Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1707 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

MAX KOLONKO UŚWIADAMIA NAS ILE DOSTAJE EUROPOSEŁ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ORAZ NA CO WYDAWANE SĄ PIENIĄDZE PRZEZNACZONE NA JEGO BIURO......których to BIUR bardzo cząsto wcale NIE MA?Te pieniądze służą PARTIOM POLITYCZNYM - tak twierdzi MAX KOLONKO!?

 FILM  MAXA KOLONKO DEMASKUJĄCY POLITYKÓW ,   KTÓRZY IDĄ KANDYDOWAĆ DO PE:

www.youtube.com/watch

 Wybory do PE.  Na jaką emeryturę mogą liczyć europosłowie?
W tej grupie są też Janusz Lewandowski i Bogusław Liberadzki, ale oni ostatecznie zdobyli mandat na kolejne 5 lat i z niedzielnych wyborów wyszli zwycięsko.

Sytuację najlepszą  ma  wspomniany wcześniej Mirosław Piotrowski. I on najprawdopodobniej będzie jednym z niewielu, który z odprawy rzeczywiście skorzysta. Jest bowiem najmłodszy z tej grupy i w tym roku kończy dopiero 53 lata. Dodatek prawdopodobnie otrzyma również Lidia Geringer de Odenberg, która 63 lata skończy dopiero we wrześniu 2020 roku.

Teresa Czerwińska to jedna z osób, które najprawdopodobniej stracą stanowisko "przy okazji" powyborczej rekonstrukcji
Rekonstrukcja rządu pewna. Teresa Czerwińska może odejść razem z nowymi europosłami

Dlaczego akurat 63 lata? Po przekroczeniu tej granicy europoseł nabywa prawa do emerytury. W przypadku, gdy parlamentarzyście przysługuje i odprawa, i emerytura, ten musi dokonać wyboru.

Wielu z nich zapewne wybierze comiesięczne świadczenie. Szczególnie, że są to całkiem spore pieniądze. Emerytura stanowi bowiem 3,5 proc. miesięcznego wynagrodzenia za każdy rok w Brukseli. Innymi słowy - nieco ponad 1000 złotych za każdy rok sprawowania mandatu, 5 tys. zł za pełną kadencję.

Zwiefka, Siekierski czy Gierek uzbierali trzy pełne kadencje, dlatego ich świadczenie wyniesie ponad 15 tys. zł. 450 tys. zł uzbiera się więc już po niespełna 3 latach.

Ale nie wszyscy mogą pochwalić się tak imponującym stażem w Brukseli. Na przykład Jarosław Wałęsa po 10 latach w roli europosła dostanie niespełna 300 tys. zł odprawy i 10 tys. zł emerytury, gdy już skończy 63 lata.


Ryszard Czarnecki nie miał łatwej nocy. W niedziele go nie było w Parlamencie Europejskim, w poniedziałek ma na to szansę
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Nerwowa noc Ryszarda Czarneckiego. Na włosku wisiało 1,5 mln zł
Wiek emerytalny osiągnęło już 19 z ponad 30 ustępujących posłów. Ich świadczenia będą się więc wahać od 5 do 15 tys. zł. Na mniejsze pieniądze mogą więc liczyć na przykład Michał Boni, Julia Pitera, Adam Szejnfeld, Bolesław Piecha czy Kazimierz Ujazdowski. Oni w Brukseli byli tylko przez ostatnie 5 lat.

Co istotne, unijna emerytura nie ma żadnego przełożenia na tę krajową. Jeśli więc europarlamentarzysta opłacał składki w ZUS, to otrzyma dodatkowe świadczenie z polskiego Zakładu. I nie ma przy tym znaczenia, że już jedno pobiera.

Czy aktualni ministrowie i v-ce premier powinni porzucać swoje funkacje w Rządzie RP  aby wyjechać do Paralamenu UE?

 

I CO WY NATO NASI CZYTELNICY?

www.neon24.pl

red.Sławomir Ziembiński

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Max Kolonko- mowi jak Jest!
  Dlatego kazdy polski portal...jesli chce uchodzic za Polski Portal powinien miec zalaczony link na kanal Maxa Kolonko.
  Max nadaje z USA i zna tematy USA, czym rozni sie od wszystkich innych nadajacych z Polski i zpolskiego punktuy widenia.
  Max jest nieocenionym nabytkiem dla Polskiego Narodu...I chyba wlasnei dlatego robi sie wszystko , zeby go...zamilczec…
  Zaden z Autorytetof nie powola sie na Maxa….bo...wicie rozumicie….
  I tak ci to juz jest pomiedzy Prawdziwymi Polakami obojetnie jakiego ethnicznego pochodzenia:-))))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej