Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1750 postów 310 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

DONALD TRAMP UJAWNIA KTO DLA USA JEST WROGIEM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Unia Europejska, Rosja i Chiny to wrogowie - powiedział amerykański prezydent Donald Trump w wywiadzie dla telewizji CBS News. - USA mają wielu wrogów - stwierdził.

 

Donald Trump Prezydent USA udzielił CBS News wywiadu, który nagrany został w sobotę na jego polu golfowym w Szkocji, gdzie amerykańska para prezydencka spędziła weekend. Demonstracja w Helsinkach przed szczytem Trump-Putin W stolicy... czytaj dalej » Poproszono go   o wskazanie "największych obecnie globalnych wrogów" USA. - Myślę, że mamy wielu wrogów - stwierdził. - Myślę, że Unia Europejska to wróg, co oni nam robią w kwestii handlu - mówił. - Nie pomyślelibyście tego o Unii Europejskiej, ale jest ona wrogiem - dodał 

 

KOMENTARZE

 • Jednym słowem: pół swiata
  A co sobie będzie chłop żałował?

  Do tego jeszcze dochodzą faktycznie wrogo nastawione kraje arabskie, które zostały zbombardowane demokracją, oraz kraje Ameryki Łacińskiej, tudzież inne, gdzie USA dokonało przewrotu i posadziło swoje marionetki, o czym tamtejsi ludzie pamiętają. Łatwiej byłoby policzyć przyjaciół USA niż wrogów.
 • @AgnieszkaS 06:28:07
  Rozumieć można różnie, bo „foe” można tłumaczyć jako przeciwnika, oponenta, ale także wroga.
  Trump nie jest aż tak głupi, żeby powiedzieć połowie świata „jesteście naszymi wrogami”. Swoją drogą, po takiej wypowiedzi każdy polityk europejski powinien się poczuć jakby dostał w twarz, bo wojska amerykańskie od czasu wojny stacjonują na terenie Europy w ramach rzekomego sojuszu z „oponentami”.
  https://www.merriam-webster.com/dictionary/foe

  Rosja jest „oponentem”, który rozłożył amerykańskie bazy wokół swoich granic, Chiny zresztą również, natomiast EU jest pilnowana od środka. Jedynym dozgonnym przyjacielem (BFF) Ameryki jest syjonistyczny Izrael.
 • @AgnieszkaS 08:32:35
  Zgadza się. Słowo "foe" niekoniecznie musi oznaczać wróg. Najczęściej znaczy "przeciwnik". Gdyby Trump chciał nazwać ich wrogami, użyłby raczej "enemy". Pzdr!
 • @Lotna 07:21:30
  No, Trump zapomniał dodać, że USA utrzymuje 700 baz wojskowych, z których obecności amerykańskie, globalne koncerny czerpią olbrzymie korzyści. Patrząc na to z tej perspektywy, to nie cały niemal świat jest wrogiem USA, ale jest odwrotnie.
 • @AgnieszkaS 06:28:07
  Tu nie chodzi o zaufanie, tu chodzi o biznes. Trump mówi to co chcemy słyszeć, robi to co wymaga strategia: dogadać się z Rosją. Tak działa cały zachód, na tym polega polityka: sojusze z wrogami są lepsze od wojny z przyjaciółmi. USA za to gwarantują relacje oparte na zaufaniu. Koń by się uśmiał. USA wspólnie z Izraelem stworzyły grupy terrorystyczne ów Iraku, jak i w Syrii, głównie ISIS i utrzymują te zbrodnicze twory przy życiu, nazywając to konieczną polityką. USA doprowadziły do przewrotu na Ukrainie, czego niezbite dowody istnieją. Rosja jest atakowana coraz agresywniej bo przegnała banki Rothschildów (głównie Bank Centralny) oraz ich agentów takich jak Berezowski, Chodorkowski, Gusinski czy Abramowicz oraz odzyskała Krym, który przez stulecie do niej należał. A to są niewybaczalne błędy, na które żydostwo musiało zareagować.
 • @Lotna odezwał się żyd Szczerski więc go tak skomentowałem
  Ma minę jak Mussolini naśladuje swego szefa tamten też nadęty jak balon Duda. Ten jełop powinien być zbadany czy może zajmować takie stanowisko, pajac Dudaczewskiego! Szczerski ok, ale wy macie taki wpływ na Trumpa jak wiatr halny na baranie jaja. Wystarczy, że macie zaufanie do Usraela! Niemcy robią największe obroty z Rosją od lat. Inne państwa jak Francja, Włochy, Austria i Holandia również mimo sankcji handlują aż miło. I tylko Polska nie. Tylko pseudo-Polski rząd obraża. Twarde nie, to upadek rolnictwa i brak zarobku dla Polaków. Nie daj się wyilozować i pierwszy ustrzelić ...A dlaczego? Dlaczego mamy nie zarabiać? Oj jakiś geszeft czuję.
 • @kula Lis 67 & AgnieszkaS
  Właśnie o tym mówię: nie jest tak głupi, aby odkryć swoje karty i połowie świata powiedzieć, że uważa ich za wrogów (enemy) i dlatego użył bardziej dyplomatycznego „foe”, które to słowo może być tłumaczone jako „przeciwnik”, ale także „wróg”. Nie musicie mi wierzyć na słowo, zajrzyjcie do słowników.

  Sądzicie, że chodzi Trumpowi o dobrobyt Amerykanów? Nie, chodzi o hegemonię, o zachowanie światowej hegemonii USA, czyli międzynarodowych syjonistycznych „amerykańskich” korporacji, dla obrony i zysku których korporacja USA jest gotowa wywołać każdą wojnę, na każdym kontynencie, z udziałem pomagierów w formie NATO. Trump używa języka dyplomacji, na tyle, na ile go stać. Czy to znaczy, źe faktycznie mówi to co myśli? Albo że trzeba go brać dosłownie? Czy któregokolwiek polityka? Ludzie, zejdźcie na ziemię.
 • @Lotna 14:57:03
  Prezydent USA: "Dogadywanie się z Rosją to dobra rzecz"...Trump przed spotkaniem, powiedział, że przyczyną złych stosunków rosyjsko-amerykańskich jest głupota i szaleństwo amerykańskie.
 • @Lotna 14:57:03
  Zabawne było zakończenie konferencji, gdy Putin stwierdził, że nie byliby w stanie inwigilować wszystkich z grupy 600 biznesmenów z USA, odwiedzających Moskwę. Czyli jednak mają sporo na Trumpa, który teraz już wie co mają i będzie działał tak, jak mu Putin każe. Czyli tak, jak wszyscy znaczący politycy światowi, a zwłaszcza europejscy, na których Putin też dużo ma. Po tej rozmowie widać, że Trump jest w kieszeni Putina. Smutne ale prawdziwe. Przed chwilą na konferencji prasowej Trump powiedział, że "Prezydent Putin też pomaga Izraelowi". Konsternacja. To jeśli PiS trzyma z Izraelem to trzyma i z Putinem? Trump jest zakłamany i trzeba mu patrzeć na ręce nie można go popierać bezwarunkowo, krytykuje Niemcy za gaz a zapomina, że USA za o wiele większe pieniądze rozbierają rosyjski złom atomowy oddając odzyskany pluton i Uran Rosji, to nie jest wspomaganie wysiłku zbrojeniowego Rosji, wart Pac Pałaca.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej