Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1708 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CZY NOWA BROŃ ROSJI RZUCI NATO NA KOLANA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosjanie wyposażają swoje siły zbrojne w nowy system artylerii rakietowej.TOS 2 pokazany zostanie na DEFILADZIE na Placu Czerwonym 9 maja 2020 r.

Na 1 zdjeciu baza NATO Tarcza Antyrakietowa w Radzikowie niedaleko Słupska

Na drugim zjeciu zmiana dowódcy w Radzikowie 

 

  Rosyjskie siły zbrojne mają otrzymać do maja 2020 roku nowy system artylerii rakietowej TOS-2; prace nad tym systemem mają zakończyć się przed obchodami 9 maja Dnia Zwycięstwa, a TOS-2 pokazany zostanie na defiladzie na Placu Czerwonym - podały w środę media.

O tych planach poinformował w gazecie wojskowej „Krasnaja Zwiezda” dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Igor Kiriłłow. Wcześniej o pracach nad systemem TOS-2 mówił obecny wicepremier i były wiceminister obrony Rosji Jurij Borisow.

TOS-2 opisywany jest jako ciężki miotacz ognia. System jest modyfikacją swojego poprzednika TOS-1A (Sołncepiok), a główną różnicą pomiędzy nimi będzie zastosowanie podwozia kołowego w miejsce gąsienicowego. Producent tej broni - zakłady Spław, należące do koncernu Tiechmasz - zapowiadał, że ta modyfikacja uwzględnia doświadczenia eksploatacji systemów artylerii w strefach pustynnych.

Tymczasem agencja TASS podała w środę, powołując się na źródło w przemyśle obronnym, że w najbliższych tygodniach jedna z dywizji wojsk rakietowych przeznaczenia strategicznego otrzyma pierwsze dwie rakiety balistyczne dalekiego zasięgu UR-100N UTTH, które mają przenosić hipersoniczny pocisk Awangard.

Awangard to strategiczny kompleks rakietowy z międzykontynentalną rakietą balistyczną, wyposażony w szybującą hiperdźwiękową skrzydlatą głowicę bojową. Według źródeł jawnych głowicę opracowali specjaliści z zakładów rakietowych w mieście Reutow w obwodzie moskiewskim pod kierownictwem głównego konstruktora Pawła Sudiukowa.

Borisow mówił pod koniec 2018 roku, że głowica bojowa tego hipersonicznego kompleksu rakietowego może rozwijać prędkość 27 machów (czyli 27 razy większą od prędkości dźwięku).

PAP/ as/

Sławomir Ziembiński

Morskie Drużyny Strzeleckie

www.fundacja-slawpol.eu

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Mam nadzieję, że te Mach 27 to nie propagandowa ściema.
  Ciekawe z jakich to materiałów toto ustrojstwo zostało zrobione ;-)
  Wszystko zwykłe od takiej prędkości by się przecież stopiło...

  5*

  Ukłony dla Pana Admirała.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej