Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1744 posty 307 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

GENERAŁ ZARUSKI TO FLAGOWY OKRĘT GDAŃSKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Gdańsku marinie przy ul.Siennej trwaja prace bosmanskie przed wypłynięciem w pierwszy rejs w roku 2019 dużego żaglowca, co się zowie GENERAŁ ZARUSKI z młodzieżą.Takie rejsy są już zaplanowane można się zapisać na stronie internetowej.

GDAŃSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI -TU MOŻESZ ZAPISAC SIĘ NA 3-TYGODNIOWY REJS:

zaruski.pl/wydarzenia/gdanska-szkola-pod-zaglami-2019/

  

 

 

 Celem eksploatacji jachtu „Generał Zaruski”, jest szkolenie żeglarskie i edukacja morska młodzieży, a także promocja wolontariatu, współpraca w ramach lokalnych i ponadregionalnych programów żeglarskich oraz międzynarodowej wymiany młodzieży, promowanie tradycji morskich. STS Generał Zaruski pełni także rolę morskiego ambasadora hanzeatyckiego miasta Gdańska, promując jego związki z morzem w kraju i za granicą.

W każdym sezonie żeglarskim na STS Generał Zaruski odbywają się rejsy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz promujące Miasto Gdańsk jako morski i żeglarski port na Bałtyku. Jednostka bierze udział w imprezach żeglarskich takich jak: Baltic Sail, Hanse Sail Rostock, Kieler Woche, Sail Bremerhaven czy The Tall Ships’ Races.

Poza sezonem żeglarskim na Zaruskim odbywają stacjonarne zajęcia edukacyjne i kursy żeglarskie, a także warsztaty prac bosmańskich i szkutniczych dla chętnych. Przygotowana jest także oferta programowa zajęć w czasie wolnym od szkoły, jak ferie czy wakacje.

Zapraszamy instytucje edukacyjne i grupy zorganizowane realizujące programy wychowania morskiego, do współpracy i współorganizacji rejsów (z wyprzedzeniem 6-8 miesięcy). W każdym sezonie organizowane są dłuższe i krótsze rejsy, poprzedzone różnymi formami rekrutacji i zajęć dydaktycznych w okresie jesienno-zimowym. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży żeglarstwem, kulturą morską i korzyściami płynącymi z dostępu Polski do morza. Zachęcamy też do zwiedzania żaglowca podczas jego postoju w porcie. Może to być okazją do spotkania z załogą oficerską, wysłuchania „morskich opowieści”, poznania historii jednostki, jej patrona i dzieła jej odbudowy.

W celu współorganizacji rejsu czy zwiedzania zorganizowanego, prosimy o kontakt z Biurem Armatorskim (informacje szczegółowe w zakładce „Kontakt”).

Wydarzenia i rejsy w których bierze udział STS Generał Zaruski, możecie śledzić na stronie głównej w oknie „Nadchodzące wydarzenia”.

 Niebawem nasz Gdański Flagowy Okręt Generał Zaruski wypłynie z młodziężą w swój pierwszy REJS w roku 2019.Zabierze on młodzież szkolną z ktorą to odwiedzi porty Zatoki Gdanskiej takie jak HEL a może i popłynie do Władysławowa lub nawet do Łeby?
Wszysko zależy od wiatrów , jak powiedział Bosman.Chłopaki pod jego okiem wykonują pracę bosmanskie , czyszczą i polerują złote litery, które zawiszone zostaną na burtach tego żaglowca.Stopy wody pod kilem życzy załodze Czerwony Korsarz.W przystani na Siennej cumuja też motorówki Polcji Wodnej i Straży Miejskiej w Gdańsku.Bosman tej przystani mówi mi jakie jednostki mogą tutaj cumować i ile to kosztuje za dobę?

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

 

REPORTAŻ CZERWONEGO KORSARZA Z MARINY PRZY ULICY SIENNEJ W GDAŃSKU GDZIE ZACUMOWANY JEST GENERAŁ ZARUSKI:

www.youtube.com/watch

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej