Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1750 postów 310 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

WOJNA Z HUAWEI ZAKOŃCZONA !?ROSJA W NATARCIU IT!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Американские IT-корпорации выступили с прогнозом о том, что союз Москвы и Пекина в сфере создания сети 5G обернется глобальным расколом интернет-пространства. Мир идет к следующей ступени интернет-технологий и коммуникаций.

Amerykańskie korporacje IT prognozowały, że związek Moskwy i Pekinu w dziedzinie tworzenia sieci 5G spowoduje globalny podział przestrzeni internetowej. Świat przechodzi na kolejny etap technologii internetowej i komunikacji. I na tym etapie Rosja, która nie jest uważana za lidera technologicznego, może objąć prowadzenie, według amerykańskich mediów.


Dlaczego porzucenie technologii Huawei zamienia Stany Zjednoczone w outsidera technologii?


Dyrektor generalny Google Eric Schmidt powiedział w piątek, że wydarzyło się wydarzenie, które będzie podstawą podziału sieci World Wide Web na dwa obozy: Internet pod przywództwem Chin i Internet należący do Stanów Zjednoczonych. Schmidt oznacza, że ​​chińska firma telekomunikacyjna Huawei zawarła umowę z Rosją na budowę sieci 5G.

Obecnie Huawei wyprzedza USA na drodze do powszechnego 5G. Niektórzy eksperci obawiają się, że wojna handlowa z Pekinem spowolni rozwój amerykańskiej technologii, powiedział CNN, cytując Schmidta.

Jak dotąd to opóźnienie jest bezkrytyczne, ale wkrótce Waszyngton i Pekin wejdą w technologiczną walkę o rynek sieci nowej generacji. Pozostali gracze będą musieli wybrać stronę, w oparciu o względy polityczne. W międzyczasie, nawet oryginalne kraje proamerykańskie są coraz bardziej skłonne do współpracy z Chinami, ostrzega kanał. Ponieważ nie chcą być w sytuacji technologicznego zacofania.

Google ostrzegł rząd Donalda Trumpa o zagrożeniach, jakie mogą powstać w związku z bezpieczeństwem narodowym, jeśli środki karne przeciwko Huawei nie zostaną zniesione. Zostało to zgłoszone w piątek przez gazetę Financial Times w odniesieniu do trzech źródeł.

Głównym problemem Google, według publikacji, było zagrożenie opracowania własnej wersji oprogramowania chińskiej firmy, która uczyniłaby Android bardziej podatnym na hakerów. „Google uważa, że ​​zawieszenie współpracy z Huawei jest niebezpieczne dla Stanów Zjednoczonych ze względu na prawdopodobieństwo utworzenia dwóch systemów operacyjnych Android: oryginału i jego kopii”, pisze TASS.

Ogólnie rzecz biorąc, Google obawia się, że współpraca Huawei z Rosją pogłębia „podział” globalnego Internetu, co może doprowadzić do silnego konkurenta amerykańskiej branży IT.

Jednak w samym rosyjskim środowisku eksperckim nie spieszy się z echem takich prognoz, które są nam tak pochlebne. Alexander Baranov, szef Departamentu Bezpieczeństwa Informacji w Wyższej Szkole Ekonomii, akademik Akademii Kryptografii Federacji Rosyjskiej, nazwał publikację CNN „posunięciem propagandowym. Według niego produkty Huawei nie są czymś zasadniczo nowym.

„Huawei ma własny rozwój na poziomie zbliżonym do amerykańskiego Cisco Systems (jednego z liderów w dziedzinie technologii informatycznych) i innych firm informatycznych. Nie mówiąc już o tym, że mają już własną technologię wyprzedzającą Amerykanów. Huawei ma tylko potencjał produkcji urządzeń dla sieci 5G. Aby Rosja mogła wykorzystać ten potencjał i wyprzedzić USA, najpierw trzeba rozdzielić częstotliwości w tym zakresie przez operatora komórkowego. Musimy zacząć budować nowe wieże - powiedział Baranow w gazecie VIEW. Przyznał: na razie „5G w naszych telefonach to złudzenie”.

Zdaniem eksperta, wskaźnik tego, czy chińska firma będzie w stanie zaoferować swoje technologie, zostanie wykazany przez jej zdolność do przetrwania w ciągu najbliższych dwóch lat substytucji importu, którą „Amerykanie zorganizowali dla nich”. Baranow przypomniał, że Huawei już zrezygnował z produkcji telefonów.

„Dopiero wtedy staje się jasne, czy Huawei jest niezależnym deweloperem, czy też jest kompilatorem amerykańskich rozwiązań. Naprawdę nie wiemy, co zrobili Chińczycy i co skopiowali ”- mówi źródło.

Dlaczego Google walczyło o Huawei? Baranow jest przekonany, że w rzeczywistości gigant poszukujący nie obawia się pojawienia się alternatywy dla swojego systemu operacyjnego Android, „co może napisać student trzeciego roku Wydziału Matematyki Obliczeniowej Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego”. W rzeczywistości Google nie chce stracić przychodów ze współpracy z chińską firmą, ponieważ główną wartością nie jest sam system operacyjny, ale aplikacje do niego, które są napisane przez cały świat.

„Google już stracił trochę pieniędzy. Firma nie chce angażować się w tę wojnę, bo dla nich cienki świat jest lepszy niż dobra walka. Twierdzili trzeźwo, że nie mają powodu do walki - powiedział Baranow.

Igor Ashmanov, ekspert ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego, dyrektor generalny Ashmanov & Partners, uważa, że ​​szanse Huawei są całkiem dobre.

„Jeśli Huawei zainstaluje własny system operacyjny na wszystkich telefonach, jedynym pytaniem jest, czy sam telefon będzie konkurencyjny. Smartfony Huawei są wyraźnie konkurencyjne. Jeśli będzie sklep z aplikacjami i interfejs użytkownika, a wszystko będzie działać stabilnie, użytkownicy nie będą mieli pytań - powiedział Ashmanov w VIEW.

Ekspert zauważył, że Huawei będzie miał co najmniej kilka milionów użytkowników w Chinach. Firma będzie konkurować z Androidem tylko wtedy, gdy Huawei wprowadzi system operacyjny do otwartego dostępu i zacznie zdobywać sympatię twórców innych telefonów. Ale Ashmanov uważa, że ​​jest to mało prawdopodobne.

Nawiasem mówiąc, w piątek w sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z własnego mobilnego systemu operacyjnego Huawei. Z obrazków dowiesz się, że jego interfejs nie różni się zbytnio od systemu Android, poinformował portal Hitech.vesti.ru. Pod koniec maja rzecznik Huawei powiedział, że „domowa” platforma może współpracować z aplikacjami Android bez żadnych dodatkowych ustawień.

Również w piątek prezydent Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu prezydent Władimir Putin skomentował konflikt USA z Huawei.

„Sytuacja wokół Huawei, na przykład, której próbują nie tylko naciskać, ale bezceremonialnie wypierać rynek globalny.

Już w niektórych kręgach nazywa się to pierwszą technologiczną wojną nadchodzącej ery cyfrowej - powiedział rosyjski przywódca.

Jak zauważyła gazeta VIEW w marcu, sami amerykańscy giganci Internetu sfrustrowali już wszystkie warunki tworzenia sieci 5G w Stanach Zjednoczonych. Ponadto mogą tworzyć je dłużej i drożej niż ten sam Huawei.

„Walka o 5G to wielka walka o cały nowy porządek technologiczny. To nie jest tylko nowa szybkość Internetu, to zupełnie inna branża ”, powiedział Dmitry Abzalov, prezes Centrum Komunikacji Strategicznej, gazecie VZGLYD. „To walka o potencjał przemysłowy, obiecujący rozwój technologiczny”.

Dla Unii Europejskiej najważniejszą rzeczą jest wykorzystanie sieci nowej generacji w branży. Nie jest to tylko inteligentne urządzenie, które pozwoli ci zbudować system „inteligentnego domu”, „inteligentnego miasta”, „inteligentnego stanu” i inteligentnego sprzętu gospodarstwa domowego, ale jest to również zastosowanie przemysłowe, wyjaśnia ekspert.

Ludmiła Surkowa, WIDOK

 

 

KOMENTARZE

 • Wiedziałem, że
  ...Putin poprze technologię 5G - co na to @evinia?
 • @Talbot 09:54:37
  Ty to jakiś dziwak jesteś. Przecież wiadomo,,że rozwój technologiczny nie stanie w miejscu(bez względu na konsekwencje)więc każde państwo weźmie w tym wyąścigu udział.
 • @zadziwiony 10:57:50
  @evinia pisała, że ta technologia służy do skrytego zabijania ludzi. Podobno ludziom zagotuje też mózg - co powie teraz, gdy Putin poparł tę technologię?

  https://www.telepolis.pl/images/2019/01/trump-usa-_1.jpg

  https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/donald-trump-usa-siec-5g-huawei-chiny

  Można odnieść wrażenie, że Evinia strasząc na Neonie technologią 5 G - działała w interesie USA.
 • @Talbot 11:13:24
  Nie przesadzaj. Ewinia ostrzega przed niebezpieczeństwem tej technologii, albowiem wielu niezaleznych badaczy stwierdziło jej wyjątkowo negatywny wpływ na nasz mózg, oraz możliwość wykorzystania tych częstotliowści do sterowania naszym zachowaniem. Nie musisz w to wierzyć, ale ja jestem pewien, że jesli coś można wykorzystać by zrobić nas posłusznymi niewolnikami, to będzie to zrobione. Choćby co drugi na raka miał umierać. Sam J.Kamiński stwierdził, że jego koledzy radiooficerowie ze statków szybko poodchodzili na raka. . Były głosy ( nie wiem czy to prawda), że w Izraelu 5G to tylko po światłowodzie i tam nie uświadczysz masztów na szkołach i gmachach publicznych. Zastanawiające prawda?
  Więc nie kpij z poważnego niebezpieczeństwa jakie nam wszystkim grozi.
 • @ Autor - 5*
  Tekst za: https://vz.ru/society/2019/6/10/963694.html

  "Конфликт с Huawei вызовет технологическое отставание США от России"
 • nie tylko 5G
  Następnym po 5G ważnym w IT tematem jest oficjalne ogłoszenie koreańskiego rządu iż będzie odchodził od systemu operacyjnego Windows
  i przerzucał się na Linux. Biznes w tym przypadku to nie tylko wielkie pieniądze ale także inwigilacja oraz bezpieczeństwo USA. Microsoft to jeden z tych właśnie amerykańskich filarów kraju które czynią USA wielkim. Jeżeli dojdzie to do skutku i jeden z przyjaciół USA to uczyni wyobraźcie sobie co będzie dalej. Wystarczy aby śladem tym poszły Chiny i Rosja a Microsoft stanie przed widmem upadku.
 • @Rzeczpospolita 13:08:24
  Z czego się tu cieszyć??
  Czy korporacje chińskie będą miały na względzie dobro i zdrowie ludzi, w większym stopniu niż amerykańskie? Sam fakt, że technologia 5G jest nieprzebadanym eksperymentem, przepychanym na siłę we wszystkich większych skupiskach ludzkich na niemal całym świecie, świadczy o tym, że wręcz przeciwnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej