Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1707 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

JULIA TYMOSZENKO WIE JAK ROSJĘ WYPROWADZIĆ Z KRYMU!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szefowa partii na Ukrainie Julia Tymoszenko ma pomysł na powrócenie Krymu i Donbasu do Ukrainy?

 

 Szefowa partii Batkiwszczyna, Julia Tymoszenko, powiedziała, że ​​aby "powrócić" na Krym, Ukraina musi wzmocnić armię i negocjować w formacie budapeszteńskim.

Według Tymoszenko Kijów nie powinien dopuścić do "legalizacji cienia" zjednoczenia półwyspu z Rosją. Ponadto zauważyła potrzebę "zwrócenia Donbasu".


"To jest nasze terytorium i nikt nie może rozmawiać z nami o rozdawaniu swojej części. Nie pozwolimy na to "- cytuje ją służba prasowa partii.

Deputowana powiedziała, że Ukraina musi osiągnąć pokój środkami dyplomatycznymi i wezwała do utworzenia potężnej armii ukraińskiej.

"Potrzebujemy pokoju, a ten cel musi zostać osiągnięty dyplomatycznie na podstawie memorandum budapeszteńskiego i stworzenia na Ukrainie potężnej armii zbrojnej zdolnej do obrony granic i zakończenia wojny!Nie możemy pozwolić światu na dzielenie się kwestią Krymu i Donbasu ", powiedziała Tymoszenko.

Skarżyła się również, że po podpisaniu memorandum budapeszteńskiego w 1994 r. Kraj ten nie przystąpił do NATO.

"Nie musimy rozdzielać tych kwestii, ale bardzo wyraźnie je wskazać państwom gwarantującym, że kiedyś, kiedy pozbawiły nasz kraj broni jądrowej, dały nam pisemne gwarancje ochrony Ukrainy" - zakończyła Tymoszenko.

Memorandum budapeszteńskie zostało podpisane między Ukrainą, Rosją, Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią. W rzeczywistości zobowiązuje Kijów do zrzeczenia się broni jądrowej.

Krym dołączył do Federacji Rosyjskiej w 2014 roku po przeprowadzeniu referendum, podczas którego 99,77% mieszkańców regionu poparło akcesję do Rosji. Moskwa wielokrotnie podkreślała, że ​​głosowanie nad wszystkimi normami demokratycznymi nie narusza Karty Narodów Zjednoczonych, a zatem jest zgodne z prawem.

Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił, że kwestia przynależności do Krymu jest zamknięta.

 

Źródło →rosyjski portal

tłumaczenie red.Sławomir Ziembiński

www.neon24.pl

 

 

KOMENTARZE

  • Gwarancje
    Rosja gwarantowała Ukrainie w Budapeszcie nienaruszalność terytorialną i gwarancję tą złamała. Podobne referenda przeprowadzono również w 1939 r. w Polsce wschodniej i też je przyłączono na zawsze do ZSRR. A jednak udało nam się odzyskać część z nich np. Łomżę i Białystok. Są one parodią, bo najpierw tereny zajmuje wojsko, a potem przeprowadza się głosowania.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej