Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1601 postów 285 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

GENERAŁ ZARUSKI TO FLAGOWY OKRĘT GDAŃSKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Gdańsku marinie przy ul.Siennej trwaja prace bosmanskie przed wypłynięciem w pierwszy rejs w roku 2019 dużego żaglowca, co się zowie GENERAŁ ZARUSKI z młodzieżą.Takie rejsy są już zaplanowane można się zapisać na stronie internetowej.

GDAŃSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI -TU MOŻESZ ZAPISAC SIĘ NA 3-TYGODNIOWY REJS:

zaruski.pl/wydarzenia/gdanska-szkola-pod-zaglami-2019/

  

 

 

 Celem eksploatacji jachtu „Generał Zaruski”, jest szkolenie żeglarskie i edukacja morska młodzieży, a także promocja wolontariatu, współpraca w ramach lokalnych i ponadregionalnych programów żeglarskich oraz międzynarodowej wymiany młodzieży, promowanie tradycji morskich. STS Generał Zaruski pełni także rolę morskiego ambasadora hanzeatyckiego miasta Gdańska, promując jego związki z morzem w kraju i za granicą.

W każdym sezonie żeglarskim na STS Generał Zaruski odbywają się rejsy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz promujące Miasto Gdańsk jako morski i żeglarski port na Bałtyku. Jednostka bierze udział w imprezach żeglarskich takich jak: Baltic Sail, Hanse Sail Rostock, Kieler Woche, Sail Bremerhaven czy The Tall Ships’ Races.

Poza sezonem żeglarskim na Zaruskim odbywają stacjonarne zajęcia edukacyjne i kursy żeglarskie, a także warsztaty prac bosmańskich i szkutniczych dla chętnych. Przygotowana jest także oferta programowa zajęć w czasie wolnym od szkoły, jak ferie czy wakacje.

Zapraszamy instytucje edukacyjne i grupy zorganizowane realizujące programy wychowania morskiego, do współpracy i współorganizacji rejsów (z wyprzedzeniem 6-8 miesięcy). W każdym sezonie organizowane są dłuższe i krótsze rejsy, poprzedzone różnymi formami rekrutacji i zajęć dydaktycznych w okresie jesienno-zimowym. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży żeglarstwem, kulturą morską i korzyściami płynącymi z dostępu Polski do morza. Zachęcamy też do zwiedzania żaglowca podczas jego postoju w porcie. Może to być okazją do spotkania z załogą oficerską, wysłuchania „morskich opowieści”, poznania historii jednostki, jej patrona i dzieła jej odbudowy.

W celu współorganizacji rejsu czy zwiedzania zorganizowanego, prosimy o kontakt z Biurem Armatorskim (informacje szczegółowe w zakładce „Kontakt”).

Wydarzenia i rejsy w których bierze udział STS Generał Zaruski, możecie śledzić na stronie głównej w oknie „Nadchodzące wydarzenia”.

 Niebawem nasz Gdański Flagowy Okręt Generał Zaruski wypłynie z młodziężą w swój pierwszy REJS w roku 2019.Zabierze on młodzież szkolną z ktorą to odwiedzi porty Zatoki Gdanskiej takie jak HEL a może i popłynie do Władysławowa lub nawet do Łeby?
Wszysko zależy od wiatrów , jak powiedział Bosman.Chłopaki pod jego okiem wykonują pracę bosmanskie , czyszczą i polerują złote litery, które zawiszone zostaną na burtach tego żaglowca.Stopy wody pod kilem życzy załodze Czerwony Korsarz.W przystani na Siennej cumuja też motorówki Polcji Wodnej i Straży Miejskiej w Gdańsku.Bosman tej przystani mówi mi jakie jednostki mogą tutaj cumować i ile to kosztuje za dobę?

Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
red.Sławomir Ziembiński
www.fundacja-slawpol.eu

 

REPORTAŻ CZERWONEGO KORSARZA Z MARINY PRZY ULICY SIENNEJ W GDAŃSKU GDZIE ZACUMOWANY JEST GENERAŁ ZARUSKI:

www.youtube.com/watch

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej