Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1750 postów 310 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

MIG 29 SPADŁ , PILOT SIĘ KATAPULTOWAŁ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

POLSKIE LOTNICTWO WOJSKOWE jest w fatlnym stanie.Marynarka Wojenna też ma statki powietrzne bardzo starej daty.Trzy eskadry MIG-29 nie będą natenczas latały - mają już ponad 30 lat i są awaryjne!

 

 Generał Tomasz Drewniak:

                  Intensywność podobnych wypadków pokazuje kierunek, do którego zmierzamy. Przez 28 lat MiG-i latały bezpiecznie, choć zdarzały się incydenty, nigdy jednak tak poważne. Ale samoloty się starzeją, nowych brakuje, więc trudno mówić tylko o czystym przypadku. Niestety to wszystko można było przewidzieć.

WRÓG MOŻE W CZTERY GODZINY ZNISZCZYĆ POLSKIE LOTNICTWO!.

– Sprzęt jest coraz starszy, a personelu coraz mniej. A to oznacza, że z roku na rok sytuacja robi się coraz gorsza. MON nadal nie ma żadnej koncepcji na lotnictwo. Kilka dni temu pan minister Błaszczak mówił o zakupie samolotów piątej generacji. To na razie są deklaracje, mam jednak nadzieję, że zostaną zrealizowane, bo jeśli nie, to polskie lotnictwo się skończy. A trzeba pamiętać, że w przypadku lotnictwa programy są długofalowe, karabinki można kupić od razu, przetarg na samoloty i jego realizacja trwa lata. Kontrakt na F-16 podpisał rząd SLD, z premierem Millerem na czele, a matką i ojcem chrzestnym zostali Maria i Lech Kaczyński. Zawsze się śmieje, że gdyby od początku wiedział o tym premier Miller, to nie podpisałby tego kontraktu.

Piloci odchodzą najczęściej do prywatnych linii lotniczych lub Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jest wiele wakatów. Czy widzi pan, by ktoś próbował ich zatrzymać?

– Niestety nie. A sposób jest tylko jeden: ludziom trzeba stworzyć odpowiednie warunki, żeby chcieli służyć w polskim wojsku. Nie chodzi tylko o pieniądze, które de facto najłatwiej zebrać. Trzeba im dać dobry sprzęt i zadania do wykonania, których nie dostaliby nigdzie indziej, które napawają ich dumą. Muszą czuć się częścią zespołu, mieć poczucie, że są ważnym elementem całego systemu, za który ponoszą odpowiedzialność. A jeżeli czują się tylko dodatkiem do czegoś, to wtedy szukają innych pomysłów na życie.

Cały czas mamy także problem z częściami do MiG-ów. Polska nie kupuje ich z Rosji, przez międzynarodowe embargo nałożone na rosyjskie uzbrojenie. Organizujemy je z Ukrainy i Białorusi. Czy to jest duży problem?

– Oczywiście! I ten problem będzie trwał aż do końca ich eksploatacji, a nawet będzie się nasilał, bo części jest coraz mniej. A nasze relacje z Ukrainą raczej się pogarszają.

Bezbronna armia. W naszych siłach zbrojnych zostały dymiące zgliszcza

Pana ocena  stanu lotnictwa Marynarki Wojennej RP?

– Muszę zacytować słynny hymn marynarzy, bo on najlepiej oddaje stan całej marynarki, a szczególnie jej lotnictwa: „Morze, nasze morze, wiernie będziemy ciebie strzec, albo na dnie twoim lec”. W Polsce w ogóle nie ma koncepcji morskiej. Nie wiemy, jakie kupimy okręty. Nie wiemy, jakie mają być zadania tych okrętów. Dlatego mamy do czynienia z wegetacją polskiej marynarki i jej lotnictwa.

 


WYŁANIA SIE Z PANA RELACJI BRZYDKI OBRAZ...

 

  Tak, to jest bardzo brzydki  obraz. Jeżeli na siły powietrzne jeszcze możemy narzekać, to lotnicy marynarki już się powinni zapłakać. System walił się od wielu lat, zakup nowych śmigłowców był dobrym rozwiązaniem, zatrzymałby korozję, bo byśmy wymienili wszystko na nowe elementy. To lotnictwo marynarki miało być głównym beneficjentem programu śmigłowcowego.

Antoni Macierewicz unieważnił jednak kontrakt na śmigłowce.

  I dzisiaj widać efekty łatania tej sytuacji. Potrzeba całościowej koncepcji, systemu wsparcia i szkolenia, logistyki. A obserwujemy jakieś doraźne, nerwowe ruchy, poprzez jednorazowy zakup czterech sztuk. Nie da się w sensowy sposób eksploatować czterech śmigłowców i dla nich szkolić ludzi i budować oddzielny system.

To wynika ze złej woli obecnie rządzących, czy z ich amatorszczyzny?

  Nie posądzam nikogo o złą wolę. To wynika z niewiedzy i pozbycia się ludzi, którzy posiadali odpowiednie kompetencje.

Teraz słychać, że MON chce kupić drony, częściowo zamiast nowych śmigłowców. To dobre rozwiązanie?

    Oczywiście powinniśmy kupować także systemy bezzałogowe. Jednak nie zamiast klasycznych śmigłowców. To są systemy komplementarne, które się wspierają.

Czyli po prostu trzeba kupić nowe maszyny                   

 

 Absolutnie! MiG-i należy trzymać tylko do momentu jak najszybszego zakupu nowych samolotów. Mamy na to może jeszcze dwa, trzy lata, maksymalnie cztery. Jeżeli w tym czasie nie kupimy niczego nowego, to powstanie ogromna dziura między zejściem z jednego systemu i przejściem na nowy, i wtedy nie uratujemy ani ludzi, ani sprzętu i będziemy musieli wszystko stworzyć od zera.

JAKĄ ILOŚC SAMOLOTÓW POTRZEBUJEMY AKTUALNIE?

– Do zastąpienia mamy trzy eskadry. Minimum dla Polski to 100 samolotów lotnictwa myśliwskiego, mamy 48 sztuk F-16, więc brakuje nam 52 samolotów.

Gen. bryg dypl. pil. rez. Tomasz Drewniak - pilot wojskowy pierwszej klasy w lotnictwie myśliwskim i transportowym. Od lipca 2017 roku, po odejściu do cywila został ekspertem Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. Absolwent Akademii Dowódczo Sztabowej Sił Powietrznych Maxwell (USA) i Akademii NATO w Rzymie. Były Inspektor Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (styczeń 2016 – lipiec 2017), były Szef Zarządu Wojsk Lotniczych, Zastępca Inspektora Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (styczeń 2014-2016), były Szef Wojsk Lotniczych, Zastępca Szefa Szkolenia Sił Powietrznych (marzec 2013 – styczeń 2014).

 

Taka jest PRWADA o naszym Wojsku Polskim!

MORSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE

Kontradmirał 

Słąwomir Ziembiński

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Po wojsku najlepiej widać realizację przez PiS programu "Polska w ruinie"
  Zerwali kontrakt na śmigłowce, w zamian wojsko ma plastikowy model śmigłowca Macierewicza i zdaje się puste korpusy, za które przepłacono niemiłosiernie. Praktycznie nie ma rzeczy jakiej by nie realizował PiS by nie okazało się to destrukcją danej dziedziny działania państwa. Najlepiej wychodzą im afery i "im się należy".
 • @ Autor, All
  W sumie to jak się dobrze popatrzy to w całej "festung ojropa" sytuacja jest dość podobna. Niemcy sami się przyznali, że w razie agresji Rosji (tak, wiem jak to "brzmi") nie mieliby jak przyjść nam z pomocą. Francuzi w Libii używali bomb z... cementu. Brytolom najnowocześniejszy okręt podwodny na świecie "got broken" :-DDD

  A skąd to wynika? Ano moim zdaniem z braku suwerenności monetarnej. Celem NWO jest aby państwa narodowe padły, więc jest niedopuszczalne aby miały się czym bronić w razie gdyby może jacyś patriotycznie nastawieni wojskowi usiłowali się przeciwstawić ich planom.
  W Niemczech spisek komandosów nie wypalił, w Polsce był "Smoleńsk" i "katastrofa" w Mirosławcu, o Francji to już chyba szkoda pisać.
  W osi bezpieczeństwa w Europie jaką widziałem w książce Brzezińskiego, są jeszcze Hiszpania i... Ukraina. To ostatnie państwo teraz to już jakiś żart jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Hiszpania nie potrafi na kontynencie Afrykańskim (mają tam enklawę) zatrzymać fali uchodźców pomimo umocnień. Oś się zatem rypła. Reszta państw to z uwagi na potencjał ludnościowy tylko przystawki do tej.... "ośki".
  Krótko pisząc: Kein Geld, keine Festung ;-(
 • @ Autor, All
  "Kein Geld, keine Festung ;-("

  Przepraszam, że po niemiecku - podoba mi się słówko "festung" - pobrzmiewa w nim taka trochę głupia pruska zawziętość ;-DDD
 • @Zawisza Niebieski 22:19:01
  A kiedy i za co mają zakupić nowy sprzęt dla Wojska jeśli ledwo nadążają dokupować wciąż rozbijane osobówki dla SOP'u :))
  A poza tym po co mieli by to robić?
  "Ich" ojczyzna jest dość bezpieczna - a tu dla Polski niedawno kupili chyba z wolnej ręki jeden czy dwa śmigłowce i tyle wystarczy aby szybko ewakuować dwa koty, prezesa i panią basię
 • @Zawisza Niebieski 22:19:01
  Poza tym wszystkim Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP żadnego problemu nie widzi :)) :)) :))

  https://pbs.twimg.com/media/D04D-1bX0AAqcQU?format=jpg&name=small
 • @Zawisza Niebieski 22:19:01
  No i poza tym mamy "mocne wojsko" gdyż dzięki szalonemu antkowi Polska jest już bezpieczna gdyż przestała być bezbronna

  https://pbs.twimg.com/media/D0_CRa0WkAEv_t0.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/D0-rS61XcAEY3Ne.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/D0-nFL9WsAA2OuX.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej