Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1708 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

JAK BYŁO NAPRAWDĘ Z LIKWIDACJĄ POLSKICH STOCZNI?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Andrzej Jaworski były Prezes Stoczni Gdańskiej ujawnia jak doszło i dlaczego do sprzedaży polskich stoczni w Szczecinie , Gdyni i Gdańsku.Gdańską Stocznie sprzedano Ukraińcom i przestała ona budować okręty, buduje ...wiatraki?

 

 ROZMOWA Z ANDRZEJEM JAWORSKIM AKTUALNIE BEPARTYJNYM ,  KTÓRY ZARZĄDZAŁ SG ZANIM KUPILI JĄ UKRAINCY:

 


 

 

www.youtube.com/watch

 

 

KOMENTARZE

 • Niestety, nie do końca tak było, jak ten pan przedstawia
  On broni swojego tyłka. Ale dziś cisza wyborcza, więc nie będę się rozpisywał.
 • Korsarz
  Masz po części odpowiedz, kto stoi za upadkiem SG.

  Lista Otwarty do Związkowców z Solidarności Stoczni Gdańskiej

  Zapewne mnie znacie, zawsze byłem w swoim postępowaniu jako związkowiec szczery, będę i tym razem do bólu szczery i wybaczcie mi, że napiszę do was kilka zdań prawdy o waszej podwójnej roli jako działaczy Solidarności. Gdy broniłem miejsc pracy i fabryki Ursus w latach 90-tych, to wy mnie publicznie potępialiście za to, że ja wówczas oskarżałem rządy ,,solidarnościowe” oraz ,,wodza” Solidarności L. Wałęsę o wyrażenie zgody przez nich na rozkradanie Polski, wy stawaliście po stronie tych ludzi, zamiast po stronie mojej. Ja dzisiaj staje po stronie prawdy a prawda bardzo boli, ponieważ postępujecie nie uczciwie w swojej grze o Stocznie Gdańską. Interesuje mnie wasza obrzydliwa wrzeszcząca propaganda, polegająca na zagłuszaniu przez was prawdziwej sytuacji związanej z Stocznią Gdańską. Przecież to wy za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego walczyliście o to aby was Kaczyński sprzedał na rzecz Ukraińca Taruty, który wcześniej kupił Hutę Częstochowa w bardzo podejrzany sposób. To wy, paliliście opony aby być sprzedanym temu ,,inwestorowi”, który tak ochoczo finansował A. Kwaśniewskiego fundacje. Nie rozumiem dlaczego ten inwestor zwalnia was z roboty, czyżby nie miał pieniędzy na rozwój firmy? Jeżeli zwalnia was z roboty prywatny inwestor to dlaczego podatnicy mają dodatkowo finansować zachcianki prywatnego inwestora? To, wy działacze związkowi nie wiedzieliście kogo ściągaliście do SG jako inwestora! Przecież to wasza kompromitacja jako działaczy związkowych, że nie sprawdziliście inwestora z Ukrainy pod kątem finansowym. A może za prywatyzacją Stoczni Gdańskiej kryje się drugie dno!
  Zasiadacie w władzach Fundacji Pomocy Stoczni Gdańskiej razem z byłym prezesem SG Andrzejem Jaworskim obecnie posłem PiS. Pytam się was publicznie kto was finansuje, czy nie przypadkiem Pan Taruta? Czy bierzecie wynagrodzenia z tej Fundacji? Odpowiedzcie publicznie kto jest sponsorem tej Fundacji oraz czy wy członkowie Prezydium Solidarności SG bierzecie wynagrodzenie? Ochoczo w przeszłości zasiadaliście w Radach Nadzorczych firm które dostarczały podzespoły do budowy statków w SG. Takie postępowanie jest nie moralne, a nawet zachodzi podejrzenie czy nie było to przestępstwem. Pamiętam gdy problem SG wielokrotnie stawał na obradach Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, wy ciągle czegoś oczekiwaliście od państwa ale nie potrafiliście uzasadnić swoich osiągnięć wewnątrz firm bo tam były ogromne rezerwy finansowe. Gdy zapoznawałem się z jako Poseł z dokumentami finansowymi o SG to przerażało mnie brak odpowiedzialności za losy firmy przez byłych prezesów SG na czele z panem Jaworskim posłem PIS. Zauważyłem, czytając te dokumenty, że SG drogo kupuje podzespoły a tanio sprzedaje swój wyrób.. Prezes Jaworski zawsze tłumaczył to tym, że zły kurs dolara jest przyczyną złych wyników finansowych. Każdy zarabiał wokół SG tylko stocznia była stratna a najwięcej zarabiała izraelska firma która pośredniczyła w sprzedaży statków i nawet jej starczało na hojne finansowanie Fundacji J. Kwaśniewskiej ,,Porozumienie bez Barier”. Pytam się gdzie wy wówczas byliście? Nawet nie zareagowaliście gdy zwalniany był Prezes Jaworski z SG i natychmiast znalazł pracę w firmie właściciela SG pana Taruty z którym wcześniej w imieniu Skarbu Państwa negocjował cenę sprzedaży SG!!! Takie postępowanie zasługuje na bardzo ostre potępienie, ale nie od was, wy razem siedzicie w Fundacji z panem posłem z PiS Jaworskim. Teraz wrzeszczycie na całą Polskę, że obecnie wszystkiemu winien jest Tusk.
  Socjotechnicznie za propagandzistami z PiS, powtarzacie jak gęsi wyrobioną formułkę po to aby dyskredytować jedną osobę, który ma być konkurentem w walce o prezydenturę dla Kaczyńskiego. Ja zapewniam was, że ani na jednego ani na drugiego głosować nie będę. Obserwuję tylko jak staliście się motorem napędowym dla rozgrywek politycznych i mam wrażenie, że SG to tylko dalsza wasza zabawa z Polską. Staliście razem z J. Kaczyńskim na wiecach wyborczych organizowanych przez PiS, partia która za waszą zgodą doprowadziła do sprzedaży SG ale nie tylko. PiS sprzedał Ursus tureckim inwestorom którzy ukradli technologię i zwiali, pomimo moich zawiadomień do ABW, CBA, prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komunistę Jasińskiego, ale oczywiście służby J. Kaczyńskiego nic nie zrobiły.
  PiS sprzedał PZL Mielec, ostatnią Polską myśl techniczną z branży lotnictwa, sprzedał zakłady farmaceutyczne, dokończył razem z SLD haniebną sprzedaż Polskich Hut Stali itd.
  PiS sprzedał więcej w ciągu dwóch lat majątku polskiego niż PO w ciągu czterech, o zgrozo ale to są fakty. Przypomnę wam tylko że pisowcy chcieli oddać jeszcze po cichu PZU na rzecz Eureko, sprzedać zakłady energetyczne ,,Dolnej Odry”, zakłady chemii ciężkiej, jastrzębską spółkę węglową i inne. Dla takiej partii wiosłujecie dzisiaj, wam nie chodzi o dobro Polski, wam chodzi o to, żeby przez wrzeszczenie uciec od odpowiedzialności za SG na którą mieliście ciągle wielki wpływ np.; poprzez udział w Radach Nadzorczych.
  Jako doświadczony działacz związkowy, mogę wam doradzić, abyście zmienili adresy swoich protestów i poszli pod dom J. Kaczyńskiego który was sprzedał, idżcie pod dom swojego właściciela ukraińskiego, idżcie pod dom waszego byłego szefa AWS-u którego rządy sprzedały pół Polski, idźcie pod dom byłego swojego pryncypała L. Wałesy, którego tak wcześniej broniliście i jeszcze kilka adresów można wam podpowiedzieć, na pewno w pierwszej kolejności powinniście pójść pod swoje domy i tam wrzeszczeć sami na siebie, ponieważ dokonaliście kilku wielkich zdrad albo głupot, ale jedno i drugie eliminuje was z bycia działaczami związkowymi.
  Na koniec proszę was abyście nie wrzeszczeli populistycznie, że były działacz Solidarności popiera obecny Rząd, oświadczam wam, że dla mnie ekipy rządowe od roku 89 są tylko pionkami w grze rządów kosmopolitycznych tak jak wcześniej rządy pzpr-owskie były pionkiem w rękach związku sowieckiego. Zawsze jako Poseł na Sejm R.P. czy związkowiec broniłem Polskiego Przemysłu Stoczniowego o czym świadczą liczne protokoły z posiedzeń Sejmowej Komisji Skarbu Państwa.
  Za uczciwą walkę w obronie Polski i Stoczni Gdańskiej, byłbym razem z wami ale nie mogę być z wami, ponieważ wy jesteście z ludżmi którzy sprzedali SG, nie mogę być razem z wami, ponieważ chronicie inwestora ,,swojego” a ośmieszacie moją Ojczyznę Polskę w imię dobra dla jakiegoś podejrzanego biznesu ukraińskiego który jest waszym pracodawcą, to od nich żądajcie pieniędzy a nie od mojego Państwa którego nie stać na utrzymywanie ukraińskich interesów w Polsce.
  Bez pozdrowień

  Zygmunt Wrzodak

  Były członek KK NSZZ ,,S”, były członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ ,,S” do 2001 roku Przewodniczący NSZZ ,,S” Ursusa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej