Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1750 postów 310 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ, ARGUMENTY ZA I PRZECIW!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TRATWA Rejsu Solidarności Pokoleń Komandora Mirosława Chandrały , która wypłynęła z TYŃCA pod KRAKOWEM 2.maja 2018 r. dotarła do SKOWRONEK.Powitałj załogę Jakub Farinade Wójt Sztutowa Sławomir Ziembiński Kontradmiał MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ JUŻ ROZPCZĘTO :

www.youtube.com/watch

                REJS SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ TRATWĄ dobiega już końca.TRATWA , która wypłynęła 2 maja 2018 z TYŃCA , koło Krakowa dopłynęła na Mierzeje Wiślaną i zacumowała 27 czerwca wieczorem w porcie KĄTY RYBACKIE.Dziś 28 czerwca 2018 wypłwa z tego portu do przystani w SKOWRONKACH.Tam załoga wyruszy na NOWY ŚWIAT w miejsce, gdzie zplanowano PRZKOP Mierzeji Wiślanej i budowę ŚLUZY.Okazało się na miejscu w SKOWRONKACH , że mmimo zapowiedzinego przyjazdu ekipy TVP z PANORAMY GDAŃSKIEJ oszukano nas i TVP się nie pojawiła.TRATWA i jej załoga mimo zawinęła do przystni w SKOWRONKACH i został przywitana przez pana Jakuba Farinde Wójta ze Sztutowa oraz przez Sławomira Ziembińskiego Kontradmirała z Morskich Drużyn Strzeleckich z Gdańska.Następnie Komandor Rejsu Solidarności Pokoleń pan Mirosław Chandrała poprowadził załogę tratwy do NOWEGO ŚWIATU a tam Słowmir Ziembiński wskazał miejsca PRZKOPU i ruszyły ŁOPATY.Prekursorzy budowy śluzy wbili ŁOPATY i kopali od strony Mierzeji Wiślanej w szuwarach a następnie od strony morza.POCZĄTEK ZOSTAŁ ZROBIONY A JESIENIĄ RUSZĄ KOPARKI I POGŁŁĘBIARKI....

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Słwomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

 

SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI KONTRADMIRAŁ MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH w Kwaterze Generała Jana Gustaw Grudniewskie Komendanta POLSKICH DRUŻYN STRZELECKICH.

ROZMOWA Z RYBAKAMI W K ĄTACH RYBACKICH I Z OPERATOREM PORTU NA TEMAT PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ:

www.youtube.com/watch

  WÓJT GMINY SZTUTOWO i KONTRADMIRAŁ WITA ZAŁOGĘ TRATWY REJSU SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ:

www.youtube.com/watch

 SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI KONTRADMIRAŁ MORSKICH DRUŻYN STRZELECKICH WITA Z WÓJTEM ZAŁOGĘ TRATWY:

www.youtube.com/watch

PRZEMARSZ ZAŁOGI TRATWY Z ŁOPATAMI DO NOWEGO ŚWIATU MIEJSCA BUDOWY ŚLUZY:

www.youtube.com/watch

 

 

PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ ŁOPATAMI ROBI ZAŁOGA TRATWY REJSU SOLIDARNOŚCI POKOLEŃ

www.youtube.com/watch

PRZEKOP ŁOPATAMI KOPIEMY OD STRONY MIERZEI W NOWYM ŚWIECIE ZA SKOWRONKAMI:

www.youtube.com/watch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  " wbili ŁOPATY i kopali od strony Mierzeji Wiślanej w szuwarach ..."

  Korsarstwo szuwarowe?
 • MON O PRZEKOPIE MIERZEI WIŚLANEJ
  Defence24
  DOTYCZY:

  MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ MON
  W związku z publicznym kwestionowaniem przez gen. broni rezerwy Mirosława Różańskiego potrzeby otwarcia drogi morskiej poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej, MON wyjaśnia, iż uważa tę inwestycję za niezbędną dla bezpieczeństwa państwa - oświadczył w poniedziałek resort obrony.

  W zeszłym tygodniu gen. Różański w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nawiązał m.in. do planów przekopania Mierzei Wiślanej. "Wiecie, gdzie był początek dyskusji na ten temat? W MON. Wiceminister Grabski chciał na mnie wymusić pisemne stanowisko, że się zgadzam na przekopanie tej mierzei. Tłumaczyłem mu, że takich projektów nie da się uzasadnić względami bezpieczeństwa i obrony, bo na Zalew Wiślany nie wpłynie żadna jednostka pływająca Marynarki Wojennej. Średnia głębokość wynosi tam 1,7 m. W porcie w Elblągu żaden okręt wojenny nie wykona nawet manewru" - mówił.

  "Mój podpis był jednak potrzebny dla uzasadnienia tego projektu. Dla wzmocnienia tezy o niezbędności tego projektu. Nie wiem, może i gospodarczo to jest uzasadnione, ale nie ma to żadnego związku z bezpieczeństwem. Dla świętego spokoju może powinienem to pismo napisać i podpisać. Nie godziło się to jednak z moją wiedzą. Nie mogłem tego uzasadnić tym, że w Elblągu będzie kiedyś port wojenny" - oceniał Różański.

  Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz "przedstawiając stanowisko w tej sprawie w styczniu 2016 r. wobec Dowództwa Generalnego RSZ, minister Bartłomiej Grabski przekazywał stanowisko resortu obrony, a nie swoje własne".

  "Także w stanowisku Dowództwa Generalnego podkreślono szczególnie konieczność poprawy zabezpieczenia potrzeb transportowych Sił Zbrojnych RP oraz ułatwienia wejścia okrętów Marynarki Wojennej na wody Zalewu Wiślanego. Wskazano również na dotychczasowe utrudnienia, związane z uzależnieniem od Federacji Rosyjskiej z uwagi na konieczność uzyskania od jej właściwych organów zgody dyplomatycznej na przejście jednostek polskich przez wody terytorialne Rosji" - dodała.

  Jak podkreśliła "MON uważa za szkodliwe upowszechnianie przez byłych wojskowych tez forsowanych przez Federację Rosyjską w odniesieniu do kluczowych zagadnień bezpieczeństwa Polski".

  Budowa nowego szlaku wodnego ma się rozpocząć w 2018 r., a zakończyć w 2022 r. Jej koszt to ok. 880 mln zł. Projekt w całości finansowany będzie ze środków budżetu państwa. Kanał ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości - 100 m, szerokości - 20 m.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej