Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1708 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

KAPITAN SOBAŃSKI KATAPULTOWAŁ SIĘ Z MIG-a 29 i ....ZGINĄŁ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powodem była modyfikacja fotela pilota przez WAT bez konsultacji z producentem!?Wdowa po pilocie dostała około 16 tyś. zł od Ministra Obrony Narodowej.Odszkodowania od PZU nie mogła dostać bo chcieli zaświadczenia ...że, to nie było samobójstwo!?

 SAMOLOTY  MIG wycofano z eksploatacji w Wojsku Polskim a okazło się ,   że były to latające trumny bo po katapultowniu spadachron się nie otwierał!Do dziś nie ma raportu o przycznie śmierci lotnika Kapitana Sobańskigo.Z innych wypadków samolotów wojskowych też nie znajdziemy raportów.....

WDOWA PO KAPITANIE SOBAŃSKIM U JAWNIA PRAWDĘ O SWOIM MĘŻU LOTNIKU I JAK ZAOPIEKOWAŁ SIĘ NIĄ MINISTER  BŁASZCZAK SZEF MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ:

  www.youtube.com/watch 


FOTEL ŚMIERCI  ZAINSTALOWANO  W MIGU 29  W KTÓRYM ZGINĄŁ KAPITAN SOBAŃSKI:

www.youtube.com/watch

 

 

 

Kapitań Sobański był dobrym młodym pilotem i wykonywał swoje zadania z pasją, osierocił dwoje dzieci!

 CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Morskie Drużyny Strzeleckie

Kontradmirał

Sławomir Ziembiński


 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Doskonałą reklamę zrobiła sobie ,,doskonała" firma: PZU!

  Ubezpiecz się w PZU i.. żryj gruz!
 • Coś pan kręci, jak to nie ma raportu na temat przyczyn nie otwarcia się spadochronu!!
  Jak zginął bardzo mnie to poruszyło bo zostawił żonę i dzieci, i poczytałam sobie co nieco, będąc laikiem w dziedzinie wojska itp.


  Bo części do remontu robił pewnie jakiś kowal spod Bydgoszczy!!!!dlatego giną polscy piloci!
  Z powodu obrażenia się "polskich waadz"na ruski serwis!!!

  https://youtu.be/ZtFKEiUtU4g


  https://natemat.pl/254155,fotele-z-migow-maja-wade-nie-otwieraja-sie-spadochrony-piloci-bez-szans


  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/fotel-smierci-dlaczego-zginal-kapitan-sobanski-tajemnica-katastrofy-mig-29/newy4mv

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/piloci-MIG-29-bezpieczenstwo-lot-i-ludzie-RPO-MON

  Piloci polskich Migów-29 nie mają zaufania do ich stanu technicznego. Uważają, że Migi powinny być serwisowane tak ja F-16 – u producenta, a nie krajowym systemem rzemieślniczym
  Uważają, że ich współtowarzysz broni zginął 6 lipca właśnie dlatego, że samolot był.................... źle serwisowany.


  Skutkiem są zapowiedziane odejścia ze służby. Piloci boją się też o bezpieczeństwo mieszkańców terenów, nad którymi latają
  Takie wyniki kontroli 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim przekazał szefowi MON Rzecznik Praw Obywatelskich
  Po katastrofie lotniczej samolotu MIG-29, w której zginął pilot z bazy w Malborku, bo nie otworzył mu się spadochron, przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przeprowadził kontrolę przestrzegania praw i wolności obywatelskich żołnierzy. Biuro RPO wybrało 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

  Żołnierze mówili głównie o wypadku z 6 lipca, w którym zginął pilot z Malborka.

  Uważają, że przyczyną tragedii był wadliwie przeprowadzony remont samolotu w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy (serwisują one wszystkie samoloty). Dowodem na to jest ich zdaniem reakcja dowództwa, które wstrzymało wtedy wszystkie loty na samolotach, które mają fotele K-36 (czyli na MIG-29 i Su-22).

  Choć potem loty zostały wznowione, sprawę badają: Komisja Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratura. Nie czekając na ich werdykt, piloci MIG-29 rozważają już odejście ze służby lub przekwalifikowanie na inne typy samolotów. Z takimi zamiarami noszą się głównie młodzi piloci – ostrzega RPO.

  Piloci uważają, że ryzyko staje się niepotrzebnie wysokie, bo części zamienne do rosyjskich samolotów nie są kupowane u producenta, tylko wytwarzane w krajowych zakładach lotniczych systemem niemal rzemieślniczym.


  A z doświadczenia pilotów i personelu technicznego wynika, że jedynie serwisowanie samolotów u producenta oraz remonty na bazie oryginalnych części zamiennych realnie ograniczają niebezpieczeństwa awarii zagrażających życiu pilota oraz rozbicia samolotu.
 • @trojanka 12:58:35
  https://menway.interia.pl/militaria/news-mig-29-eksperci-to-bardzo-dobra-maszyna,nId,2479605

  Obecnie największym problemem jest brak części zamiennych, które Polska kupuje się poprzez pośredników z Białorusi i Ukrainy.

  Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/militaria/news-mig-29-eksperci-to-bardzo-dobra-maszyna,nId,2479605#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @trojanka 13:04:04
  Banda debili i niedojdów zarządza w wojsku . Salut . https://nczas.com/2019/01/10/to-wlasnie-dlatego-gina-polscy-piloci-skandaliczny-proceder-w-silach-powietrznych-trwa-od-lat/
 • @Jwu 14:08:27
  Skoro fotel /to też część Miga/naprawiali dorobionymi w zakładach w Bydgoszczy, czy u kowala, częściami,lub dorabianymi na Ukrainie, to sądzę że inne części samolotu też uraczyli takimi częściami.No i skutki nie dały na siebie czekać!
 • @Repsol 13:38:18
  Albo wielkich cwaniaczków!mam wrażenia że tam idą wałki na miliardy!
  https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/889140,korupcja-w-wojsku

  https://expressilustrowany.pl/milionowa-korupcja-w-wojsku-od-rana-trwaja-zatrzymania-wysokich-ranga-oficerow/ga/995460/zd/2369670

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/117544/korupcja-przy-przetargach-wojskowych-cba-zatrzymalo-dwie-osoby.html


  http://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2384766,Korupcja-przy-przetargach-wojskowych-Dwie-osoby-w-rekach-CBA

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=9486
  itd
 • Eksperci.Fotel śmierci.Tajemnica katastrofy samolotu MiG-29
  https://youtu.be/Kn1pZ3XrAW8
 • Nóż się w kieszeni otwiera
  Szczególnie gdy porównamy to do wypłat dla ofiar PiSowskiej katastrofy. Co do Błaszczaka, to zawsze był to miałki człowiek. Przyjechał, narobił propagandy a później ze słów swych wywiązać się nie ma zamiaru. Nie pierwszy to raz, gdy człowiek ten tak się zachowuje.

  Przy tej sprawie jednak warto pomyśleć o tym, że w podobnej sytuacji mamy również helikoptery, gdzie o odnowie sprzętu nie słychać, ale także o pomyśle remontów czołgów, które co prawda kiedyś w naszych zakładach składano, tyle, że było to 30 lat temu. Ani części ani ludzi doświadczonych w naprawach. Bo ci co coś o nich wiedzieli już dawno na emeryturach.

  Co by nie powiedzieć, to program "Polska w ruinie", został przez PiS zrealizowany w najwyższym stopniu.
 • @Zawisza Niebieski 17:02:49
  "Szczególnie gdy porównamy to do wypłat dla ofiar PiSowskiej katastrofy"

  Doprecyzowanie: PIS"owskich rodzin PIS"owskiej katastrofy
 • @Jwu 18:41:41
  Silniki można wymienić w Rumunii , patrz wersja TR-125 , tylko po co ?. https://www.defence24.pl/rosjanie-opracowuja-bezzalogowe-wersje-t-72b3 Salut . Ps. Nowoczesnej amunicji nie umiemy do nich wyprodukować .Salut .
 • @Jwu 18:43:44
  Modernizacja wymaga spełnienia procedur , czyli fotele naprawiono , tak się omija przepisy .
 • @Jwu 18:41:41
  Ja też nie bardzo sobie tego wyobrażam, jaką wartość bojową mając wiedzę o tym, że sprzęt wojskowy to poligon badań nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi może mieć czołg którego myśl techniczna to lata 70 ubiegłego wieku. To jakby chcieć wyposażyć furmankę w wyrzutnię pocisków rakietowych :)
 • @Zawisza Niebieski 19:35:22
  "jaką wartość bojową"

  Bo tu nie chodzi o żadną wartość bojową lecz: PROPAGANDOWĄ
 • @Jwu 20:40:59
  https://militarium.net/t-72-do-t-90-ewolucja-podstawowego-czolgu-zrss-i-rosji/ Jesteśmy w d...e . Salut .
 • @Hades 20:03:57
  Propaganda, ponad wszystko. Pamiętamy "stopkę pod prom" Morawieckiego, co się okazała fragmentem konstrukcji pod wiatrak zakupionym na szybko, bo premier przyjeżdża. Oni w dwóch sprawach są dobrzy, w propagandzie i w realizacji programu "Polska w ruinie".

  Czy jest sens modernizowania myśli technicznej z lat 1950? Od tego czasu możliwości technologiczne się zmieniły. Można do syrenki wstawić silnik z turbodoładowaniem, klimatyzację i systemy kontroli pasów ruchu, tylko po co?
 • @Zawisza Niebieski 21:08:26
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQJAmR16tt1w6FW2phmjbJlgAOKRXqdn-ZKylmOHFSC7CBfSwBI Salute . :)
 • @Zawisza Niebieski 21:08:26
  A czy w ogóle, w naszej sytuacji , inwestowanie w czołgi ma sens?
  Raczej należałoby zadbać o środki odstraszania. A polska OPL to głównie sprzęt z lat 70-ych i dawniej.
  Śmigłowców nie ma. samoloty kupowane za drogo i zbędne modele.
  Ja czekam na zrównoważony budżet, który obiecał Morawiecki. Zatrudnią jakiegoś speca z Hogwartu, to może się uda?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej