Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1744 posty 307 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

O JAKIE APANAŻE IDZIE GRA W WYBORACH DO UE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zobaczcie to na przykładzie eurodeputowanego Janusza Lewandowskiego onegdaj KOMISARZA UNIJNEGO!Twierdzi on że płaca minimalna w POLSCE , która jest wysokości jednodniowej diety europosła jest wystarczająca do egzystencji!

 

EUROPOSEŁ JANUSZ LEWANDOWSKI SAM ZGROMADZIŁ MAJĄTEK W BRUKSELI A SKĄPI NA PENSJE DLA RODAKÓW!

 
Kwoita 1286 złotych to nie jest niska płaca minimalna, obwieścił w maju 2015 roku Janusz Lewandowski, polityczny milioner z Brukseli, którego wyobraźnię społeczną kształtowały w minionej dekadzie zarobki od 40 do 80 tys. zł miesięcznie. Pewnie  europoseł Lewandowski,  to współczesny marksista w liberalnym fraku?

 

 W  2004 roku wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu. Z działalności politycznej zgromadził podziwu godny majątek osobisty. Setki tysięcy euro, ponad 100.metrowy apartament w Brukseli, mieszkania w kraju.
"Wybiliśmy się na niepodległość, wybiliśmy się na gospodarność" oświadczył na konwencji Koalicji Europejskiej.
Nie skłamał.


Będąc modelowym liberałem wolny rynek polecał innym, sam wybijał się na samodzielność gospodarczą mozołem polityczno-urzędniczym.
W roku 2013, ostatnim pełnym roku pracy na stanowisku komisarza EU, polityk KLD, UW, PO zarobił ponad 211 tys. euro, średnio co miesiąc to ponad 17,5 tys euro.
Do tego 35 tys. euro rocznego dodatku mieszkaniowego i 7 tys. euro funduszu reprezentacyjnego, nadto jedna pensja miesięczna na koszty przeprowadzki. W dobytku uciułanym na posadzie państwowej w Brukseli jest także skromna emerytura już od 65 roku życia - nieco ponad 18 tys. złotych co miesiąc bez fatygowania listonosza.


Kiedy Janusz Lewandowski przestał już być komisarzem - a był od lutego 2010 do lipca 2014 - to dzięki 107 tysiącom Pomorzan dostał znowu pracę w PE. Gorzej płatną, ale przecież nie niskopłatną. Obok 6249 euro po opodatkowaniu - plus 310 euro dziennej diety - pensji parlamentarzysty odbierał także tak zwane świadczenie przechodnie w kwocie 8420 euro miesięcznie. To swoisty ekwiwalent dla wysokich rangą funkcjonariuszy UE zapewniający im bezpieczeństwo materialne i etyczne po utracie urzędu.


Jeszcze w czerwcu 2017 to tak zwane świadczenie przechodnie wynosiło 7020 euro co w połączeniu z pensją europosła 6611 euro czyniło prace w delegacji całkiem znośną. Dopiero od lipca 2017 dodatek ten wydaje się być lichy, choć pewnie nauczyciele strajkujący pod moralnym patronatem Koalicji Europejskiej chętnie wzięliby od polityka PO 2772 euro miesięcznie bez brania uczniów w zastaw.


Zgromadzone na robotach publicznych środki J. Lewandowski wykorzystywał bez zbędnej brawury, w obejściu z gotówką był raczej konserwatystą niż finansowym hazardzistą. Kolekcjonował złote, euro, dolary i mieszkania, żadnych ryzykownych substytutów pieniądza. Ponad 500 tys. złotych, ponad 270 tys. euro, ponad 36 tys. dolarów, a do tego 5 mieszkań, z czego jedno o powierzchni 104 m.kw. warte 360 tys. euro kupione roztropnie i bez nadmiernego ryzyka w Brukseli. Kredyt w wysokości 200 tys. euro wzięty przez komisarza w banku Belfius został spłacony błyskawicznie od 2011 do sierpnia 2014. Skoro jednak rocznie komisarz inkasował 35 tys. euro deputatu mieszkaniowego, to kredyt w 75 proc. spłacili europejscy podatnicy, w części jego pomorscy pracodawcy.


Inne nieruchomości J. Lewandowski posiada lokalnie. To 4 mieszkania: 43 m. kw., to wspólnie z córką, 107,6 m. kw, wspólnie z żoną, 112 m. kw. w połowie darowizna matki, a także 66 m. kw., które zniknęło z ostatniego oświadczenia. Do tego 4,8 hektara gruntu kupionego okazyjnie za 25 tys. złotych.


Świadcząc usługi polityczne w eksporcie J. Lewandowski zarabiał w ostatnich latach od ok. 75 tys. zł miesięcznie w najlepszym okresie po skromne 40 tys. zł, nie licząc bonusów osadzonych w regulaminach Unii Europejskiej dla komisarzy i parlamentarzystów. To daje z grubsza rzecz biorąc 6 milionów złotych. Zwrot z zainwestowanego kapitału spełnia więc wszelkie liberalne normy.
Można sądzić, że Janusz Lewandowski nie sądzi, że tak skomponowana płaca minimalna była niska. W maju 2015 roku J. Lewandowski doznał olśnienia w towarzystwie premier Ewy Kopacz, też z PO, ale z pierwotnym unerwieniem z ZSL: - Nie sądzę, żeby polska płaca minimalna była niska - skomentował jako przewodniczący rady gospodarczej kwotę 1286 złotych, jaką jego rząd dopuszczał jako wynagrodzenie minimalne.


To dokładnie tyle, ile wynosi dieta dzienna w europejskiego parlamentarzysta. Zdaniem Lewandowskiego, w sam raz dla jego rodaków na miesiąc.

TERAZ WIECIE O CO IDZIE WSZYSTKIM KANDYDUJĄCYM DO UE POLSKIM POLITYKOM NIEZALEŻNIE OD ICH PRZYNALEŻNOŚĆI KOALICYJNEJ?

A co Wy o tym myślicie napiszcie to w KOMENTARZACH.

red.Sławomir Ziembinski

 www.neon24.pl

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • W pełni sie z tym zgadzam
  niedawno "polscy" europosłowie głosowali przeciw ustawie zakazującej korporacjom na stosowanie różnych receptur i składów surowcowych i materiałowych produktów produkowanych dla róznych krajów.
  Czyli np piwo produkowane dla Polski może zawierać gorszy a może i szkodliwy skład w porównaniu do tego piwa tej samej marki produkowanego dla Niemiec.
  https://marucha.wordpress.com/2019/04/18/kto-wyjasni-dlaczego-oni-to-zrobili-dlaczego-europoslowie-po-zaglosowali-przeciw-zakazowi-podwojnej-jakosci/
 • Dzisiaj już nie o to chodzi w wyborach do UE
  Dzisiaj chodzi o to aby UE zreformować od środka.
  Do UE trzeba wprowadzić reformatorów w kierunku UE państw narodowych a nie jak dotychczas UE jako kolonizatora Europy pod żydowskim zarządem

  UE trzeba albo zreformować od środka (wybory są taką szansą) albo rozwalić poprzez różne "EXIT'y".

  To element globalnej walki z globalną mafią żydowską.
  Państwa narodowe na całym świecie a zwłaszcza w Europie zrywają kajdany.

  W USA nie ma Narodu są tylko imigranci z różnych Narodów to takie wysypisko śmieci Narodowych.
  Tam proces wyzwalania od globalnej mafii żydowskiej będzie trudniejszy... bo mafia skutecznie napuści na siebie różne narodowe mniejszości.
  W Europie też to może zrobić napuszczając na siebie całe narody.. ale Europa już nie chce kolejnej wojny światowej w Europie... a Putin też nie chce.
 • @Oscar 10:06:32
  Jużci im pozwolą zreformować NWO-wską UE.
  Wsiąkną jak wszyscy pozostali którzy być może mieli dobre chęci.
 • @Jan Paweł 12:32:45
  Wszystko zależy od nowego układu sił w parlamencie.
  Będą oczywiście przekupstwa, zastraszenia, machlojki..ze strony mafii.
  Siła mafii to jej degeneracja moralna czyli przekupstwa, zastraszanie, piątkowy samobójca i propaganda propaganda i jeszcze raz propaganda.
  Samej mafii jest nie wiele...krótka ławka a na krótkiej ławce mało jest "zdolnych i mądrych" dlatego mafia jest wprawdzie bogata ale głupia.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej