonie w Drawsku Pomorskim.

  - Z wstępnych informacji wynika, że incydent drogowy miał miejsce w poniedziałek 19 lutego. Według świadków wypadek został sprowokowany z udziałem sprzętu US Army. Zestaw ciężkich pojazdów zjeżdżał na autostradę i zmienił pas - powiedziała Łucja Laufer z Prokuratury Regionalnej w Drawsku Pomorskim.

  - Kierowca wojskowej ciężarówki nie zwrócił jednak uwagi, że zajeżdża drogę samochódu z ludźmi i wypchnął auto na przeciwległy pas ruchu. W wyniku bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Sprawcy kolizji odjechali z miejsca zdarzenia. Całą sytuację nagrała kamera zamontowana w jednym z aut.

  Informację potwierdził rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Artur Karpienko. - Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! - dodał Karpienko.

  W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić – wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.

  P.S.

  Elwira D. (†31 l.) cierpiała na zespół Downa. Od roku uczęszczała na rehabilitację, która odbywała się na warsztatach terapii zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim. Zajęcia budowały jej pewność siebie i sprawiały ogromną satysfakcję. Czekała na nie z niecierpliwością.

  http://www.wojskonews.pl/article,pplk_karpienko_amerykanie_zabili_trzech_polakow_bo_spieszyli_sie_na_lunch_szokujace_szczegoly_wypad
 • @trojanka 11:43:48
  To nie byli Paliaki, tylko rosyjskie szpiony.
  Usłyszałem to w Radio Erewań.
 • @Talbot 12:00:33
  Ja jednak myślę, że to Klara Hitler ci wszystko objawia podczas dyktowań w duchu, a może nawet sam Adolfo się pofatygował!!tylko jak się zaangażujesz uczuciowo w związek z tą Klarą, to może się skończyć niepożądana ciążą i znowu będzie problem z jej potomkiem!!!
 • @trojanka 12:11:16
  "Ja jednak myślę, że to Klara Hitler ci wszystko objawia podczas dyktowań w duchu"

  Zupełnie ktoś inny...

  https://img1.dmty.pl//uploads/201408/1407778380_exynxj_600.jpg
 • @Talbot 12:00:33
  Może zapytaj szefa, bo to jest ciekawe, jak te rosyjskie szpiony w Polsce ,egzystują i pracują w związku z liczną obecnością waszych z Mossadu i CIA.Kurde Felek nie ma konfliktów, strzelanek jakichś spektakularnych pościgów samochodowych itp???Do tego nasza ABW też nie od macochy, śwarne choopaki,fora śledzą, adresy spisują, telefony też, ale chyba niedofinansowane.Powinni im lepiej płacić, bo los całego Państwa w ich rekach!
 • @Talbot 12:20:20
  Jak tak można podważać nasze sojusze i moc armii USA na naszym terenie, poniżać, ośmieszać , upokarzać i nie ufać naszym sojusznikom!Wstyd wielki wstyd proszę pana!!I cytować jakiegoś Judeja bezustannie!!No chyba że "ałtorytet" dla szanownego pana i jego słowa są świętością dla was.Jak Niesiołowskiego!!
  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-macierewicz-polska-i-usa-stworza-plan-rozwoju-obrony-przeciw,nId,2411603

  http://fakty.interia.pl/polska/news-macierewicz-wspolny-plan-obrony-przeciwrakietowej-polski-i-u,nId,2411597
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22710882,nie-tylko-system-obrony-patriot-usa-sprzedadza-polsce-kolejne.html
 • @trojanka 12:35:39
  "!I cytować jakiegoś Judeja bezustannie!!"

  Ten Judej to szara eminencja Kremla.
  Cytując Żyrinowskiego - cytuję Putina - Putin przemawia jego ustami.
 • @Talbot 15:24:43
  Masz jak widać świetne kontakty na Kremlu!!
 • @Talbot 15:24:43
  "Cytując Żyrinowskiego - cytuję Putina - Putin przemawia jego ustami"

  To już nie Dugin? Dugin i Żyrynowski mówią zupełnie co innego.

  Czy Putin stracił mowę?
 • @Talbot 15:24:43
  Żyrinowski to spoko gość. Jak zostanie prezydentem ( pewnie jeszcze nie w tej kadencji lecz w następnej), to takie Talboty dostaną sraczki ze strachu.
  Putin jest za miękki, zatem Talboty szaleją.
 • @trojanka 11:43:48
  Kurwa, trzy osoby nie żyją przez tych zjebów.
  Jak można nie odpowiadać przed polskim sądem w takim przypadku...
  Załamka.
 • @Talbot 12:00:33
  "Usłyszałem to w Radio Erewań."

  Słuchaj dalej aż w Ciebie jakiś pijany jankes przypier.... ciężarówką.
 • @ All
  Wszystko z tym zapraszaniem jankesów do Polski skończy się pewnie tak, że się w końcu jakaś ich ekipa od black-op przebierze w zielone stroje bez oznaczeń, zamorduje kilku polskich żołnierzy a wina pójdzie na Ruskich...
  I pretekst do wojny gotowy.

  Obym się mylił...
 • @ Autor
  Ałtor, żyjesz?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej