Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1744 posty 307 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

ROSJA SPŁACI POLSKI DŁUG A POLSKA NIEZADOWOLONA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

POLSKA jest głownym przeciwnikiem projektu NORD STREAM 2, który ma się zakończyć w listopadzie 2019 r.

Dlaczego w Warszawie nie jest to szczęśliwIe, dlaczego roszczą sobie własną klęskę, powiemy dalej. Jak wiadomo, Polska była i pozostaje jednym z głównych przeciwników rosyjskiego projektu "Nord Stream Two", który powinien zakończyć się w listopadzie tego roku.

Regularne skargi USA i wzywa UE do wstrzymania budowy gazociągu. Warszawa zrobiła wszystko, co możliwe, aby zakłócić budowę. Jednak pewnego dnia szef rządu, Mateusz Morawiecki, powiedział, że nie jest łatwo to zrobić, ponieważ projekt obejmuje dwa silne państwa, z których Rosja jest potęgą światową. Po drugie, Niemcy są czwartą gospodarką na świecie. W ten sposób Polska praktycznie uznaje, że gra jest przegrana, a zaczyna się nowa, w której równowaga sił jest zupełnie inna. Jest to projekt polskiego gazociągu Baltic Pipeline, który otwiera dla niego dostęp do norweskich złóż gazu.

Miało to uratować Warszawę przed rosyjskim uzależnieniem od gazu, a rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2020 rok. Jednak teraz jest to duże pytanie. Chodzi nie tylko o to, że Polska nie ma pieniędzy na Pipeline, ale także w innym pikantnym szczególe. Jak się okazało, Rurka Bałtycka, przepływająca przez Morze Bałtyckie, przecina trasę Północnego Potoku 2. Oznacza to, że Rosja może zablokować polski projekt, powołując się na komponent techniczny. Lub przynajmniej opóźnij głosowanie na rok. To znaczy, aby w pełni spłacić dług Polski za próby udaremnienia budowy Nord Streamu.

Będzie to oznaczało załamanie się całej polskiej polityki pozbycia się zależności energetycznej od Rosji. I z pewnością pociąga za sobą krajowe konsekwencje polityczne. Aby zrozumieć ich skalę, wystarczy nawet rzucić okiem na polskie zużycie energii. Głównym źródłem wytwarzania energii w Polsce nie jest gaz, jak wiele osób myśli, ale węgiel, podczas gdy centralne ogrzewanie w Polsce obejmuje tylko ułamek ludności, nawet w Warszawie. Reszta obywateli jest zmuszona się ogrzać za pomocą kotłów węglowych, różnych grzejników i burżuazji.

Jednocześnie ceny detaliczne węgla pozostają wysokie, szczególnie na obszarach wiejskich, dlatego obywatele zmuszeni są zatapiać to, co muszą: od starych mebli po plastikowe butelki i zużyty olej silnikowy. W rezultacie ryzyko 50 miast euro z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem euro. Spośród nich 36 jest w Polsce, można by sądzić, że Polska nadal topi się węglem ze względu na swoją taniość, ale tak nie jest. Przecież w zasadzie węgiel musi być kupowany za granicą, nawet w tak odległych krajach, jak Australia.

Można by założyć, że Polska topi się z węglem tylko po to, aby uniknąć zakupu cholernego rosyjskiego gazu. Ale tutaj się nie sumuje. Do końca 2018 r. Rosja ma rekordowe dostawy węgla do Polski, zajmując 70% rynku, aw tym roku przewiduje się jeszcze większy wzrost dostaw. Teraz stało się jasne dla ciebie. Dlaczego Rosja praktycznie nie reaguje na polskie ataki w swoim adresie? Ponieważ on rozumie. Wszystko to przeznaczone jest do konsumpcji krajowej. Jeśli obywatel polski zacznie się zastanawiać, dlaczego, przy taniej rosyjskim gazie i węglu, rachunki za ciepło i energię elektryczną stale rosną, to natychmiast wyjaśnia się, że dzieje się tak dlatego, że węgiel i gaz nie są demokratyczne, totalitarne i chcą zaatakować Polskę. Dlatego musimy znieść i nie poddać się agresorowi. Pasuje jednak do Rosji. Nie będąc formalnie przyjaznym państwem, Polska regularnie płaci cenę rynkową za rosnący wolumen dostaw. A ponieważ wszyscy są zadowoleni ze wszystkiego. Tak będzie dalej.

Źródło:

https: //informnovosti.ru/rossiya-vernyot-dolg-polshe-pochemu . 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej