Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2041 postów 355 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

KAPITAN SOBAŃSKI KATAPULTOWAŁ SIĘ Z MIG-a 29 i ....ZGINĄŁ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powodem była modyfikacja fotela pilota przez WAT bez konsultacji z producentem!?Wdowa po pilocie dostała około 16 tyś. zł od Ministra Obrony Narodowej.Odszkodowania od PZU nie mogła dostać bo chcieli zaświadczenia ...że, to nie było samobójstwo!?

 SAMOLOTY  MIG wycofano z eksploatacji w Wojsku Polskim a okazło się ,   że były to latające trumny bo po katapultowniu spadachron się nie otwierał!Do dziś nie ma raportu o przycznie śmierci lotnika Kapitana Sobańskigo.Z innych wypadków samolotów wojskowych też nie znajdziemy raportów.....

WDOWA PO KAPITANIE SOBAŃSKIM U JAWNIA PRAWDĘ O SWOIM MĘŻU LOTNIKU I JAK ZAOPIEKOWAŁ SIĘ NIĄ MINISTER  BŁASZCZAK SZEF MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ:

  www.youtube.com/watch 


FOTEL ŚMIERCI  ZAINSTALOWANO  W MIGU 29  W KTÓRYM ZGINĄŁ KAPITAN SOBAŃSKI:

www.youtube.com/watch

 

 

 

Kapitań Sobański był dobrym młodym pilotem i wykonywał swoje zadania z pasją, osierocił dwoje dzieci!

 CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Morskie Drużyny Strzeleckie

Kontradmirał

Sławomir Ziembiński


 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Doskonałą reklamę zrobiła sobie ,,doskonała" firma: PZU!

  Ubezpiecz się w PZU i.. żryj gruz!
 • Coś pan kręci, jak to nie ma raportu na temat przyczyn nie otwarcia się spadochronu!!
  Jak zginął bardzo mnie to poruszyło bo zostawił żonę i dzieci, i poczytałam sobie co nieco, będąc laikiem w dziedzinie wojska itp.


  Bo części do remontu robił pewnie jakiś kowal spod Bydgoszczy!!!!dlatego giną polscy piloci!
  Z powodu obrażenia się "polskich waadz"na ruski serwis!!!

  https://youtu.be/ZtFKEiUtU4g


  https://natemat.pl/254155,fotele-z-migow-maja-wade-nie-otwieraja-sie-spadochrony-piloci-bez-szans


  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/fotel-smierci-dlaczego-zginal-kapitan-sobanski-tajemnica-katastrofy-mig-29/newy4mv

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/piloci-MIG-29-bezpieczenstwo-lot-i-ludzie-RPO-MON

  Piloci polskich Migów-29 nie mają zaufania do ich stanu technicznego. Uważają, że Migi powinny być serwisowane tak ja F-16 – u producenta, a nie krajowym systemem rzemieślniczym
  Uważają, że ich współtowarzysz broni zginął 6 lipca właśnie dlatego, że samolot był.................... źle serwisowany.


  Skutkiem są zapowiedziane odejścia ze służby. Piloci boją się też o bezpieczeństwo mieszkańców terenów, nad którymi latają
  Takie wyniki kontroli 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim przekazał szefowi MON Rzecznik Praw Obywatelskich
  Po katastrofie lotniczej samolotu MIG-29, w której zginął pilot z bazy w Malborku, bo nie otworzył mu się spadochron, przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przeprowadził kontrolę przestrzegania praw i wolności obywatelskich żołnierzy. Biuro RPO wybrało 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

  Żołnierze mówili głównie o wypadku z 6 lipca, w którym zginął pilot z Malborka.

  Uważają, że przyczyną tragedii był wadliwie przeprowadzony remont samolotu w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy (serwisują one wszystkie samoloty). Dowodem na to jest ich zdaniem reakcja dowództwa, które wstrzymało wtedy wszystkie loty na samolotach, które mają fotele K-36 (czyli na MIG-29 i Su-22).

  Choć potem loty zostały wznowione, sprawę badają: Komisja Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratura. Nie czekając na ich werdykt, piloci MIG-29 rozważają już odejście ze służby lub przekwalifikowanie na inne typy samolotów. Z takimi zamiarami noszą się głównie młodzi piloci – ostrzega RPO.

  Piloci uważają, że ryzyko staje się niepotrzebnie wysokie, bo części zamienne do rosyjskich samolotów nie są kupowane u producenta, tylko wytwarzane w krajowych zakładach lotniczych systemem niemal rzemieślniczym.


  A z doświadczenia pilotów i personelu technicznego wynika, że jedynie serwisowanie samolotów u producenta oraz remonty na bazie oryginalnych części zamiennych realnie ograniczają niebezpieczeństwa awarii zagrażających życiu pilota oraz rozbicia samolotu.
 • @trojanka 12:58:35
  https://menway.interia.pl/militaria/news-mig-29-eksperci-to-bardzo-dobra-maszyna,nId,2479605

  Obecnie największym problemem jest brak części zamiennych, które Polska kupuje się poprzez pośredników z Białorusi i Ukrainy.

  Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/militaria/news-mig-29-eksperci-to-bardzo-dobra-maszyna,nId,2479605#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @trojanka 13:04:04
  Banda debili i niedojdów zarządza w wojsku . Salut . https://nczas.com/2019/01/10/to-wlasnie-dlatego-gina-polscy-piloci-skandaliczny-proceder-w-silach-powietrznych-trwa-od-lat/
 • @Jwu 14:08:27
  Skoro fotel /to też część Miga/naprawiali dorobionymi w zakładach w Bydgoszczy, czy u kowala, częściami,lub dorabianymi na Ukrainie, to sądzę że inne części samolotu też uraczyli takimi częściami.No i skutki nie dały na siebie czekać!
 • @Repsol 13:38:18
  Albo wielkich cwaniaczków!mam wrażenia że tam idą wałki na miliardy!
  https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/889140,korupcja-w-wojsku

  https://expressilustrowany.pl/milionowa-korupcja-w-wojsku-od-rana-trwaja-zatrzymania-wysokich-ranga-oficerow/ga/995460/zd/2369670

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/117544/korupcja-przy-przetargach-wojskowych-cba-zatrzymalo-dwie-osoby.html


  http://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2384766,Korupcja-przy-przetargach-wojskowych-Dwie-osoby-w-rekach-CBA

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=9486
  itd
 • Eksperci.Fotel śmierci.Tajemnica katastrofy samolotu MiG-29
  https://youtu.be/Kn1pZ3XrAW8
 • Nóż się w kieszeni otwiera
  Szczególnie gdy porównamy to do wypłat dla ofiar PiSowskiej katastrofy. Co do Błaszczaka, to zawsze był to miałki człowiek. Przyjechał, narobił propagandy a później ze słów swych wywiązać się nie ma zamiaru. Nie pierwszy to raz, gdy człowiek ten tak się zachowuje.

  Przy tej sprawie jednak warto pomyśleć o tym, że w podobnej sytuacji mamy również helikoptery, gdzie o odnowie sprzętu nie słychać, ale także o pomyśle remontów czołgów, które co prawda kiedyś w naszych zakładach składano, tyle, że było to 30 lat temu. Ani części ani ludzi doświadczonych w naprawach. Bo ci co coś o nich wiedzieli już dawno na emeryturach.

  Co by nie powiedzieć, to program "Polska w ruinie", został przez PiS zrealizowany w najwyższym stopniu.
 • @Zawisza Niebieski 17:02:49
  "Szczególnie gdy porównamy to do wypłat dla ofiar PiSowskiej katastrofy"

  Doprecyzowanie: PIS"owskich rodzin PIS"owskiej katastrofy
 • @Jwu 18:41:41
  Silniki można wymienić w Rumunii , patrz wersja TR-125 , tylko po co ?. https://www.defence24.pl/rosjanie-opracowuja-bezzalogowe-wersje-t-72b3 Salut . Ps. Nowoczesnej amunicji nie umiemy do nich wyprodukować .Salut .
 • @Jwu 18:43:44
  Modernizacja wymaga spełnienia procedur , czyli fotele naprawiono , tak się omija przepisy .
 • @Jwu 18:41:41
  Ja też nie bardzo sobie tego wyobrażam, jaką wartość bojową mając wiedzę o tym, że sprzęt wojskowy to poligon badań nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi może mieć czołg którego myśl techniczna to lata 70 ubiegłego wieku. To jakby chcieć wyposażyć furmankę w wyrzutnię pocisków rakietowych :)
 • @Zawisza Niebieski 19:35:22
  "jaką wartość bojową"

  Bo tu nie chodzi o żadną wartość bojową lecz: PROPAGANDOWĄ
 • @Jwu 20:40:59
  https://militarium.net/t-72-do-t-90-ewolucja-podstawowego-czolgu-zrss-i-rosji/ Jesteśmy w d...e . Salut .
 • @Hades 20:03:57
  Propaganda, ponad wszystko. Pamiętamy "stopkę pod prom" Morawieckiego, co się okazała fragmentem konstrukcji pod wiatrak zakupionym na szybko, bo premier przyjeżdża. Oni w dwóch sprawach są dobrzy, w propagandzie i w realizacji programu "Polska w ruinie".

  Czy jest sens modernizowania myśli technicznej z lat 1950? Od tego czasu możliwości technologiczne się zmieniły. Można do syrenki wstawić silnik z turbodoładowaniem, klimatyzację i systemy kontroli pasów ruchu, tylko po co?
 • @Zawisza Niebieski 21:08:26
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQJAmR16tt1w6FW2phmjbJlgAOKRXqdn-ZKylmOHFSC7CBfSwBI Salute . :)
 • @Zawisza Niebieski 21:08:26
  A czy w ogóle, w naszej sytuacji , inwestowanie w czołgi ma sens?
  Raczej należałoby zadbać o środki odstraszania. A polska OPL to głównie sprzęt z lat 70-ych i dawniej.
  Śmigłowców nie ma. samoloty kupowane za drogo i zbędne modele.
  Ja czekam na zrównoważony budżet, który obiecał Morawiecki. Zatrudnią jakiegoś speca z Hogwartu, to może się uda?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej