Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1747 postów 308 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

UDAŁO SIĘ I TRAMWAJE PRZYJECHAŁY NA STOGI W GDAŃSKU!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W listopadzie nakręciłem film w Urzędzie Miasta Gdańska pt.AROGANCJA WŁADZY W WYKONANIU RZECZNIKA ALEKSANDRY DULKIEWICZ PREZYDENT GDAŃSKA....Teraz przyszedł mail z odpowiedzią.

TREŚĆ LISTU DO PANI PREZYDENT I FILM OPUBLIKOWAŁEM WCZEŚNIEJ:

prezydent.neon24.pl/post/151707,arogancja-wladzy-u-rzecznika-aleksandry-dulkiewicz

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na pana pytanie przesyłam odpowiedź dotyczącą linii tramwajowej na Stogach.

pozdrawiam

 

7 grudnia na Stogi dojedziemy tramwajem
Za nami próbne przejazdy zmodernizowanym torowiskiem na Stogach (tzw. przejazdy techniczne), na odcinku od ul. Sucharskiego do ul. Zimnej, czyli na pierwszym etapie przebudowy. Pozwoliły one sprawdzić nowo wybudowane torowisko przed udostępnieniem linii tramwajowej mieszkańcom i przywrócić ruch tramwajowy w dzielnicy. Dojazd tramwajem z centrum Gdańska do ul. Zimnej, na której znajdować się będzie tymczasowy przystanek końcowy, planowany jest na sobotę, 7 grudnia. Obecnie na pierwszym etapie inwestycji trwają prace wykończeniowe układu drogowego, wykonywane są przejazdy przez torowisko i uzbrajana jest sieć trakcyjna.

 

Kamienie milowe inwestycji
Realizacja przebudowy linii tramwajowej podzielona jest na trzy odcinki. Pierwszy, planowany do otwarcia 7 grudnia, obejmuje ul. Budzysza, na wysokości od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do skrzyżowania z ul. Zimnej. Drugi odcinek, dotyczy ul. Stryjewskiego od skrzyżowania z ul. Skiby do skrzyżowania ul. Nowotnej z ul. Kruczą oraz pętli ”Pasanil". Ostatni, trzeci odcinek obejmuje ul. Nowotną od ul. Kruczej do pętli "Stogi Plaża". Aby zminimalizować utrudnienia związane z brakiem połączenia tramwajowego dzielnicy Stogi z centrum Gdańska, zdecydowano, że poszczególne etapy będą udostępniane sukcesywnie. Jesienią 2019 r. tramwajem dojedziemy do przystanku przy ul. Zimnej, a zakończenie prac na dwóch kolejnych etapach, zgodnie z umową przewidywane jest na koniec maja 2020 r. Do czasu uruchomienia tramwaju na całym odcinku zapewniona będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 

Przebudowa linii tramwajowej to kilka inwestycji w jednej
Skala przebudowy linii tramwajowej jest znaczna. Łącznie na Stogach przebudowanych jest ok. 3,7 km i torów tramwajowych i ok. 2,5 km dróg. Oprócz modernizacji infrastruktury tramwajowej czyli torowiska, sieci trakcyjnej i przystanków, przebudowany jest także istniejący układ drogowy wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i ciągami pieszo-rowerowymi. Dodatkowo wykonywana jest kompleksowa przebudowa infrastruktury podziemnej znajdującej się pod głównymi arteriami dzielnicy. W ramach inwestycji prowadzone są prace związane m.in. z przebudową sieci gazowej, ciepłowniczej, wodociągowo - kanalizacyjnej, odwodnienia oraz sieci teletechnicznych, energetycznych, czy oświetlenia, a także budowa przepustu na kanale Kaczeńce.

 

Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku realizowana jest w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa. Umowa z wykonawcą prac Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. podpisana została w czerwcu 2018 roku. Koszt inwestycji to ponad 110 mln zł, z czego ponad 46 mln zł to pozyskane dofinansowanie unijne. W ramach GPKM IV a powstaną także nowe linie tramwajowe w ul. Nowej Bulońskiej Północnej oraz w ul. Nowej Warszawskiej (etap 1). Zakupionych zostało również 15 nowych tramwajów. Powstaną także 64 nowe wiaty przystankowe oraz 84 nowe tablice informacji pasażerskiej.

 

 Olimpia Schneider
Kierownik Referatu
Referat Prasowy
Biuro Prezydenta

 

Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
tel. 58 323 63 04
tel. kom. 693380082
www.gdansk.pl

UDAŁO SIĘ I TRAMWAJE PRZYJECHAŁY W DNIU 7-GO LISTOPADA 2019 R NA STOGI:

www.youtube.com/watch

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej