Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1601 postów 285 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CZTERODNIOWY SYSTEM PRACY CHCĄ WPROWADZIĆ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Nowej Zelandi przetestowano czterodniowy system pracy i okazało się , że wydajność pracowników wzrosła.Pracownicy są bardziej wypoczęci i więcej czasu mogą poświęcić swojej rodzinie.Cikawe czy w ten sposób mozna zmniejszyć BEZROBOCIE?

 
Z ankiet wypełnianych przez pracowników wynika, że spadł odsetek osób, które miały problem z godzeniem życia zawodowego z osobistym: z początkowych 56 proc. do 22 proc. Poczucie przeładowania pracą spadło z 45 do 38 proc. Wzrosła ogólna satysfakcja z życia. Według kierownictwa firmy pracownicy stali się bardziej kreatywni i naładowani energią. Co jednak najważniejsze dla szefostwa, obroty firmy wzrosły.

Na pomysł eksperymentu wpadł prezes Perpetual Guardian Andrew Barnes. Zainspirowały go badania, według których przeciętny pracownik jest produktywny przez 2,5 godziny dziennie. Wyniki eksperymentu to potwierdziły. Okazało się, że pracownicy spędzali mniej czasu na zebraniach czy posiłkach. Niemal zaprzestano korzystania z mediów społecznościowych w pracy. Skończyły się "ploteczki" w kuchni, na korytarzu czy przy dystrybutorze z wodą. I co więcej, pracownicy potraktowali dodatkowy dzień wolnego nie jako należące im się prawo, ale jak prezent od firmy i zaczęli szukać sposobów na odwdzięczenie się.

Eksperymentowi w Nowej Zelandii przyglądali się naukowcy. Stwierdzili, że przy 4-dniowym tygodniu pracy pracownicy czują się mniej zestresowani, bardziej zmotywowani i zaangażowani w swoje działania. Wolny dzień poświęcali na "administrowanie życiem". Załatwiali wtedy serwis samochodu, robili większe zakupy, poświęcali czas rodzinie albo umawiali się do dentysty.

Wyniki wiosennej próby tak zadowoliły szefostwo Perpetual Guardian, że jesienią 2018 r. postanowiono na stałe wprowadzić regułę 32-godzinnego tygodnia pracy. Testować będą to także kolejne przedsiębiorstwa, m.in. w Wielkiej Brytanii - przeprowadzenie podobnej próby ogłosił zarząd firmy marketingowej Reflect Digital.

CZY W TEN SPOSÓB PO WPROWADZENIU CZTRODNIOWEGO SYSTEMU PRACY , BĘDZIE WIĘCEJ MIEJSC PRACY!?

 

wwww.fundacja-slapol.eu

Prezydent

Sławomir Ziembiński

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Dobry pomysł w dobie wzrsotu wydajności pracy (technologie)
  Odmianą tego pomysłu moim zdaniem lepszą jest skrócenie dnia pracy np do 6 godzin.. proporcjonalnie do poziomu bezrobocia.
  Duże bezrobocie skracamy czas pracy i powstają miejsca pracy dla bezrobotnych.
  Bezrobocie spada rośnie popyt na pracowników brakuje pracowników .. to wydłużamy czas pracy.

  Niestety chciwi kapitaliści nie dbają o ludzi a wyłącznie o zyski.
  Ich interesuje wielkie bezrobocie bo wtedy siła robocza jest tania.

  Z tego wynika że kapitaliści , oligarchowie i inne rodowe czy religijne (równie chciwe "elyty" nie mogą rządzić Narodami.

  Kapitalizm kapitaliści, Oligarchowie muszą służyć Narodowi.... albo zostać zlikwidowani jako wrogowie Narodu (zlikwidowani jak zjawisko , nie fizycznie jako ludzie... np poprzez nacjonalizację majątków..)
  Państwo i majątek Państwowy to majątek Narodowy czyli własność zbiorowa Narodu.
  Majątek prywatny nie należy do Narodu.
  System demokratyczny powinien systemowo ograniczać zjawisko oligarchii... poprzez miękką proporcjonalną nacjonalizację (wzrost udziałów państwa ze wzrostem wielkości firmy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej