Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1747 postów 308 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

POLSKA HISTORIA NAPISANA PRZEZ ROSJAN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosjanie kolportują w swoim kraju własną PRAWDĘ o historii rozpoczęcia II WOJNY ŚWIATOWEJ.Oto przedstawiam Wam co w swoich portalach internetowych piszą o Genezie i początku tamtej wojny...

 Rozrzucając oskarżenia przeciwko ZSRR i wyrzucając Rosjanom kampanię wyzwolenia Armii Czerwonej, polscy politycy są przyrównani do bohaterów słynnego dowcipu o Banderze. Jest znany w wielu odmianach, ale najprostszy brzmi mniej więcej tak:

„Chodź, ojcze chrzestny, pokonaj Moskali.

- Chodźmy! Co jeśli oni?

„A co z nami?” Chociaż Polacy wydają się nie lubić Bandery, przedstawiciele oficjalnej Warszawy stali się ostatnio podejrzanie podobni do bohaterów tego żartu ...

W ciągu zaledwie kilku miesięcy polskiemu kierownictwu udało się wypowiedzieć kilka ofensywnych oświadczeń jednocześnie do Związku Radzieckiego i Rosji.

Zapis „jasności” oświadczeń antyrosyjskich należy chyba do Ministra Obrony Rzeczypospolitej Polskiej Antoniego Macierewicza. W przemówieniu nad  Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie powiedział: „Ta wojna nie istniałaby, gdyby nie sojusz rosyjsko-niemiecki, gdyby nie pakt Ribbentrop i Pakt Mołotowa, gdyby nie spisek Hitlera i Stalina. Polska, Europa i świat muszą zawsze pamiętać tę prawdę. ”

Co więcej, z tych samych powodów Matsarevich oskarżył ZSRR o ... Holokaust.
Macierewicz został powtórzony przez jego kolegę z polskiego MSZ. Szef ministerstwa Witold Waszczikowski złożył oświadczenie nieco bardziej dyplomatyczne, ale równie absurdalne w treści. Jego zdaniem ZSRR „znacznie przyczynił się do wybuchu II wojny światowej”, atakując rzekomo Polskę z Niemcami. A polski prezydent Andrzej Duda postanowił nie być skromny i zasugerował Rosji ... przyznać się do ludobójstwa Polaków. I tutaj politycy z całym swoim przebraniem mówią: „Ale co dla nas?”

W rzeczywistości oficjalna Warszawa nie tylko wypacza fakty historyczne, ale także potrafi ostrożnie je pominąć.

Bardzo „technicznie” patelnie Duda, Matsarevich i Vashchikovsky zapominają, że w 1919 r. Tylko nowo utworzona (za zgodą bolszewików) Polska zaatakowała młodą Rosję Radziecką i zdobyła Zachodnią Ukrainę i Białoruś przy wsparciu zachodnich sojuszników. O tym, jak w latach 30. Warszawa aktywnie wspierała nazistów, którzy doszli do władzy w Niemczech, i zaczęła ich zachęcać do udziału w „kampanii na wschód”. O tym, jak przed porozumieniem monachijskim Polska zebrała całą koalicję przeciwko Związkowi Radzieckiemu i przygotowywała się do sprowokowania ataku krajów zachodnich na ZSRR, jeśli Moskwa spróbuje pomóc Czechosłowacji w obronie przed Trzecią Rzeszą. O tym, jak po wynikach porozumienia monachijskiego Polska wzięła udział w podziale Czechosłowacji i przejęła od niej region Teshinsky ...

Ale teraz chciałbym powiedzieć kilka słów o głośnej polskiej kampanii, którą oficjalna Warszawa uwielbia w naszych oczach.

Do początku 1939 r. Warszawa desperacko namawiała Berlin do wspólnego uderzenia w Związek Radziecki, ale Adolf Hitler miał już bardzo konkretne roszczenia wobec wczorajszych sojuszników. Niemcy zastanawiali się nad możliwością stworzenia „korytarza” między Prusami Wschodnimi a resztą Niemiec. A Polska, która nie chciała dzielić terytoriów ze względu na „dobrą” sprawę, w marcu obiecano, że podzieli los Czechosłowacji.

 
Już w maju rozpoczął się pierwszy sabotaż zorganizowany przez Berlin na terytorium Polski, latem Abwehr rozpoczął masowe szkolenie antypolskich agentów.

Plan strategiczny i antypolskie cele wojsk niemieckich zostały sformułowane już 15 czerwca. Decyzja o wojnie z Polską w Berlinie zapadła na długo przed podpisaniem traktatu o nieagresji między ZSRR a Niemcami.

Moskwa początkowo nie chciała zawrzeć umowy z Hitlerem, ale Warszawa kategorycznie odmówiła podpisania umowy antyhitlerowskiej z „Rosjanami”, a Londyn i Paryż poprowadzili radzieckie przywództwo za nos. W końcu Moskwa zdała sobie sprawę, że jeśli wybuchnie wojna z III Rzeszą, nikt na Zachodzie nie pomoże Związkowi Radzieckiemu. Właśnie to skłoniło Moskwę do podpisania traktatu, który dał ZSRR chwilę wytchnienia od początku wielkiej wojny. Związek Radziecki wygrał czas trywialnie.

Ale sama Polska nie była gotowa na wojnę. Po pierwsze, do 1939 r. Uważała ZSRR za swojego głównego przeciwnika, który zgodnie z dokumentami Sztabu Generalnego miał zamiar „osłabić, pokonać i rozbić”. Polacy po prostu nie liczyli na wojnę z Niemcami. Po drugie, Polskę mocno zawiodły zachodni „sojusznicy”, którzy w odpowiedzi na agresję Hitlera na Polaków nie podjęli żadnych czynnych kroków w celu obrony Polski.

Niemcy zaatakowały Polskę 1 września 1939 r. Na północy wojska polskie zostały całkowicie pokonane w ciągu 3-5 dni, na południowym wschodzie wycofały się. Przez ponad dwa tygodnie hitlerowcy otaczali Warszawę, jeździli do Lwowa i Brześcia. Wojna polska została całkowicie przegrana około 16 września.

I dopiero w dniach 17–18 września rozpoczął się atak Armii Czerwonej na terytorium, które Polska zajęła w latach 1919–1921. Polscy żołnierze praktycznie nie wykazywali oporu i albo poddali się wojskom radzieckim, albo wycofali się na terytorium sąsiednich krajów. Ukraińcy, Białorusini i Żydzi masowo powitali Armię Czerwoną jako wyzwolicieli.

19 września w obwodzie lwowskim doszło do bitwy między Rosją a Niemcami....

Powyższy tekst to tłumaczenie z popularnego rosyjskiego portalu internetowego o dużej ogladalności w Rosji.

Zamieściłem go ponieważ uważm ,  że powinniśmu My Polacy wiedzieć co o nas piszą i mówią w sąsiedniej Rosji.

www.neon24.pl

red.Sławomir Ziembiński

KOMENTARZE

 • Prawda jest tylko jedna, a prawdą są fakty !
  Rosjanie kolportują w swoim kraju własną PRAWDĘ o historii rozpoczęcia II WOJNY ŚWIATOWEJ.Oto przedstawiam Wam co w swoich portalach internetowych piszą o Genezie i początku tamtej wojny..."

  Rosjanie nie kolportują żadnej własnej prawdy !!!
  Podają fakty historyczne i nic poza tym !!!.

  To wszystko o czym w Rosji mówią i piszą to prawda.
  Zresztą tak było faktycznie a z faktami się nie dyskutuje.

  PS
  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153266,pamiec-hipokryzja-katyn-wolyn-rusofobia


  Miłego dnia.
 • @Monaco 11:21:46
  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153266,pamiec-hipokryzja-katyn-wolyn-rusofobia

  Nie długo bo 10 kwietnia PiSowskie rusofoby i z innych partii szuje wybierają się do Smoleńska i Katynia. Czy dla PiS i ich zwolenników bestialsko zamordowani Polacy na Wołyniu i w Małopolsce przez ukraińskie UPA to gorszy sort Polaków ?

  By znowu wylewać fałszywe krokodyle łzy i plując przy tym toksycznym jadem na Rosję.

  Nie szanując ani pamięci tam pochowanych zabitych Polaków ani nie szanujac gościnności gospodarzy Rosji uprawiając włącznie na grobach nienawistną w stosunku do Rosji politykę.

  Rusofoby ... .

  A czy ktoś z tych zakłamanych PiSowców udających polskich patriotów pamięta o ofiarach ponad 200 000 bestialsko zamordowanych widłami, siekierami, nożami Polaków na Wołyniu ? na Podkarpaciu ? i w Małopolsce ?

  Polaków których Ukraińcy z pod znaku UPA spalili żywcem w stodołach (tak jak 02.maja 2014 roku młodych rosyjskojęzycznych bezbronnych ludzi spalonych przez neobanderowców w Odessie).

  Przecież dla bestialsko zamordowanych ponad 200 tysięcy Polaków, właśnie ponad 200.000 Polaków w obecnej faszystowskiej PiS-owskiej Polsce nie ma miejsca na pamięć !!!. W tej PiSowskiej zakłamanej, fałszywej i wybiórczej pamięci.

  Polacy musimy pamiętac że PiS ma głównego sponsora za oceanem w Waszyngtonie, w partii są potomkowie bandery, a ten kurator z za oceanu decyduje jaka w stosunku do Rosji ma być w Polsce polityka. My Polacy nie zapominajmy też o tym kto sponsorował i rozpętał 2 wojnę światową.
  I kto godził się na Anschluss Austrii i podbój Czechosłowacji, a byli to Polski sojusznicy jak Francja i W.Brytania.

  2 wojna światowa umożliwiła ludobójstwo, by w trakcie trwania katastrofy wojennej mogły wydarzyć się właśnie takie tragedie jak: Katyń, Wołyń czy Auschwitz.

  Pamiętajmy że głównym celem Zachodu było zniszczenie ZSRR i komunizmu, który zagrażał kapitalistom nacjonalizacją, utratą nagrabionych ogromnych majątków, utratą kolonii takim państwom kolonialnym jak USA, W.Brytania, Francja.

  Dla Zachodu,  Polska była przez Zachód z góry przeznaczona na straty. Ponieważ Niemcom w drodze na Wschód (DRANG NACH OSTEN) Polska była główną przeszkodą na drodze do Moskwy i zniszczenia ZSRR.

  Celem hitlerowskich Niemiec było stworzenie dla rasy"nadludzi"dla panów, aryjskiej - germańskiej ogromnej przestrzeni życiowej na wschodzie oraz biologiczna zagłada nas Polaków i Rosjan.
 • @Monaco 11:39:13
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/153611,kolejna-profanacja-polskiej-flagi

  788 odsłon a w obronie Polski tylko 4 komentarze !!!
 • Rosyjska prawda jest wręcz chorobliwa
  Dla rusofili nawet zaraźliwa
  Klepią bzdury jak nawiedzeni z buta
  To dlatego ta ciemność jest zatruta
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • Pisowska prawda i rusofobia.
  Pisowska prawda i rusofobia jest tu szczególnie fantastyczna...

  Takie brednie i kłamstwa które oszołomy emitują w eter jest nadająca się do analizy naukowej na wydziale psychiatrii.
  Można śmiało na ten temat zapisać porządną pracę naukową.

  Pozdr. ;))))) ✔
 • taka prawda
  Prawda PiS-u, prawda ZSRR (Rosji) a faktyczna prawda to naprawdę różne historie. Strasznym jest fakt jak wiele ludzi udaje się na takie "prawdy" nabierać. Otoczeni jesteśmy przez rusofobów, rusofili, folksdojczów i szczekaczki Semitów. Każdy z nich wypaczają polską historię do tego stopnia że Polak w tym wszystkim zatracił już poczucie godności i rozsądku.
 • @Monaco 11:21:46
  Prawda jest tylko jedna .. ale prawdy przybliżonych czyli wybiorczych może być wiele ...a wszystkie powołujące się na niekwestionowane fakty historyczne.

  Inaczej wygląda prawda że Rosja 17 Września odbiera zagrabione przez Piłsudskiego obszary na wschodzie od Polski zaakceptowanej po I wojnie światowej (linia Kurzna)
  inaczej wygląda prawda że Rosja napadła na Polskę 17 września.

  Moralność taka że gdy my grabimy to zagrabione jest nasze (hurra zdobyte...przez dzielnych naszych żołnierzy) ...
  a gdy ktoś odbiera nam to co wcześniej zagrabiliśmy to to jest napaść, agresja, przestępstwo.

  To taka "żydowska" moralność... u nich też to co raz zagrabią to na wieki już jest "mienie żydowskie".
  To moralność Kalego..
  To wstyd i hańba dla Polski (dla polityków którzy tak się hańbią tę moralnością) prezentować taką moralność.

  Znowu jesteśmy wrzodem Europy.
  Ja nie chcę być wrzodem.. ja chcę być dumą...
 • @JAM.M 15:37:14
  Tutaj wymieniamy argumenty a nie opluwamy inaczej myślących.
  Masz inny pogląd uzasadnij skrytykuj..uargumentuj ...
  ale nie opluwaj czystą nienawiścią bez żadnych argumentów...
  to najniższy możliwy poziom nawet nie dyskusji tylko podwórkowej pyskówki podwórkowych chuliganów.
  To wprost sianie nienawiści...poprzez wyzwiska i opluwanie.
  Czysty trolling.

  Gdzie tu "miłosierdzie" ... gdzie "drugi policzek" .. a choćby gdzie kultura osobista... albo choćby rozumek ..
 • @JAM.M 15:37:14
  Pierniczysz jak stary sfilcowany walonek
  Wyluzuj łydy i walni se kielonek
  Złagodzi objawy spieczonego anusa
  I koronowirusa
  Pozdrawiam
 • pisowska prawda ...
  No wlasnie.
  Wbrew faktom historycznym i tym obecnym, w TVPis... .

  Ta pisowska prawda jest nie tylko chorobliwa ale wsród pis zakłamanych bajkopisarzy, czyli poprostu kłamców jak koronawirus zarazliwa.

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153266,pamiec-hipokryzja-katyn-wolyn-rusofobia

  skandale i klamstwa pisu...

  https://crowdmedia.pl/klamstwa-manipulacje-skandale-50-afer-pis-na-2-lecie-rzadow/

  https://pbs.twimg.com/media/C_oKM5yXkAEx-xs?format=jpg

  https://pbs.twimg.com/media/C_oKM5yXkAEx-xs?format=jpg&name=small.jpg
 • @Oscar 17:59:22
  Uważasz że Rosjanie mówią prawdę?
  A ja niby ich obrażam rymami
  Wspieranie ich jest zdradą, słowo każde!
  To wiedzą cierpiący pod torturami

  Prawda jest albo jej nie ma niestety
  Rusofile są za piątą kolumnę
  To fakty, a nie jakieś epitety
  Szykują Polsce atomową trumnę
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
  Bóg Honor i Ojczyzna
 • @fretka 18:47:16
  Pierniki lubię, ale dobrych nie ma
  Walonki to przebrzmiała dla mnie scena
  Pić nie piję, bo jestem abstynentem
  Odbyt i koronowirus są petentem
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć
 • @JAM.M 19:53:38
  Ty "szczęść boże" puknij się w ten pusty wyjałowiony przez jahwe łeb. Jak coś masz napisać to chociaż z sensem
 • @JAM.M 19:57:39
  To co przytoczy Czerwony Korsarz, o czym piszą Rosjanie to akurat jest prawdą, także nie siń się, bo zaczniesz jeszcze puchnąć
 • @goat 01:59:00
  Albo jesteś Rosjaninem, albo judaszem
  Gdy się nie zbudzisz będziesz miał w piekle kamasze
  Tam zdrajcy i sprzedawczyki pieką swe boki
  Zamiast chodzić do szkoły spijałeś zła soki
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i OŚWIEĆ
 • @JAM.M 09:05:05
  Nie jestem ani Rosjaninem, ani jakimś tam Judaszem Iskariotom. Ale znam mechanizmy i fakty związane z wybuchem II WŚ. Rola Rosji też jest mi znana, chociażby z dozbrajaniem Niemców. A ty masz klapki na oczach i wyjałowiony mózg przez te nad Jordańskie gusła. Piekłem i czyśćcem to mnie nie strasz i sobie pogadaj o tym z kimś ze swojego grona.
 • @goat 09:51:41
  "JAM.M 09:05:05 Piekłem i czyśćcem to mnie nie strasz i sobie pogadaj o tym z kimś ze swojego grona."

  JAM bluźni i łamie dwa przykazania:

  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.
 • @goat 09:51:41
  Innej opcji nie ma, dla kłamstwa szerzenia
  Znasz kulisy, ale sowieckie z Łubianki
  Możesz się Bogu stawiać aż do westchnienia
  Potem ciemność, sidła i diabła kajdanki
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i OŚWIEĆ!
 • nie wytrzymałem i napiszę
  Ludzie opanujcie się bo jesteście albo zwykłe barany albo V kolumna.

  "Do początku 1939 r. Warszawa desperacko namawiała Berlin do wspólnego uderzenia w Związek Radziecki, ale Adolf Hitler miał już bardzo konkretne roszczenia wobec wczorajszych sojuszników."

  Już tylko to kłamstwo powoduje iż brak mi słów.

  PS: post ten jest wyrywkowym zbiorem sensacji i przykładem okłamywania historii jakie dokonuje się w rosyjskich mediach a nie pro sowiecką treścią. Tak więc radziecko-file przydało by się troszkę pomyśleć.
 • @Pedant 10:45:40
  Masz manię kreowania kłamstwa
  Stąd jest blokada dla zaprzaństwa
  Oceni mnie Bóg , a nie ateista
  Któremu kłamstwo to rzecz oczywista
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i OŚWIEĆ!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej