Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1532 posty 272 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

ANTONI HEDA SZARY GENERAŁ I PARTYZANT MA SWOJĄ IZBĘ PAMIĘCI!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W lesniczówce w Klepaczu w województwie świętokrzyskim uroczyście otwarto IZBĘ PAMIĘCI Antoniego Hedy Szarego partyzanta i dowódcy , któr walczył z okupantem niemieckim a następnie z sowieckim.Później w 2006 roku awnsowano go do stopnia Generała...

 

Od lewejSławomir Ziembiński Kontradmirał i Dowódcza MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH, Komandor Krzysztof Magnuszewski szef Sztabu w Okręgu Gdańskim POLSKICH DRUŻYN STZELECKICH,  Bogdan Klimecki Kontradmirał i Dowódca Okręgu Gdańskiego PDS obecni na otwarciu IZBY PAMIĘCI Generała Antoniego Hedy SZAREGO.w KLEPACZU.

 

 W lasach świetokrzyskich działały oddziały partyzanckie , które bardzo dawały sie we znaki okupacyjnym wojskom niemieckim.Heda Szary dowódca oddziału partyzanckiego potrafił nawet ulokować swoje wtyczki w Policji , Gestapo w Wojsku Polskim a taże i w szpitalu.Wraz z nim walczył Bogdan Klimecki Komandor Marynarki Wojennej , któremu to później nakazał podczas rozformowywnia oddziałów , po wyzwoleniu i .....zniewoleniu miejscowej ludności przez Rosjan podjął WALKĘ z ich żołnierzami.Bogdan Klimecki onegdaj walczył w jego oddziale jako w ten czas młodziutki partyzant. Opowiedział on z autopsji, jak to walczył z okupantem niemieckim a także i z okupantem sowieckim.


Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

 

  FILMY DOKUMENTUJĄCE UROCZYSTOŚĆ W KLEPACZU :

www.youtube.com/playlist

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej