Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1534 posty 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

ATAKUJEMY RADĘ MIASTA W GDAŃSKU - DEMONSTRACJA GDAŃSZCZAN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

przed Nowym Ratuszem , czyli dawnym ŻAKIEM , gdzie 23 kwietnia ma być głosowane Studio Zagospodarownia Przestrzennego , ktore ma umożliwić wejście Australijskiej Firmie DTC wejęćie na teren najładniejszej PLAŻY STOGI!?Rada tej DZIELNICY WALCZY!

Do Szkoły Podstawowej Nr 11 przy ulicy Stryjewskiego na STOGACH w Gdańsku przybyli mieszkańcy z naszego Całego Grodu .Przyszli tu na zaproszenie Rady Dzielnicy STOGI .Przybyła też pani Dulkiewicz V-ce Prezydent Gdańska a także pani Dyrektor Biura Rozwoju Gdańska oraz pan Alan Aleksandrowicz Prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp.z o.o.Na spotkaniu obecni byli Radni Dzielnicy Stogi oraz Jaromir Falandysz Radny Miasta z PIS-u.Po wypowiedziach wyżej wymienionych głos zabrał Sławomir Ziembiński Radny Dzielnicy STOGI , który opowiedział , co działo się wczoraj w Rdzie Miasta na Komisji oraz co sądzi o LIKWIDACJI PAŻY NA STOGACH!?.Następnie oburzeni mieszkańcy Gdańska wyrażali swoje opinie i mówili , że Urzędnicy miejscy ich nie rozumieją i forsują swoje STUDIUM , kosztem naszej WYSPY NA STOGACH!?Wce Prezydent Dulkiewicz mówiła wpierw , że jest po stronie mieszkańców STOGÓW a na końcu powiedział , że 23-go będzie głosowała za przyjciem URZĘDNICZEGO STUDIUM!?Miszkańscy STOGÓW żądali od Prezydenta Gdańska, aby nas bronił przed PORTEM w którego to jest Radzie Nadzorczej !?Po wyjściu ekipy urzędniczej ustalone zostało z mieszkańcami Gdańska , że 23 kwietnia 2018 r. robimy DEMONSTRACJĘ przeciw uchwaleniu URZĘDNICZEGO STUDIUM!?Tego dnia w Radzie Miasta ma się odbyć głoswanie nad zagrnięciem PLAŻY STOGI przez PORT GDAŃSKI a na to obecni na spotkaniu się NIE GODZĄ!Radni Dzielnicy STOGI przygotowali ulotki i rozdali je obecnym na spotkaniu prosząc ich aby kolporotwali je we wszyskich dzielnicach Gdańska!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA DEMONSTRACJĘ NA ULICĄ WAŁY JAGIELOŃSKIE przed onegdaj ŻAKA a teraz RADĘ MIEJSKĘ

 

RADNY DZIELNICY STOGI 

Sławomir Ziembiński

 Przed zaplanowaną na poniedziałek sesją na której będzie głosowane przyjęcie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańsk Radni Dzielnicy Stogi przesłali oficjalne stanowisko do Prezydenta Miasta i Radnych.

 

Treść oficjalnego stanowiska Rady Dzielnicy Stogi

Po przeprowadzonych szerokich konsultacji społecznych, między innymi z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ekologią, ochroną środowiska oraz sprawami obywatelskimi Rada Dzielnicy Stogi i Zarząd Dzielnicy Stogi w imieniu mieszkańców wnoszą o zdjęcie z porządku obrad LI sesji Rady Miasta Gdańska pkt. 5 dotyczącego uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska.

Rada Dzielnicy Stogi i Zarząd Dzielnicy Stogi przeprowadziły szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami dzielnic Stogi, Przeróbka, Krakowiec – Górki Zachodnie oraz innymi mieszkańcami Gdańska korzystającymi z terenu plaży i przyległego lasu oraz turystami z całej Polski na temat wpływu rozbudowy Portu Gdańsk w tym rejonie.

Studium zakładające zniszczenie 465 m plaży oraz 40 ha lasu w ocenie społecznej oraz organizacji zajmujących się ochroną przyrody oraz dziedzictwa narodowego, a także ochroną zwierząt wskazały na konieczność uzyskania opinii eksperckich dotyczących wpływu tej inwestycji na przyrodę, w szczególności migrujące ptaki oraz historię Gdańska.

Nadto w ocenie prawników wprowadzenie zmian w Studium czy też uchwalenie częściowe zmian jest niezgodne z przepisami. Wykazywana dobra wola Rady Miasta winna więc znaleźć odzwierciedlenie w zdjęciu tego punktu z porządku obrad i uzyskanie opinii prawnej organizacji pozarządowej zajmującej się sprawami obywatelskimi, która wyda opinię w zakresie legalności uchwalenia Studium w części.

Jednocześnie Rada Dzielnicy Stogi i Zarząd Dzielnicy Stogi w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną środowiska zasięgnie opinii co do proponowanych w Studium zmian i ich wpływu na faunę, florę oraz mieszkańców całej dzielnicy, a przede wszystkim pobliskich domów.

Wszystkie te działania wymagają przygotowania, koniecznym jest więc odroczenie procedowania zmian.

RADNY  DZIELNICY STOGI

Sławomir Ziembiński

 

 

 

 

  

BĘDZIE DEMONSTRACJA ,  BO PAKT PAWŁA ADAMOWICZA PREZYDENTA GDAŃSKA TO WIELKA ŚCIEMA:

www.youtube.com/watch

 ,   

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej