Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1708 postów 302 komentarze

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

RAKIETY LECĄ DO IZRAELA Z PALESTYNY!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W odpowiedzi na atak Izraelski w wyniku którego zginął przywódca Dżihadu a teraz rakiety są wystrzeliwane ze Strefy Gazy lecą do Izraela!Wstrzymano lekcje w szkołach i produkcje w fabrykach.Ludzie chowają się w .. izraelskich bunkrach!

Iran grozi Izraelowi i USA. "Wystarczy atak na reaktor jądrowy"
"Jeden atak rakietowy zaorze Izrael dwustukrotnie." Imam Teheranu Mohammad Ali Movahedi-Kermani ostrzega Stany Zjednoczone i Izrael przed rozpoczęciem konfliktu zbrojnego z Iranem. Jednocześnie Teheran rozpoczyna wzbogacanie uranu.

  Według izraelitów, ze Strefy Gazy od 27 godzin wystrzeliwane są rakiety z częstotliwością jedna na siedem i pół minuty. W odwecie Izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały oddział Islamskiego Diżhadu, jednocześnie udaremniając wystrzelenie rakiety. W akcji miał zginąć jeden terrorysta.

Czytaj też: Izrael: Atak rakietowy. Polski ambasador apeluje do rodaków

Przywódca Islamskie Diżihadu nie żyje

FILM pokazujacy atak na Izraelską autostrade:

  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ze-strefy-gazy-wystrzelono-w-izrael-rakiety-jedna-trafila-w-autostrade,985057.html

Ugrupowania terrorystyczne wystrzeliły ponad 250 rakiet w kierunku terytorium Izraela ze Strefy Gazy. Izraelska armia dokonuje nalotów na pozycje Islamskiego Dżihadu, gdyż to bojownicy tej organizacji przeprowadzili większość ataków rakietowych.

Siły Obronne Izraela podały, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w kierunku terytorium tego państwa wystrzelono ponad 250 rakiet – większość ataków miała miejsce 12 listopada. Bojownicy Islamskiego Dżihadu rozpoczęli ostrzał po tym, jak izraelska armia przeprowadziła uderzenie, w którym zginął jeden z dowódców tej organizacji – Baha Abu Al Ata. Izraelczycy podkreślają, że jest on odpowiedzialny za „setki” ataków rakietowych, w tym uderzenie którego celem był koncert Sderot Live z sierpnia br. i uczestniczył on w przygotowaniach do kolejnego uderzenia.

Nota bene, miasto Sderot, położone na południu Izraela tuż przy granicy ze Strefą Gazy, było częstym celem ataków organizacji palestyńskich. W odpowiedzi na izraelskie uderzenie terroryści z Islamskiego Dżihadu rozpoczęli ostrzał terytorium Izraela. Objął on nie tylko tereny południa kraju, ale też rejon centralny, w tym Tel Awiw. Times of Israel podaje, że medycznej udzielono około 50 Izraelczykom. Duża część z nich odniosła obrażenia biegnąc do schronu, w momencie alarmu, lub doznała szoku. Od odłamków rakiet rannych zostało kilka osób.
Izraelska armia wykorzystuje system przeciwrakietowy Iron Dome, który – według oficjalnych informacji – zestrzelił około 90 procent rakiet uznanych za zagrożenie (te, które według prognoz mają upaść nie powodując większego niebezpieczeństwa, nie są ostrzeliwane). Wczoraj prawdopodobnie doszło do prób ataków saturacyjnych, z jednoczesnym odpaleniem nawet kilkunastu rakiet. Dziś od rana atakowane są głównie południowe rejony (Eszkol, miasta Sderot i Aszkelon). Jednocześnie w bardzo szerokim stopniu zaangażowano obronę cywilną. Izraelczycy w zagrożonych rejonach w dużej części pozostają w schronach, na południu kraju wstrzymano lekcje w szkołach.

W odpowiedzi izraelskie siły zbrojne rozpoczęły naloty na cele Islamskiego Dżihadu, przede wszystkim związane z programem rakietowym. Izraelczycy starają się wyeliminować możliwie najwięcej wyrzutni. W izraelskich atakach śmierć poniosło 18 osób, ponad 10 z nich to potwierdzeni członkowie organizacji terrorystycznych. Obrażenia odniosło kilkudziesięciu Palestyńczyków.

Warto podkreślić, że atakowane są przede wszystkim pozycje Islamskiego Dżihadu, bo to przedstawiciele tej organizacji odpowiedzialni są za ataki rakietowe. Izraelski rząd unika natomiast prowadzenia uderzeń na obiekty administrującego Strefą Gazy Hamasu, który – pomimo gróźb odwetu – najwyraźniej nie dokonuje ataków i przestrzega zawieszenia broni. Może to wskazywać na pewien rozdźwięk pomiędzy tymi organizacjami. Z kolei Izrael ma odejść od polityki automatycznego obarczania odpowiedzialnością Hamasu za wszystkie ataki dokonywane ze Strefy Gazy.

Komentatorzy podkreślają, że obecne starcie grozi dalszą eskalacją, szczególnie w kontekście napięcia na linii Izrael-Iran (Teheran wspiera Islamski Dżihad i jego program rakietowy). Obecnie ataki prowadzone są właśnie przez to ugrupowanie (i na jego cele kierowane są izraelskie uderzenia), ale sytuacja może się dalej zaostrzać. Ambasada Polski w Izraelu wydała ostrzeżenie, w którym „stanowczo odradza” podróże do Strefy Gazy i rejonów z nią graniczących oraz przypomina sposób zachowania w momencie alarmu (w tym czas od ostrzeżenia do uderzenia, wynoszący od kilkunastu sekund do ok. 3 minut w zależności od rejonu).

Jeśli chodzi o uwagę zasługuje z jednej strony znaczna liczba wystrzelonych rakiet (choć w starciach uczestniczy tylko część ugrupowań obecnych w Strefie Gazy, nie mówiąc już o libańskim Hezbollahu, który ma dysponować arsenałem 200 tys. rakiet, w tym kierowanych). Izrael odpowiada na to zagrożenie przez połączenie zastosowania zestawu przeciwrakietowego Iron Dome oraz ataków z użyciem broni precyzyjnej i bardzo dobrze zorganizowanej obrony cywilnej.

Taka kombinacja ma umożliwić minimalizację strat, ale też większą kontrolę nad eskalacją konfliktu. To, że Izrael jest mniej narażony na bezpośrednie skutki uderzeń rakietowych daje automatycznie większą swobodę wyboru wariantów dalszego postępowania, zarówno pod względem politycznym, jak i wojskowym. Izraelski system obrony przeciwko atakom rakietowym jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych na świecie właśnie dlatego, że łączy różne elementy: środki defensywne i ofensywne, ale też system wczesnego ostrzegania oraz odpowiednią infrastrukturę i obronę cywilną.

informacje powyższe wzięto z sieci internetu 

red.Sławomir Ziembinski

www.neon24.pl

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej