Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1750 postów 310 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CO DZIEJE SIĘ W SYRI - WOJSKA USA JĄ OPUSZCZAJĄ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponoć 20 tyś dżihadistów skryło się w podziemnych bunkrach.Zatakowano wycofujący się konwój wojsk USA!?

 Syria jest bliska ostatecznego i całkowitego zwycięstwa nad grupą terrorystyczną ISIS , powiedział w sobotę ambasador Syrii w Rosji Riyad Haddad.

"Jesteśmy bliscy ostatecznego zwycięstwa nad terroryzmem reprezentowanym przez Daesh [ISIS]", powiedział Haddad podczas spotkania z prezydentem Republiki Południowej Osetii w Cchinwali.

Konflikt między siłami rządowymi a terrorystycznymi grupami dżihadystycznymi trwa w Syrii od 2011 r. Od 2015 r. Siły rosyjskie wspierają armię syryjską w jej walce z terroryzmem. Pod koniec 2017 roku ogłoszono klęskę ISIS w kraju arabskim.

Siły rządowe , które niedawno odzyskały kontrolę nad większością wcześniej kontrolowanych przez terrorystów terytoriów, nadal prowadzą ofensywę terrorystyczną w niektórych częściach kraju, w którym ISIS wciąż istnieje.

Jednak grupa terrorystyczna ISIS została przekształcona w tajną sieć i obecnie ma ponad 20 000 członków w Iraku i Syrii , zgodnie z opinią Sekretarza Generalnego ONZ Antonia Guterresa w swoim raporcie na temat zagrożenia ISIS.

 

W tekście stwierdza się, że "pomimo ciągłych wysiłków podejmowanych przez kraje podejmujące działania w celu zwalczania terroryzmu i zapobiegania brutalnemu ekstremizmowi, który prowadzi do terroryzmu, wiele problemów pozostaje do rozwiązania."

"Te problemy wynikają z ciągłej transformacji Daesh z terytorium do tajnej sieci", mówi dokument.

Zauważa, że rdzeń tej sieci jest "słaby", ale wciąż żyje "w Iraku i Syryjskiej Republice Arabskiej , z regionalnymi filiami na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji".

Innym kłopotliwym problemem, dodaje, jest "powrót i ruch zagranicznych terrorystów i członków ich rodzin".

Według szacunków ONZ, ISIS ma w sumie ponad 20 000 członków w Iraku i Syrii, w tym zagranicznych dżihadystów.

W raporcie odnotowano, że napływ zagranicznych terrorystów do ISIS w Iraku i Syrii "ogólnie się zakończył", ale poważnym problemem pozostaje powrót do krajów pochodzenia, proces, który trwa "wolniej niż oczekiwano"

Tłumaczenie z zagranicznego portalu

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA

red.Sławomir Ziembiński

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jak mogą atakować...
  swoi swoich?
 • a gdzie oni pójdą?
  Wojska USA Syrii nie opuszczą. Ogon wydał psu polecenie a Bolton je ogłosił. Przecież Izrael czuł by się samotny i "bezbronny". Co więcej Bolton zaczyna rozkazywać Turcji. Tu spodziewam się wielkiego rozłamu.
 • Problem terroryzmu sam się rozwiąze...
  ale dopiero po rewolucji w USA.
  Rewolucja oddolna w USA jest kluczem do pokojowej przyszłości świata,
  jest kluczem do likwidacji terroryzmu, likwidacji sponsorów terroryzmu, likwidacji globalnej oligarchii (czyli praktycznie globalnej mafii żydowskiej)
  ...
  i dopiero w tych warunkach możliwe będzie wprowadzenie demokracji ludzi równych...bez dominacji tych "równiejszych" z dowolnego nadania.

  Rewolucja w USA rozwiązuje niemal wszystkie problemy świata a w każdym razie te najważniejsze.
  A w USA jest klimat do rewolucji.. najpierw odłączą się pojedyncze stany...a potem reszta ...Globalna mafią żydowska dosłownie siedzi na beczce prochu.
 • @Oscar 12:32:54
  Oby Pan stał się dobrym prorokiem.Cały świat na to czeka.
 • @Oscar 12:32:54
  przeprowadzą się do Polski

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej