Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1534 posty 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

ANDRZEJ GWIAZDA O UJAWNIENIU MIKROFILMÓW WSI W IPN!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W IPN odtajniono 12 tyś mikrofilmów z kartotekami agentów WSI. Blady strach zapewne padł na niektórych dzisiejszych polityków starej daty!?Andrzej Gwiazda to w 1980 roku główny negocjator POROZUMIENIA SIERPNIOWEGO w MKS w Stoczni Gdańskiej.

Archiwiści IPN odkryli 12 tys. zmikrofilmowanych teczek personalnych tajnych współpracowników kontrwywiadu wojskowego z lat 1943-74. W każdej z tych teczek są najważniejsze dokumenty dotyczące agentów, informatorów, tajnych współpracowników, nieoficjalnych pracowników oraz tajnych lokali kontaktowych i mieszkań. Andrzej Gwiazda w rozmowie z niezalezna.pl ocenił, że ujawnione teczki personalne pozwolą poznać nowe nazwiska.

To między innymi ich zobowiązania do współpracy, charakterystyki, wnioski o zezwolenie na przeprowadzenie werbunku i raporty o jego dokonaniu, ankiety personalne oraz życiorysy, czyli wszystko to, co wskazuje na współpracę z daną służbą – poinformował dziś IPN.
Jeżeli odkryto 12 tys. teczek personalnych, to poznamy 12 tys. nazwisk. Była teczka pracy i teczka personalna. Teczka personalna jest opisem działalności agenta. W niej będą przede wszystkim sprawy jakie rozpracowywano

– powiedział nam Andrzej Gwiazda.

Współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność” w rozmowie z naszym portalem zaznaczył, że to odkrycie na wielką skalę.

Niewątpliwie 12 tys. to jest poważna ilość/liczba agentów ujawnionych. Tym bardziej, że są to teczki z tego działu, który był dotychczas pokryty całkowitą zasłoną milczenia. Nie wiedzieliśmy nic, co się działo w "wojskówce". Te teczki odsłonią kierunki operacyjno-politycznego działania

– podkreślił nasz rozmówca.

Andrzej Gwiazda wyraził nadzieję, że dojdzie do odkrycia kolejnych mikrofilmów.

Dotychczas wiedzieliśmy, że całe archiwum C, czyli całe archiwum główne bezpieki było mikrofilmowane w trzech kopiach – czyli z każdego dokumentu powstawały trzy kopie, jedna pozostawała na poziomie lokalnym, czyli wojewódzkim, czy nawet powiatowym, dwie szły do Warszawy, z tym, że w Warszawie zostawała już tylko jedna. Co się działo z trzecią kopią nie wiemy do tej pory. Należało by więc oczekiwać, że jeszcze w dziedzinie mikrofilmów mogą być odkrycia. To odsłania nową kartę w historii działania przeciwko Polsce

– zakończył Andrzej Gwiazda. 

KOMENTARZE

 • Czerwony
  Oby czasem nie był prorokiem sam dla siebie, przecież książeczkę pzpr razem z żoną się nosiło.
  Nieroby, pasożyty robią dym wokół siebie by ich ochronić i by miał kto bronić syjonistycznego koryta.
 • NIGDY NIE NALEŻAŁEM DO PZPR ANI MA ŻONA EWA!!?
  Jestem synem żołnierza wyklętego Tadeusza aresztownego w 1948 roku i skazanego na więzienie z probę wysadzenia pomnika ŻOŁNIRZY RADZIECKICH!?Natomiast Żona Andrzeja Gwiazdy , jak mi wiadomo była działaczką PZPR w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.Teraz to jest już zapewne wiadome większej ilości osób.Ja w 1980 r. byłem organizatorem i przywódcą strajku w OBR MPZ MEPROZET i zostałem następnie członkiem Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej i tam poznałem A.J. Gwiazdów i podjąlem z nimi współpracę.

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  www.neon24.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej