Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1485 postów 247 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CO DZIEJE SIĘ W SYRI - WOJSKA USA JĄ OPUSZCZAJĄ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponoć 20 tyś dżihadistów skryło się w podziemnych bunkrach.Zatakowano wycofujący się konwój wojsk USA!?

 Syria jest bliska ostatecznego i całkowitego zwycięstwa nad grupą terrorystyczną ISIS , powiedział w sobotę ambasador Syrii w Rosji Riyad Haddad.

"Jesteśmy bliscy ostatecznego zwycięstwa nad terroryzmem reprezentowanym przez Daesh [ISIS]", powiedział Haddad podczas spotkania z prezydentem Republiki Południowej Osetii w Cchinwali.

Konflikt między siłami rządowymi a terrorystycznymi grupami dżihadystycznymi trwa w Syrii od 2011 r. Od 2015 r. Siły rosyjskie wspierają armię syryjską w jej walce z terroryzmem. Pod koniec 2017 roku ogłoszono klęskę ISIS w kraju arabskim.

Siły rządowe , które niedawno odzyskały kontrolę nad większością wcześniej kontrolowanych przez terrorystów terytoriów, nadal prowadzą ofensywę terrorystyczną w niektórych częściach kraju, w którym ISIS wciąż istnieje.

Jednak grupa terrorystyczna ISIS została przekształcona w tajną sieć i obecnie ma ponad 20 000 członków w Iraku i Syrii , zgodnie z opinią Sekretarza Generalnego ONZ Antonia Guterresa w swoim raporcie na temat zagrożenia ISIS.

 

W tekście stwierdza się, że "pomimo ciągłych wysiłków podejmowanych przez kraje podejmujące działania w celu zwalczania terroryzmu i zapobiegania brutalnemu ekstremizmowi, który prowadzi do terroryzmu, wiele problemów pozostaje do rozwiązania."

"Te problemy wynikają z ciągłej transformacji Daesh z terytorium do tajnej sieci", mówi dokument.

Zauważa, że rdzeń tej sieci jest "słaby", ale wciąż żyje "w Iraku i Syryjskiej Republice Arabskiej , z regionalnymi filiami na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji".

Innym kłopotliwym problemem, dodaje, jest "powrót i ruch zagranicznych terrorystów i członków ich rodzin".

Według szacunków ONZ, ISIS ma w sumie ponad 20 000 członków w Iraku i Syrii, w tym zagranicznych dżihadystów.

W raporcie odnotowano, że napływ zagranicznych terrorystów do ISIS w Iraku i Syrii "ogólnie się zakończył", ale poważnym problemem pozostaje powrót do krajów pochodzenia, proces, który trwa "wolniej niż oczekiwano"

Tłumaczenie z zagranicznego portalu

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA

red.Sławomir Ziembiński

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jak mogą atakować...
  swoi swoich?
 • a gdzie oni pójdą?
  Wojska USA Syrii nie opuszczą. Ogon wydał psu polecenie a Bolton je ogłosił. Przecież Izrael czuł by się samotny i "bezbronny". Co więcej Bolton zaczyna rozkazywać Turcji. Tu spodziewam się wielkiego rozłamu.
 • Problem terroryzmu sam się rozwiąze...
  ale dopiero po rewolucji w USA.
  Rewolucja oddolna w USA jest kluczem do pokojowej przyszłości świata,
  jest kluczem do likwidacji terroryzmu, likwidacji sponsorów terroryzmu, likwidacji globalnej oligarchii (czyli praktycznie globalnej mafii żydowskiej)
  ...
  i dopiero w tych warunkach możliwe będzie wprowadzenie demokracji ludzi równych...bez dominacji tych "równiejszych" z dowolnego nadania.

  Rewolucja w USA rozwiązuje niemal wszystkie problemy świata a w każdym razie te najważniejsze.
  A w USA jest klimat do rewolucji.. najpierw odłączą się pojedyncze stany...a potem reszta ...Globalna mafią żydowska dosłownie siedzi na beczce prochu.
 • @Oscar 12:32:54
  Oby Pan stał się dobrym prorokiem.Cały świat na to czeka.
 • @Oscar 12:32:54
  przeprowadzą się do Polski

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej