Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1703 posty 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

WSZYSCY MAMY ZDAWAĆ EGZAMIN NA PRAWO JAZDY CO ROKU!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rząd szykuje zmiany w przepisach , ponieważ często zmianaine jest PRAWO O RUCHU DROGOWYAM.Kierowcy posiadający PRAWO JAZDY dożywotnio mają teraz co roku zdawać EGZAMIN TEORETYCZNY?

 Prowadzone są prace nad zmianami przepisów dotyczących prawa jazdy. Jedną z propozycji ekspertów jest wprowadzenie obowiązkowego egzaminu z tzw. teorii dla każdego kierowcy. Taki egzamin miałby się odbywać raz w roku.

Wygląda na to, że szkoły jazdy w najbliższych miesiącach czekają rewolucyjne zmiany. Coraz więcej słyszymy o założeniach nowego prawa, które miałoby zrewolucjonizować proces kształcenia przyszłych kierowców. Eksperci, których zaproszono do udziału w pracach komisji, tworzącej projekt tej ustawy wskazują, że osoby, które dopiero co uzyskały prawo jazdy, są zbyt słabo przygotowani, aby uczestniczyć w ruchu drogowym. Pojeździsz z ojcem przez jakiśc czas bez PRAWA JAZDY?

Kursanci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozszerzonym kursie prawa jazdy. Ma on polegać na tym, że po szkoleniu, jakie znamy wszyscy, kursanci będą musieli odbyć określoną godzin jazd dodatkowych pod okiem doświadczonego kierowcy. Ten doświadczony kierowca musiałby mieć prawo jazdy od pięciu lat oraz być opiekunem prawnym kandydata na kierowcę, więc w praktyce będzie to oznaczało dodatkowe jazdy z ojcem lub matką.

W czasie  egzaminu praktycznego, instruktor, z którym do tej pory odbywaliśmy jazdy szkoleniowe, będzie mógł uczestniczyć jako bierny obserwator. Zniknie również model kształcenia teoretycznego. Zlikwidowane mają zostać, powszechne obecnie kursy z teorii w formie online. Kursanci na powrót będą zmuszeni do uczestniczenia w klasycznych zajęciach.

Egzamin teoretyczny ma być zdawany co roku

O proponowanych zmianach  wypowiedział się w wywiadzie dla TOK FM Dariusz Chyćko, jeden z ekspertów zasiadający w zespole doradczym przy Ministerstwie Infrastruktury. Zapowiedział, że trwają prace nad wprowadzeniem powszechnego obowiązku zdawania egzaminu z teorii dla każdego kierowcy. W efekcie zmian, kierowcy będą mieli obowiązek zdawać ten egzamin co roku.

Dariusz Chyćko: Według mnie, to bardzo słuszne rozwiązanie. Egzamin z teorii nie może być zdawany tylko raz i dożywotnio. Przepisy zbyt często się zmieniają, a kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany tych przepisów. Od tego może zależeć ich życie.

Jakie przepisy ruchu drogowego zmieniają się tak często, aby kierowcy za nimi nie nadążali?

Mam pytanie  – jakie przepisy zmieniają się na tyle często, abym musiał co roku zdawać egzamin z teorii? Nie zauważyłem, aby nagle pojawiła się możliwość wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, albo aby znak ustępu pierwszeństwa przejazdu zmienił się w obowiązkowy stop. Nie kojarzę również, aby zmieniła się ilość znaków drogowych bądź cokolwiek innego, co by uzasadniało taki absurdalny pomysł.

Nie zmieniła się też przecież podstawowa zasada, jaka jest wpajana każdemu kursantowi od pierwszych chwil jego obecności na kursie. Mówię o zasadzie ograniczonego zaufania. No, chyba że chcemy wprowadzić egzamin z zachowania kultury na drodze....a to już  inna BAJKA.


 SĄ TACY, CO W OGÓLE NIE MUSZĄ MIEĆ PRAWA JAZDY A I TAK JEŻDŻĄ DOKĄD SOBIE TYLKO CHCĄ?

KOMENTARZE

 • @Autor
  A pieniądze z opłat egzaminacyjnych - na fundusz na rzecz niepełnosprawnych.

  Rząd znalazł źródło finansowania!!!
 • To jest chore...
  co roku grube miliony ludzi będzie musiało zadwać egzamin państwowy i oczywiście... płacić za niego.
  Jak znam życie, to opłata pewnie nie będzie mniejsza niż 100zł więc co roku (jak by tu nie liczyć na powiedzmy 10mln Polaków którzy mają prawo jazdy)
  10 000 000 x 100 = 1 000 000 000 tj 1mld do kasy państwa za friko
 • To jest nowe AKTA !
  PROTESTOWAĆ ! nie mogą skurwysyny żydowskie gnoić ludzi corocznymi
  pozwoleniami !

  TO JEST UWŁACZAJĄCE !!!!! CO ROKU MAMY BYĆ SPROWADZANI DO ROLI PETENTA ?? skurwysyny żydo-pisowskie !!!! obiecuje mam ze wyjdziemy na ulice i będziemy PROTESTOWAĆ !!!!!!!

  Apel do Polaków ! NIE DAJMY SIĘ ZEPCHNĄĆ DO ROLI NIEWOLNIKA !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. Precz z żydami z PISu !!!!!
 • @Jan Paweł 08:26:54
  "...Jak znam życie, to opłata pewnie nie będzie mniejsza niż 100z..."
  Teraz pytanie o koszt mandatu za BRAK ("aktualnego") prawa jazdy.
  Może (w zależności od okolicy i aktywności kierowcy oraz drogówki) się okazać, że OPŁACI się olać to... i jeździć "bez"...
  Z resztą, nierealne jest IMO przeegzaminowanie co roku takiej ilości ludzi...
  Obym się nie mylił.
  Władza dalej na kursie wojennym ze społeczeństwem?
 • Chyba na starość
  spierdolę z tego popierdolonego państwa. Do czego te skurwiele doprowadzają, to już przechodzi granice percepcji normalnego człowieka.
 • Żydom się we łbach poprzewracało i przechodzą sami siebie w łupieniu Polaków
  Chciwość ich zgubi, bo nadejdzie dzień, w którym ludzie powiedzą: dość!

  Ponieważ linie kolejowe zostały w większej części zlikwidowane, dla ogromu ludzi prawo jazdy oznacza jedyną możliwość dojazdu do pracy! Jak oni sobie to wyobrażają?

  Jeżdżenie z ojcem kandydata na kierowcę może być dobre jeśli ma się 16 lat i ojca, który prowadzi samochód. A co jeśli ojciec nie prowadzi samochodu albo wcześnie umarł, albo dawno temu poszedł po papierosy i nigdy nie wrócił? Co z dorosłymi, którzy od dawna żadnych opiekunów prawnych nie mają?

  Czy chodzi o to, by Polacy w ogóle nie jeździli samochodami? Szczerze mówiąc, wcale bym się nie zdziwiła. Jest wiele metod, aby obedrzeć kota ze skóry, albo pozbyć się Polaków z ich ojczystego kraju.
 • taka prawda
  Z jednej strony to jest debilizm a z drugiej przemyślane złodziejstwo.
  Mafijność takich rozporządzeń nie mieści się wręcz w wyobraźni.

  Mieszkam w USA od dziesiątek lat a przepisy, w szczególności egzaminy
  i pytania na prawo jazdy nie zmieniły się w żadnym punkcie. Musimy odnawiać prawo jazdy co 4 lata gdzie wybiórczo niektórzy (głównie po wypadkach) muszą zdawać przepisy oraz większość ma sprawdzany wzrok. Kosztuje to 2~3 godziny pracy i kilka godzin gdy jest kolejka.
  Mój syn, za bezpieczną i bezkolizyjną jazdę odnowił sobie prawo jazdy przez pocztę opłacając prawko w Internecie. Ja ze względu na wiek zawsze już muszę badać jego bystrość co odbywa się w dosłownie minutkę i to w tym samym budynku gdzie udzielanie prawka w ramach tej samej opłaty.
  To nie Polska, to ludzie mający nawet najmniejszą władze w kraju praktykują takie machlojki i złodziejstwo. Sprawdźcie gdzie idą pieniądze a złapiecie sprawcę tych przekrętów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej