Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1601 postów 285 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ, ARGUMENTY ZA I PRZECIW!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TRATWA Rejsu Solidarności Pokoleń Komandora Mirosława Chandrały , która wypłynęła z TYŃCA pod KRAKOWEM 2.maja 2018 r. dotarła do SKOWRONEK.Powitałj załogę Jakub Farinade Wójt Sztutowa Sławomir Ziembiński Kontradmiał MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ JUŻ ROZPCZĘTO :

www.youtube.com/watch

                REJS SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ TRATWĄ dobiega już końca.TRATWA , która wypłynęła 2 maja 2018 z TYŃCA , koło Krakowa dopłynęła na Mierzeje Wiślaną i zacumowała 27 czerwca wieczorem w porcie KĄTY RYBACKIE.Dziś 28 czerwca 2018 wypłwa z tego portu do przystani w SKOWRONKACH.Tam załoga wyruszy na NOWY ŚWIAT w miejsce, gdzie zplanowano PRZKOP Mierzeji Wiślanej i budowę ŚLUZY.Okazało się na miejscu w SKOWRONKACH , że mmimo zapowiedzinego przyjazdu ekipy TVP z PANORAMY GDAŃSKIEJ oszukano nas i TVP się nie pojawiła.TRATWA i jej załoga mimo zawinęła do przystni w SKOWRONKACH i został przywitana przez pana Jakuba Farinde Wójta ze Sztutowa oraz przez Sławomira Ziembińskiego Kontradmirała z Morskich Drużyn Strzeleckich z Gdańska.Następnie Komandor Rejsu Solidarności Pokoleń pan Mirosław Chandrała poprowadził załogę tratwy do NOWEGO ŚWIATU a tam Słowmir Ziembiński wskazał miejsca PRZKOPU i ruszyły ŁOPATY.Prekursorzy budowy śluzy wbili ŁOPATY i kopali od strony Mierzeji Wiślanej w szuwarach a następnie od strony morza.POCZĄTEK ZOSTAŁ ZROBIONY A JESIENIĄ RUSZĄ KOPARKI I POGŁŁĘBIARKI....

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Słwomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

 

SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI KONTRADMIRAŁ MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH w Kwaterze Generała Jana Gustaw Grudniewskie Komendanta POLSKICH DRUŻYN STRZELECKICH.

ROZMOWA Z RYBAKAMI W K ĄTACH RYBACKICH I Z OPERATOREM PORTU NA TEMAT PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ:

www.youtube.com/watch

  WÓJT GMINY SZTUTOWO i KONTRADMIRAŁ WITA ZAŁOGĘ TRATWY REJSU SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ:

www.youtube.com/watch

 SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI KONTRADMIRAŁ MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH WITA Z WÓJTEM ZAŁOGĘ TRATWY:

www.youtube.com/watch

PRZEMARSZ ZAŁOGI TRATWY Z ŁOPATAMI DO NOWEGO ŚWIATU MIEJSCA BUDOWY ŚLUZY:

www.youtube.com/watch

 

 

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ ŁOPATAMI ROBI ZAŁOGA TRATWY REJSU SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ

www.youtube.com/watch

PRZEKOP ŁOPATAMI KOPIEMY OD STRONY MIERZEI W NOWYM ŚWIECIE ZA SKOWRONKAMI:

www.youtube.com/watch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  " wbili ŁOPATY i kopali od strony Mierzeji Wiślanej w szuwarach ..."

  Korsarstwo szuwarowe?
 • MON O PRZEKOPIE MIERZEI WIŚLANEJ
  Defence24
  DOTYCZY:

  MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ MON
  W związku z publicznym kwestionowaniem przez gen. broni rezerwy Mirosława Różańskiego potrzeby otwarcia drogi morskiej poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej, MON wyjaśnia, iż uważa tę inwestycję za niezbędną dla bezpieczeństwa państwa - oświadczył w poniedziałek resort obrony.

  W zeszłym tygodniu gen. Różański w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nawiązał m.in. do planów przekopania Mierzei Wiślanej. "Wiecie, gdzie był początek dyskusji na ten temat? W MON. Wiceminister Grabski chciał na mnie wymusić pisemne stanowisko, że się zgadzam na przekopanie tej mierzei. Tłumaczyłem mu, że takich projektów nie da się uzasadnić względami bezpieczeństwa i obrony, bo na Zalew Wiślany nie wpłynie żadna jednostka pływająca Marynarki Wojennej. Średnia głębokość wynosi tam 1,7 m. W porcie w Elblągu żaden okręt wojenny nie wykona nawet manewru" - mówił.

  "Mój podpis był jednak potrzebny dla uzasadnienia tego projektu. Dla wzmocnienia tezy o niezbędności tego projektu. Nie wiem, może i gospodarczo to jest uzasadnione, ale nie ma to żadnego związku z bezpieczeństwem. Dla świętego spokoju może powinienem to pismo napisać i podpisać. Nie godziło się to jednak z moją wiedzą. Nie mogłem tego uzasadnić tym, że w Elblągu będzie kiedyś port wojenny" - oceniał Różański.

  Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz "przedstawiając stanowisko w tej sprawie w styczniu 2016 r. wobec Dowództwa Generalnego RSZ, minister Bartłomiej Grabski przekazywał stanowisko resortu obrony, a nie swoje własne".

  "Także w stanowisku Dowództwa Generalnego podkreślono szczególnie konieczność poprawy zabezpieczenia potrzeb transportowych Sił Zbrojnych RP oraz ułatwienia wejścia okrętów Marynarki Wojennej na wody Zalewu Wiślanego. Wskazano również na dotychczasowe utrudnienia, związane z uzależnieniem od Federacji Rosyjskiej z uwagi na konieczność uzyskania od jej właściwych organów zgody dyplomatycznej na przejście jednostek polskich przez wody terytorialne Rosji" - dodała.

  Jak podkreśliła "MON uważa za szkodliwe upowszechnianie przez byłych wojskowych tez forsowanych przez Federację Rosyjską w odniesieniu do kluczowych zagadnień bezpieczeństwa Polski".

  Budowa nowego szlaku wodnego ma się rozpocząć w 2018 r., a zakończyć w 2022 r. Jej koszt to ok. 880 mln zł. Projekt w całości finansowany będzie ze środków budżetu państwa. Kanał ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości - 100 m, szerokości - 20 m.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej