Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1708 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

CO POTRAFIĄ SAMOLOTY USA F-35 B?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głośno jest ostatnio o zakupie dla Rzeczypospolitej Polskiej amerykańskich samolotów F -35.Znalazłem film na Ytubie pokazujący co umieją te samoloty?Nadmieniam , że na Marynarka Wojenna nie ma Lotniskowca...

Demonstracja umiejętności pilotów i możliwości samolotów F- 35:

www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • Dałem 1*
  Dałem * bo warto nawet z ciekawości zerknąć na pokaz maszyny skróconego startu i pionowego lądowania.(możliwe też że potrafi to co Harrier tylko nie wszystko ujawniają)

  Aha- 1* bo tylko takie notki oraz notki 5* mają lepszą oglądalność.

  Ahoj Korsarzu!
 • cała prawda o samolotach
  To że wymyślono kombajn do zbioru bananów nie znaczy że dla Polski się przyda i trzeba go kupić.
 • Polecam, na jego bazie USA zrobiło F35
  Jak-41 (ros. Як-41 w kryptonimie NATO Freestyle) – radziecki ponaddźwiękowy samolot pionowego startu i lądowania[1]. Konstrukcja powstała w biurze konstrukcyjnym Jakowlewa. Znany również pod oznaczeniem Jak-141.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jak-41
 • Antysatelitarne oblicze rosyjskiego myśliwca? Niejasne testy MiGa-31
  W miarę odsłaniania kolejnych rosyjskich planów rozwoju rodzimego arsenału rakietowego, myśliwiec MiG-31 konsekwentnie zyskuje na uwadze jako platforma przenoszenia kolejnych typów uzbrojenia. Po doniesieniach związanych z pociskiem hipersonicznym Kh-47 „Kindżał”, aktualnie przyszedł czas na nieoficjalne rozważania i spekulacje dotyczące wykorzystania tego samolotu przechwytującego w jeszcze innej roli - nosiciela lotniczych pocisków przeciwsatelitarnych. Ich źródłem są nieautoryzowane obserwacje i fotografie zmodyfikowanej wersji myśliwca, dokonane w trakcie domniemanych testów powietrznych w okolicach podmoskiewskiego ośrodka badawczego im. M.M. Gromowa. MiG-31 był tam widziany z podczepioną makietą nieznanego ciężkiego pocisku rakietowego. Jak dotąd jednak, sprawa nie doczekała się komentarza ze stony rosyjskich władz.

  https://www.space24.pl/damen/antysatelitarne-oblicze-rosyjskiego-mysliwca-mig-31-obiektem-potajemnych-prob
 • Rosja grozi lotniczymi rakietami antysatelitarnymi
  Rosyjski dowódca wojsk powietrzno-kosmicznych poinformował o zamiarze wprowadzenia rakiet antysatelitarnych na wyposażenie ciężkich samolotów myśliwskich MiG-31BM. Wybór samolotu MiG-31BM przez Rosjan jest nieprzypadkowy. Jest to bowiem jedyny myśliwiec, który jest w stanie przenieść ciężką i długą rakietę do zwalczania satelitów na pułap, z którego można przeprowadzić skuteczny atak.

  https://www.space24.pl/rosja-grozi-lotniczymi-rakietami-antysatelitarnymi
 • W obliczu rezygnacji Boeinga. Kłopotliwy przetarg USAF na rakiety ICBM [ANALIZA]
  Komplikuje się sytuacja w strategicznym amerykańskim programie pozyskania nowej generacji międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Długo oczekiwane zamówieniem na produkcję pocisków zdolnych do zastąpienia w służbie wiekowych systemów Minuteman III stanęło w obliczu utraty jednego z dwóch kluczowych konkurentów o wielomiliardowe zamówienie Ground-Based Strategic Deterrent. W oficjalnym oświadczeniu koncern Boeing zapowiedział rezygnację z udziału w obecnej formule przetargu.
  https://www.space24.pl/w-obliczu-rezygnacji-boeinga-klopotliwy-przetarg-usaf-na-rakiety-icbm

  Ps...Jedynym dostawcą zasadniczego komponentu w amerykańskich paliwach stałych do rakiet od Sidewinderów, przez Tridenty po rakiety orbitalne są... Chiny! USA tylko założyły "listek figowy" w postaci założenia spółki pośredniczki w Belgii, by okłamywać Amerykanów, że "importują z UE a nie z Chin"... W UE się tego nie produkuje...
 • Rosyjska bojowa ”Awangarda” przekracza 27 razy szybkość dźwięku
  26 grudnia świat zachodni, który uważał, że Rosja wraz z jej kompradorską pseudoelitą krok po kroku oddając kraj już nie podniesie się i można o nią znowu wycierać buty jak w latach 1990, został poruszony. Świat zobaczył udany test jednostki bojowej „Awangarda” z nośnikiem rakiet UTF UR-100N.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/14/rosyjska-bojowa-awangarda-przekracza-27-razy-szybkosc-dzwieku/

  „Nie mogę już dłużej pracować na skradzionych radzieckich patentach”: główny inżynier Panasonic próbował popełnić mieczem samobójstwo

  „Wszystko, co osiągnęliśmy, osiągnęliśmy dzięki radzieckim inżynierom. Wszystkie nowoczesne tzw high-tech są zbudowane w oparciu o patenty, z których niektóre sięgają 1960 roku…

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/03/nie-moge-juz-dluzej-pracowac-na-skradzionych-radzieckich-patentach-glowny-inzynier-panasonic-probowal-popelnic-mieczem-samobojstwo/

  Oczywiście pełno jest debili i trolli którzy to pieprzą od rzeczy, że to USA rozwijało ZSRR tylko że tumany z USA latają na silnikach rodem z ZSRR bo sami zbudować nie potrafią. Pisałem jakieś pół roku temu, że Putin ogłosił dominację militarną na świecie i, że takie deklaracje nie są żartem. Ale wtedy Rosja nie ujawniła nawet połowy tego co teraz.
  ”Teraz możemy zająć się produkcją bombowców podczas gdy zachód doskonali budowę falangi macedońskiej.” Grupy lotniskowców stały się kupą drogiego złomu. Oczywiście sytuacja Rosji jest jeszcze daleka od dobrej, ale … . Lucyferianie w USA twierdzą że Rosjanom muszą pomagać kosmici. Polskie dzieci enkawudzistów, są tak zarozumiałe że im się wydaje że są pępkiem świata i w Rosji to bieda aż piszczy, gdy każde rosyjskie miasto jest czystsze i schludniejsze od polskich. Wbrew polskim kundlom zło-życzenia Rosji, ona pozostanie jedynym obrońcą interesów słowiańskich.

  https://youtu.be/OKf5TFd0yfE

  https://ligaswiata.blogspot.com/2016/02/oficjalnie-te-technologie-nie-istnieja.html

  https://youtu.be/Th_qzh_CFeA

  inne…bronie…

  https://treborok.wordpress.com/rzad-usa-testowal-na-amerykanach-nowa-bron-i-oskarza-o-to-rosje/

  główna broń…

  Dziel i rządź – łac. divide et impera
 • Emejzing. Niesamowite cudo potrafi lądować w pionie.
  https://www.youtube.com/watch?v=Y5Xxz2sbI3E
 • Husky-
  mógł byś dać głos na temat "ruskich onuc"?
 • Szanowny korsarzu, możliwe, że na pokazach on to potrafi
  tylko, czy tych możliwości potrzebujemy? Ile mamy lotniskowców, by możliwość pionowego startu była potrzebna? Kupujemy sprzęt, który będzie wykorzystywany do wsparcia wojenek amerykańskich, podczas gdy nie mamy tego, co nam potrzebne, czyli nawet śmigłowców do akcji ratunkowych na morzu. F35 rozbitków z wody nie podejmie.
 • @zadziwiony 20:44:59
  wyprałeś ?
  dobry z ciebie chop
 • @kula Lis 68 15:41:08
  http://xportal.pl/?p=34431 Tylko ten szajs nam opchną .Salute .
 • @Husky 21:12:00
  https://twitter.com/i/status/1126502689641099264 Tyle ruska onuco .:)))
 • @ Autor
  "CO POTRAFIĄ SAMOLOTY USA F-35 B?"

  Psuć się i wolno latać.

  I dlatego 1*

  Ps.

  Nie wie Pan czy kaczelnik, dudhauser albo płaszczak zapytali się o offset?
 • @zadziwiony 20:44:59
  Pozdro! :-)
 • Ja polecam swój artykuł,
  oparty na opinii fachowców z Pentagonu. Nie będę linkował, chyba, że autor wyrazi taką wolę.
 • @Zawisza Niebieski 20:56:24
  Gripeny też startują pionowo
 • @Jasiek 06:57:29
  Nie zadawaj trudnych pytań. Jedyne ich pytanie to w stylu: "co jeszcze możemy dla was zrobić, koledzy-Amerykanie-miliarderzy". I czy połykamy, czy nie?
 • @Repsol 22:50:09 Ciekawostka ..USAF planuje zakup 144 nowych F-15 EX.
  Bo F-15 to porządny sprawdzony samolot a F-35 to gówno. F-15 to klasa sama dla siebie. F-15 jest szybszy przenosi i więcej uzbrojenia. F-35 przegrywa każdą symulowaną walkę z Su-33. Było to Air Power Australia, każdy kto ma jakąkolwiek wiedzę o F-35 słyszał o tej symulacji, niezależnie co o niej sądzi. Chyba, że woli brzmieć jak dziad który mądrzy się przy browarku. F-35 to diametralnie inna konstrukcja, unikatowa i na razie to początek nowej epoki. Ten program to jedna wielka tragedia, nawet jak wyjdzie z niej znośny samolot to gdzieś za 20 lat i kolejne miliardy.

  Program Harpia (Komentarz)

  https://www.youtube.com/watch?v=HyKBI6ixJfA&t=1356s

  Jak to brzmi w kontekście lotnictwa, "...dzięki Bogu fotel zadziałał ..." Wolałbym, żeby piloci nie musieli się polecać boskiej opatrzności przed startem. F-35 to jest samolot sieciocentryczny, wymagający całego sytemu wokół niego! Będziemy mieć IBCS, ale co dalej? Także wykorzystanie jego możliwości po prostu nas przerasta! Chyba, że godzimy się na całkowitą wasalizację wobec USA i korzystanie z tego co nam nasz sojusznik łaskawie udostępni w danej chwili...Rozwieję wątpliwości: "Wybrane przez Bratysławę F-16 Block 70/72 (Super Viper) to najnowsza wersja tej maszyny oparta na F-16IN, opracowana z myślą o Indiach i posiadająca szczególne rozwiązania, takie jak wbudowany sensor podczerwieni IRST. Maszyny przeznaczone dla Słowacji wyposażone będą w nowe silniki General Electric F110 lub Pratt & Whitney F100 oraz radar AESA Northrop Grumman AN/APG-83 SABRE (ang. Scalable Agile Beam Radar) na bazie stacji radiolokacyjnej AN/APG-81 stosowanej w F-35."
 • @Repsol 22:50:09
  My potrzebujemy uzbrojenia i technologii aby móc stanąć przeciw Rosji gdyby zechciała wkroczyć do naszego kraju. Będą wiedzieli że robiąc to będzie jatka. Nie mam złudzeń co do sojuszników, ale żyjąc między Niemcami a Rosją od wieków tego doświadczamy. Nawet za komuny po 1979 Breżniew nie odważył się wejść do Polski, bo wiedział że z niej nie wyjdzie. Od wieków wiadomo, że Polaków nie można skolonizować, a walkę mają we krwi. To samo wiedzą Amerykanie widząc nasze zaangażowanie w ćwiczenia i walkę w Iraku czy Afganistanie. Mój kolega opowiadał jak w czasie misji potrzebne było wsparcie dla Amerykanów. Nie było pod ręką oddziału bojowego, pojechali ci co byli w bazie: sanitariusze, kucharze i zaopatrzeniowcy. Gdy wrócili z zabezpieczenia Amerykanie stwierdzili skoro tak potrafią walczyć żołnierze zaplecza to jak walczą oddziały bojowe Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej