Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1534 posty 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

WNIOSEK OSOBY REPRESJONOWANEJ DO URZĘDU D/S KOMBATANTÓW?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JEST USTAWA I SĄ PROCEDURY NIE DLA WSZYSKICH JASNE!?Zadzwoniłem więc do Rzecznika prasowego URZĘDU D/S KOMBATANTÓW I OSÓ REPRESJONOWAYCH i dopytywałem przez telefon czy mają film o tym?

 

 

OSOBA REPRESJONOWANA TO NAPEWNO ANDZRZEJ GWIAZDA


 Jest Ustawa , która pozwala składać wnioski o uzyskanie statusu osoby represjonownej lub prześladowanej politycznie, czy też zostanie kombatantem.Zadzwoniłem do Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych do pani Rzecznik prasowej i poprosiłem o informację, czy jest film instruktażowy, jak praktycznie to się robi, bo osoby starsze i schorowane mają duże trudności aby zebrać potrzebne dokumenty i złozyć właściwie ten Wniosek.W miedzyczasie znalazłem też jedyną organizazcję pozarządową w Gdańsku na stronie Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych  pomagającą reperesjowanym?Zadzwoniłem więc tam i dowiedziałem się , że jest to organizacja działająca juz 30 od lat , ale pomaga tylko osobom reperesjonownym przez Niemców!?Waćpan rozmawiający ze mną twierdził , że odsyła innych starajacych się o status osóby repersjonownej do Zarządu Regionu SOLIDARNOŚCI lecz po sprawdzeniu stwierdziłem, że nie ma tej organizacji na liście Urzędu d/s Kombatantów.

Oczekując na telefon od pani Rzecznik opowiedziałem , jak to 28.03.2018r. na SOR obsłużono mnie w Szpitalu COPERNICUS , gdzie pojawiłem się o 4 rano z powodu ataku alergii i dużych zmianach skóry /bąble, guzy /na plecach .Po spotkaniu z lekarzem zaplikowano mi trzy kroplówki a lekarz powiedziała mi kończąc dyżur okolo 8 -ej , że zleciła mi konsultację z dermatologiem, bo pewnie bedzie potrzeban biopsja t.j. pobranie wycinka guzka do badania histopatologicznego i mam jeszcze czekać na sali przyjęć!?Lekarz dermatolog pojawił się wreszcie i przyjął mnie około 9.30 a ogłądając mnie stwierdził , że na plecach już nic nie ma i jest okey.Zapytał mnie czy ja mam... zdjęcie pleców z wypryskami?Odpowiedziałem , że nie mam i moim zdaniem to takie zdjęcie powinien wykonać lekarz tu na SOR przy przyjmowniu mnie.Pani doktor powiedziała mi, że tu nie mają ..fotografa!Odpowiedziałem , że ja jestem dziennikarzem i mam kamerę , ale lekarz nie powiedział mi , że mam zrobić zdjęcia moich pleców !?Moim zdaniem wystarczy wyposażyć SOR-y w szpitalach w aparaty cyfrowe , bo takie zdjęcia obrażeń pacjenta lub widoczych zmian na jego ciele powinny być w dokumentacji medycznej, co pewnie przydałoby się w Polskich Sądach i Prokuraturach jako dowody pobicia!?

Zadzwonił telefon i zgłosiła się pani Rzecznik i poinformowała mnie , żę nie mają filmu instruktażowego, jak zostać osobą represjonowną , ale w/g niej procedury składania wniosku są dobrze opisane na stronie internetowej Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonownych.!?Powiedziałem , że sią nie zgdzam z nią , bo jest zapewne jeszcze osobą młodą w Wnioski składają osby w podeszłym wieku i bardzo schorowne , bo przesladowała je SB!?Zaproponowałem jej , że Pomorska TELEWIZJA NARODOWA może wykonać taki film instuktażowy i poprosiłem o skonataktowanie mnie w tej sprawie z Ministrem i otrzymałem maila do kontaktu.

LINK DO FILMU Z ROZMAWAMI W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKU;

www.youtube.com/watch

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu


Życzę wszystkim KOMBATANTOM I OSOBOM REPRESJONOWNYM naszym czytelnikom Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.


MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE 
Kontradmirał
Sławomir Ziembiński

 NA zdjęciu od lewej Komandor Magnuszewski, Kontradmirał Slawomir Ziembiński oraz Komandor Bogdan Klimecki,  lat 90 Szef Sztabu  Okręgu Pomorskiego POLSKICH DRUŻYN STRZELECKICH 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej