Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1747 postów 308 komentarzy

PREZYDENT

Czerwony Korsarz z Gdańska - RADNY DZIELNICY GDAŃSK-STOGI. Od 2014 r. prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to z mojego pomysłu pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku jestem Prezydentem założonej przeze mnie www.fundacja - slawpol.eu

DLACZEGO DROŻEJE GAZ DO SAMOCHODÓW?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miesiąc wcześniej kupowałem gaz do mojego Reno Megane poniżej 2 zł a dzisiaj ujrzałem jego cenę na stacji LOTOSU 2,58 zł!Co się dzieje z cenami gazu skoro inne paliwa drożeją o 5 gr , to gaz idzie wyżej o 15 gr?

 

 Oto to wrząca siarka: "Naftogaz" rzucił się na wsteczną z "Gazpromem"

"Naftogaz" poszedł na wsteczną z "Gazpromem" i nawet określił warunki odmowy z powództw do rosyjskiego gazowego towarzystwa. Dwunastu miliardów dolarów Ukraina nie otrzyma a już nawet  to zorozumiała !

  Gazociąg Ukrainy przypomina mi gniecioną przez « Wołgę ». Wcześniejszy był bardzo nawet całkiem całkiem.

Kierownik "Naftogazu" Jurij Witrienko nie byłby sobą, jeśli nie przypomniał by, że w takim razie Kijowowi jest potrzebna kompensacja.


Wszyscy i złożyli oświadczenie po tym, jak główny energetyk Ukrainy Aleksiej Orżel dał oceny po wiedeńskim gazowym pytaniom z Rosją.
Innymi słowami, w Europie Orżel nakreślił kompromis i "Naftogaz" momentalnie rzucił się go wykonywać. Ceny tranzytowego gazu w Kijowie  poprosili by nie zamieniać z obietnicą o tym, że dla ludności Ukrainy i Europy cennik mogą zrobić poniżej.

 

Skoro upraszczać, to wyjdzie, że  Kijów  jest zgodny na ulepszenie naszego gazu, ale przy przywiązaniu go do jewropiejskiego

Co się dzieje z GAZEM na Polskim rynku?

red.Sławomir Ziembiński

www.neon24.pl

 P.S.Ponizej tekst rosyjski dla tych którym powyższe tłumaczenie nie odpowiada!

Вот это жупел: "Нафтогаз" ринулся на попятную с "Газпромом"
Таня *
1 декабря, 8:00
Пожаловаться
Добавить автора в черный список
"Нафтогаз" пошел на попятную с "Газпромом" и даже обозначил условия отказа от исков к российской газовой компании. Двенадцать миллиардов долларов Украина не получит и уже даже понимает это.

Газопровод Украины напоминает мне мятую «Волгу». Раньше он был очень даже ничего.

Руководитель "Нафтогаза" Юрий Витренко не был бы собой, если не напомнил, что в таком случае Киеву нужна компенсация.


Все заявления были сделаны после того, как главный энергетик Украины Алексей Оржель дал оценки по венским газовым вопросам с Россией.
Иными словами, в Европе Оржель наметил компромисс и "Нафтогаз" моментально ринулся его исполнять. Цену транзитного газа в Киеве особо попросили не менять с обещанием о том, что для населения Украины и Европы ценник могут сделать ниже.

 

Если упрощать, то получится, что Киев согласен на прокачку нашего газа, но при привязке его к европейском индикатору. Украина попросту хочет получать доход, но не планирует нести ответственность и обновлять магистраль.

Самое удивительное, что "Газпром" не против, но на своих условиях. В компании обращались к "Нафтогазу" с предложением, касающимся годового продления. Условия России озвучил Путин. Полный отказ от всех исков, но в Киеве все же просят компенсацию.

Пока Украина не сможет честно исполнять требования, киевские энергетики обречены попадаться на газовый жупел.

Поскольку слово встречается не часто, поясню его значение. Горящую в преисподней серу и смолу так называют, поскольку та создает определенный аромат, приводящий к страху. Схожий жупел испытывают и читатели, которым интересен газовый вопрос, поскольку очевидно, что одна из сторон газового конфликта не умеет держать договоренностей.

Источник ➝

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Już tłumaczę: ta podwyżka jest z powodu takiego, że wkleja pan tłumaczenie z translatora, nie dokonując korekty (lenistwo, brak polotu?).
 • DOKONAŁEM KOREKTY, INACZEJ NIC BY NIE BYŁO ZROZUMIAŁE!
  Skore waćpan nic nadal nie rozumie, to mogę dać jeszcze tekst rosyjski i proszę go sobie potłumaczyć.Polak to tylko drugiego potrafi krytykować zamiast dopomóc i doradzić.Gdybym był leniwy to nic bym w neonie nie zamieszczał!Wtenczas pan by mógł się pochwalić swoją mrówcza pracowitością , tylko kogo by pan wtenczas .....krytykował!?

  Czerwony Korsarz z Gdańska
 • 2.58zł to
  przy autostradach i drogach szybkiego ruchu. W Opolu 2.29zł i stacjach nie przy głównych drogach. W ciągu miesiąca podrożał z 2.09 na 2.29. W listopadzie jadąc z Puław kupiłem gaz po 1.58, gdy wszędzie był po 1.85-2zł.
 • @Czerwony Korsarz z Gdańska 20:06:53
  Ach, skoro to jest tekst po korekcie, to Polak przeprasza Polaka. Widocznie wzrok już nie ten i nie zauważyłem.

  Może właśnie powinien Pan dać co najmniej link do tekstu w oryginale, ostatnio próbuje (do)uczyć się dwóch języków wrogów i przyjaciół (zależy jak na sprawy spojrzeć i z jakiego punktu siedzenia). To bym sobie poczytał i potłumaczył.

  A jak ceny masła do maszyn? U was maszyna francuska?
 • Autor
  Miesiąc to szmat czasu.Proszę porównać ceny artykułów spożywczych tych sprzed miesiąca i teraz.
 • @Jwu 21:12:30
  100/100 . Tylko lud głupi i to kupi . :)
 • Nie narzekaj
  to dobry amerykański gaz "W korzystnej cenie" a jak go będzie więcej to i cena wzrośnie i jeszcze lepszy będzie.
 • @Jwu 21:12:30
  A mnie podwyżki paliwa kompletnie nie interesują.
  Zawsze tankuję za 50 złotych...
 • Autor oryginału nazywa się Źródłowy.
  Dobre:)

  Tak w istocie, jego tekst nie zawiera konkretnych powodów na zmiany cen gazu. Podwyżka jest booo… jest, strona ukraińska musi się z tym pogodzić.
  Tymczasem w tekście zawarto grubo ciosaną sugestię- właśnie o owej Wołdze.
  Według niej po prostu ktoś albo niszczy rurociąg, (dopiero co był w dobrym stanie) albo bezczelnie kradnie gaz.
  Ciekawe że w dzisiejszych czasach żadna Wołga nie jest w dobrym stanie:))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej